Каква ще бъде енергията на бъдещето, какво е решението за енергийна ефективност, зелена и чиста енергия, и какви са алтернативите форми на енергийно захранване и търговия с енергия? Това ще бъдат някои от темите на фокус в първото издание на специализираното събитие Energy of Tomorrow, което водещият икономически сайт Investor.bg, част от Investor Media Group, за първи път ще реализира и представи тази година. То ще се проведе на 20 април, от 14 часа в Интер Експо Център, зала Витоша, София. Аудиторията ще бъде от представители на големия и среден бизнес, представители на компаниите от сектора, консултанти, CFO мениджъри на големи компании, общини, представители на регулативни рамки и технологични компании, които ще дадат своето експертно мнение по водещите в сектора теми.
Energy of Tomorrow ще бъде официално открито от представител на Министерството на енергетиката, а след това ще се проведе ексклузивен разговор с генералния секретар на Европейската асоциация на електроенергийната индустрия Eurelectric – Кристиан Руби.
Първият панел на специализираното събитие ще бъде на тема „Зелена енергия и регулации“ и ще бъде модериран от енергийния експерт, Ралица Николова, а участници в разговора ще бъдат доц. д-р Атанас Георгиев - Декан, Ръководител на Катедра „Икономика и управление по отрасли“ и Директор на магистърската програма „Енергийни пазари и услуги” в Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, доц. д-р Иван Иванов - доцент в Техническия Университет – София, ръководител на катедра “ЮНЕСКО”, народен представител в 38-то, 39-то, 40-то и 41-то Народно събрание, Мартин Владимиров - енергийна сигурност на Европа и Балканите, енергийния преход, алтернативните енергийни технологии и геополитическите измерения на енергийните и финансовите пазари, Цветелина Пенкова - евродепутат от Групата на социалистите и демократите. По време на специализираната дискусия експертите ще обсъдят програмите и стимулите за изграждане на енергийни мощности, цената на тока, регулаторната рамка и нейната адаптация за бизнеса у нас. Други теми, които предстоят да бъдат обсъдени са споразумението за закупуване на електроенергия или така наречения PPA contract и дългосрочните договори за зелена енергия, като възможности за бизнеса.
„Иновации и енергийна ефективност“ е надсловът на втория панел на събитието, в който участие ще вземат Карел Карл - главен изпълнителен директор на Електрохолд България, Константин Киров - Ръководител отдел „Опазване на околната среда и зелени проекти“ в ПроКредит Банк, Димитър Димитров - изпълнителен директор на “Алтерко” АД и Радослав Кошков - сервизен бизнес Шнайдер електрик. Модератор на панела ще бъде Бойчо Попов - главният редактор Investor.bg, а темите, които предстои да бъдат анализирани и коментирани ще бъдат за цифровизацията като движеща сила за бъдеще с нулеви емисии, възможностите за съхранение и пренос на енергия, технологични решения за енергийна ефективност и финансиране на зелени енергийни проекти.
Финалният панел на Energy of Tomorrow ще бъде на тема „Добри практики - Зелени енергийни паркове в услуга на бизнеса“. Деляна Петкова - енергиен редактор Investor.bg ще бъде модератор във финалната бизнес дискусия, а участници и представители от бизнеса ще са Мартин Катинов - мениджър „Енергийни проекти“ в „Аурубис България“, Ремзи Ингилизов - зам. управител на Ingiliz Group и Драгомир Иванов, основател и изпълнителен директор на Хидродженера. Разговорът между експертите ще бъде насочен към енергийната интензивност, зелените енергийни паркове в услуга на бизнеса и собствените ВЕИ паркове.
Повече информация за предстоящото събитие Energy of Tomorrow може да бъде открита на страницата на събитието - Investor Media PRO, а регистрация за запазване на място може да направите ТУК.
Генерални партньори на Energy of Tomorrow са ПроКредит Банк и Електрохолд. Основни партньори са Главболгарстрой и Умни решения Shelly, част от Алтерко. Събитието се организира и с подкрепата на Schneider Electric, Аурубис България, Индустриален Холдинг България, Конкорд Асет Мениджмънт и Енери.
Институционални партньори са Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ), Българската стартъп асоциация (BESCO), Институтът за енергиен мениджмънт (ЕMI), Френско-българската търговска и индустриална камара, Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) и Българска мрежа на Глобалния Договор.
Медийни партньори на Energy of Tomorrow са Bloomberg TV Bulgaria, Dnes.bg, сп. BusinessGlobal, Webcafe.bg и Money.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Страхът около AI и напрежението с Иран разколебават трейдърите на Wall Street*
Новите договори за финансов лизинг се увеличават с близо 11% през второто тримесечие
Американската Groq постигна оценка от 3,5 млрд. долара след нов кръг от финансиране
Диана Иванова: „Слънчев бряг“ ще спаси Бургас от спекулата с наеми по време на „Евровизия“
Канадски доставчик на авточасти процъфтява на фона на американските мита
Какво може да изкара цената на петрола от диапазона от 80 до 90 долара?
Освободиха двама от тримата обвинени за неонацистката група "Кръв и чест" в Пловдив
Животни и стопанска постройка изгоряха при пожар в Белоградчик
В "България сутрин" на 18 август от 9:30 часа: Как се родиха българските неонацисти и какво изповядват?
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Механизмът за минималната работна заплата
На 3 зодии животът се преобръща към добро на 18 август 2026
Пристигнаха 2 от новите антидрон системи в България
Датчанин избрал „Богинята“ заради Сари
Задава се зрелище: Веско Топалов ще играе с Гари Каспаров
Защо триумфът вчера може и да не е много добра новина за Арсенал
Скадал в Бургас: Бивши национали на България се бият на плажа + ВИДЕО
Стана ясно, колко трябва да плати Тотнъм за Гакпо
Барса го направи: Ман Сити прие оферта от 65,4 млн. паунда
3 карти разкриват какво ви очаква през септември
Седмичен хороскоп за 17 - 23 август: Емоции за Лъва
10 рецепти за домашна лютеница и кьопоолу
11 красиви цветя за късмет и благополучие
„Варко“ от Емил Андреев
Лятна изненада – Къмпинг „Градина“ подарява още една нощувка през септември
Топ 5 летни процедури с минимално възстановяване
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Нов учебник на ВМА съчетава военната и цивилната травма-хирургия
7 проверки на колата, преди да тръгнеш към морето
Детска книга събира средства за лечението на хора с кисти на Тарлов
Какво представлява атеросклерозата и защо храненето е толкова важно?
„Подкрепа“: Да върнем правилата, дисциплината и отговорността в българското училище
Пресвета Богородица – „Хавайска“ донесе утеха и надежда на децата в онкохематологията във Варна
Фотис Такианос е новият треньор на Черно море Тича
Варненка: Добре, че Евровизията я дадоха на Бургас!
Заради ремонта на ДГ „Чайка“: Обявяват места в ДГ „Петър Берон“ във Варна
Младежкият симфоничен оркестър на ЕС гостува във Варна на 18 август