С 56.4% по-малко са нощувките през март у нас в сравнение със същия месец на предходната година. Най-голям спад на нощувките (с 58.9%) се наблюдава в местата за настаняване с 3 звезди, по данни на НСИ.
В условията на извънредно положение, обявено на 13-ти, у нас са функционирали 1 662 обекта с над 10 легла. Броят на стаите в тях е 51.6 хил., а на леглата - 104.3 хиляди. В сравнение с март 2019 г. общият брой на местата за настаняване, функционирали през периода, намалява с 15.4%, а броят на леглата в тях - с 10.3%.
Приходите от нощувки през март 2020 г. достигат 21.1 млн. лв., или с 56.6% по-малко в сравнение с март 2019 година. Регистриран е срив на приходите както от чужди граждани - с 57.9%, така и от български граждани - с 55.5%.
В хотелите с 4 и 5 звезди са реализирани 71.9% от общия брой нощувки на чужди граждани и 37.0% - на българи. В местата за настаняване с 3 звезди са осъществени 19.4% от нощувките на чужди граждани и 28.5% - на българи, докато в останалите места за настаняване (с 1 и 2 звезди) те са съответно 8.7 и 34.5%.
Броят на пренощувалите лица в местата за настаняване през март 2020 г. намалява с 62.4% в сравнение със същия месец на 2019 г. и достига 162.5 хиляди. Регистриран е спад както при чуждите граждани - с 64.7%, така и при българските - с 61.4%.
Българските граждани, нощували в местата за настаняване през март 2020 г., са 113.8 хил. и са реализирали средно по 2.1 нощувки. Чуждите граждани са 48.7 хил. и са реализирали средно по 2.9 нощувки, като 72.5% от тях са нощували в хотели с 4 и 5 звезди.
Общата заетост на леглата в местата за настаняване през март 2020 г. е 13.3%, като намалява с 11.6 процентни пункта в сравнение с март 2019 година. Най-висока е заетостта на леглата в хотелите с 4 и 5 звезди - 16.4%, следват местата за настаняване с 3 звезди - 12.6%, и с 1 и 2 звезди - 10.1%.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Ватман хлопнал вратите под носа на пътник: "Ще се научите да идвате навреме"
Отлични финанси за четири зодии през април
Рецепта за дубайски трюфели с шамфъстък
Защо комарите хапят някои хора повече от други
Четири жени са убити при украинска атака в руската Белгородска област
ЦСКА излиза да смачка бивш на Левски
Драма в Италия: Милан и Торино си набутаха 5 гола
Провал за Зографски, не успя да влезе в първите 30
ЦСКА и Левски бият с по 3:1
Илиан Илиев каза защо не успя да спъне Левски
Еуфория на "Герена": Хулио Веласкес със силни думи за Левски
Таро карта за 22 март, неделя
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Стана ясен максималният размер на глобата, която Бербатов ще плати заради пистолета
Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски
Премахват 15 автомобила от улиците в кварталите "Младост" и "Трошево"
Иван Демерджиев е бил разпитван като свидетел по сигнал в Национална полиция
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона