На 19 април 2018 г. в хотел Маринела учениците от математическата гимназия "Д-р Петър Берон" - Иво Песев и Александър Георгиев ще представят за първи път 3D модел на проекта за Космически град "Син космос". Това ще се случи по време на четвъртото издание на "КОМПАНИЯ НА ГОДИНАТА – Успехът на фокус" – целодневно бизнес събитие, организирано от сп. Bulgaria Business Review, сп. Business Lady и Business Lady Club. Инициативата се провежда под патронажа на Валери Симеонов - вицепремиер по икономическата и демографската политика на Р България, с участието на министъра на икономиката - Емил Караниколов и министъра на труда и социлната политика - Бисер Петков.
С проекта "Син космос" учениците от варненските математически гимназии спечелиха 3-та награда на Международния конкурс на НАСА. Освен, че ще представят проекта, те ще покажат и 3D макет на Космическия град. Иво и Александър ще споделят за мечтаните професии и какво е най-ценното качество, което трябва да притежава техният бъдещ работодател. Проектът Космически град "Син Космос" ще бъде представен на Икономическия форум със съдействието на SAP.
Регистрация за събитието можете да направите на сайта на инициативата www.companyoftheyear.eu, където можете да намерите и актуална информация за панелите, лекторите и темите, по които ще се дискутира. В момента текат ранни записвания, които ще бъдат активни до 12 април, четвъртък. В рамките на този срок можете да запазите вашето място за икономическия форум и гала вечерята за награждаване на компаниите на преференциални цени.
Министърът на икономиката Емил Караниколов и Министърът на труда и социлната политика Бисер Петков ще начертаят пред бизнеса текущото състояние и динамиката на основните показатели за страната, мерки за развитие на икономиката в условията на кадрова криза, какво е мястото на образованието в професионалната реализация на човешкия ресурс и кои са задължителните промени за адекватната образователна роля в този процес.
Председателят на Комисията за защита на личните данни Венцислав Караджов ще вземе участие като лектор в Икономическия форум, на тема "Общ регламент за защита на личните данни", в която ще начертаете същността на регламента, стъпки за приложение, рефлектиране върху бизнеса, санкции и ще отговори на въпроси от публиката. Новата правна рамка на ЕС за защита на личните данни, която ще се прилага от 25 май 2018 г., запазва редица основополагащи принципи и понятия от съществуващата към момента нормативна уредба, но в същото време въвежда по-високи стандарти за защита на данните, разширени права на физическите лица и нови задължения на администраторите на лични данни.
Сред лекторите ще бъде още проф. дтн инж. Николай Вълканов, председател на Съвета на Директорите на "Минстрой Холдинг" АД, който ще вземе участие на тема "Условия за бизнес в България и осигуряване на човешки ресурси", както и Севдалина Василева, член на УС и изпълнителен директор на Първа Инвестиционна Банка, която ще коментира "Ролята на жените в условията на глобализация и цифровизация". Своя опит и успешни бизнес практики ще споделят още Георги Руков - Директор Бизнес Развитие на Кредисимо АД и Ростислава Павлова - изпълнителен директор на "Пуратос България", която ще разкрие "Грижата за служителите като ключов фактор за устойчиво развитие". За връзката между образование и квалифицирани кадри за бизнеса ще говорят д.ик.н. Янка Такева - председател на Съюза на Българските Учители, Детелина Смилкова - председател на Българска асоциация за управление на хора, както и доц. д-р Наталия Футекова, основател на ERP Academy.
На форума е предвидено специално време за практически уъркшопове, неформално общуване и размяна на контакти. Основните цели на форума са да споделим добрите бизнес практики, да акцентираме върху иновативни и актуални модели за управление на бизнеса и да поощрим предприемачеството.
Форумът, който ще се проведе от 9:30 часа сутринта на 19 април, е разделен на три основни панела:
I. Икономика на хората.
II. Изграждане и утвърждаване на работодателска марка /Employer branding/.
III. Цифрова икономика и умения на бъдещето.
По време на вечерната официална церемония за четвърта поредна година ще бъдат връчени отличия на компании и институции, положили адекватни усилия за своето развитие и просперитет в различни категории, сред които: Финансов сектор, FinTech, Индустрия, Медии, Застраховане, Образование, Строителство и архитектура, Здравеопазване, Високи технологии, Работодателска марка, Корпоративен работодател и други.
Наградите се връчват за заслуги, свързани с: развитие на човешкия капитал; непрекъснато повишаване на качеството на предлагания продукт/услуга; ефективност и прозрачност; конкурентоспособност и иновации; клиентски подход; успешен бизнес модел; ноу-хау; добро пазарно позициониране; устойчиво развитие и други.
Медийни партньори на тазгодишното издание са: телевизия България он ер, радио Витоша, радио Фокус, информационна агенция Фокус, информационна агенция Кросс, интернет порталите Mail.BG, Radar.BG, b2bmedia, Manifesto.BG, Flashnews.bg.
Повече информация за събитието ще намерите тук: www.companyoftheyear.eu.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности
Анализатор: Ценят се AI компании, които могат да обяснят големите си харчове
Експерт: Отговорността при действията на AI е недостатъчно покрита
Топ 15 най-успешни премиери в историята на киното
Рецепта за домашно сладко от сливи
"Левски" изтръгна победа в последните секунди срещу "Кайрат" и мечтае за ШЛ
Късна емисия
Мачовете по телевизията днес, 5 август
Шеф в Левски: Отвън адреналинът е много по-голям
Героят за Левски благодари на феновете
Веласкес изрази съжаление: Можеше да приключим срещата и с по-голям резултат
Инфарктна драма! Левски проби бетона на Кайрат в края
Левски - Кайрат 1:0
Таро карта за 5 август, сряда - Сила
Дневен хороскоп за 5 август, сряда
Пухкави италиански бухти с йогурт
Трапезата за Преображение Господне
33 позитивни мисли, които ще променят живота ви
Знаци, че една жена не е щастлива
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
За първи път: ултрамаратонец пробяга "Ком-Емине"