Екипът на А1 е събрал рекордна сума по програмата за дарителство на работното място през 2023 г., която възлиза на 86 995 лева. Компанията е добавила още 50 000 лева към даренията на служителите и с общата сума от 136 955 лева ще подкрепи 11 социални каузи и организации. Програмата се осъществява в партньорство с фондация BCause.
Възможността за редовни дарения на работното място в А1 съществува от над 20 години. Програмата е леснодостъпна и прозрачна, като служителите могат да даряват сума по избор от месечната си заплата в полза на една или повече социални каузи.
„Дарителството на работното място е една от най-дългосрочните инициативи на компанията и всяка година щедростта на нашите служители ме изненадва приятно и ме кара да се чувствам горда, че съм част от този екип. Все повече служители искат да работят за компании, чиито ценности съвпадат с техните. Осигуряването на лесна за използване платформа за дарение на работното място ни помага да създадем истинска култура на даване и правене на добро.“, каза Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации“ на А1 България.
През 2023 г. в програмата са се включили рекорден брой дарители от А1 – над 400, като техният брой за последните 2 години е нараснал с над 25%. Увеличило се е и средното месечно дарение, като за миналата година то е на стойност 28 лева, а рекордът за ежемесечно дарение от един служител е 200 лева.
„Щастливи сме, че вече 20 години сме заедно с А1 и хората в компанията в пътя им на дарители по ведомост! Компанията отбеляза нов успех през изминалата 2023 г., плод на последователността на сърцатия екип, който поздравяваме. Резултатите са не само в рекордното увеличение на броя дарители и финанси, но и в устойчивостта, която това носи на организациите-получатели, за да се грижат по-добре за болни деца и за деца в риск, възрастни, природа и образование.“, сподели Елица Баракова, изпълнителен директор на фондация BCause.
Сферите, които екипът на А1 подкрепя, са детското здраве, по-доброто образование, уязвимите възрастни хора, екологията и защитата за животните. Компанията взема предвид обратната връзка от своите служители и така след последното допитване в екипа през изминалата година в програмата бяха добавени две нови организации с екологична насоченост, като с това възможните каузи вече са 11. Първото място за най-предпочитана от служителите кауза с 35% от всички дарения си остава за „Фонд за лечение и рехабилитация на деца“, чиято цел е да подпомогнат родителите на непълнолетни деца с хронични заболявания за финансиране на лечение и редовни медицински процедури.
Освен позитивната обратна връзка от екипа, доказателство за успеха на програмата е „златният“ знак за дарителство и доброволчество, най-високото отличие на наградите Годишен знак „Отговорна компания – отговорни служители“, организирани от bCause, БАУХ, БДВО и БАКСОС.
В допълнение на дарителството по ведомост А1 ежегодно организира многобройни инициативи в полза на социални каузи за своите служители. Примери за такива са „Ден на доброто“, включващ и благотворителен базар, както и общо 1600 доброволчески часа, инвестирани от екипа за различни акции в полза на обществото.
А1, част от A1 Group, е водещ доставчик на дигитални услуги и телекомуникационни решения в България. Компанията предоставя мобилни и фиксирани услуги, високоскоростен интернет, интерактивна, цифрова, сателитна и мобилна телевизия, четири собствени спортни канала с марката MAX Sport, платежни услуги, ICT, cloud и IoT бизнес решения. През 2022 г. A1 България отчита приходи от 640,4 млн. евро, а сравнимата EBITDA e 254,4 млн. евро.
A1 Group е водещ телекомуникационен доставчик в Централна и Източна Европа с повече от 26 млн. клиенти. A1 Group оперира в седем държави: Австрия, България, Беларус, Хърватия, Словения, Северна Македония и Сърбия, а приходите на Групата за 2022 година надхвърлят 5 милиарда евро. Портфолиото на A1 Group включва гласова телефония, високоскоростен интернет и мултимедийни услуги, както и решения в областта на високите технологии, преноса на данни и онлайн разплащанията. Групата разполага със стабилен акционер в лицето на América Móvil – един от най-големите телекомуникационни доставчици в света.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ПАВЕЦ "Чаира" връща половината от генериращия си капацитет
Samsung отчете осемкратен ръст на тримесечната печалба благодарение на AI чиповете
Петролът продължава да поскъпва със засилването на заплахите на Тръмп към Иран*
Д. Радев: Войната в Иран може да засили вече нарастващата подкрепа за еврото в България
"Пълзящи атаки" в Запорожието връщат руснаците до позиции от началото на 2025 г.
Свободната търговия във Вашингтон е мъртва
Лейди Гага отмени концерт в Монреал заради влошено здраве
Кога смяната на маслото на скоростната кутия може да ни струва много скъпо
БАБХ иззе над 500 кг негодни млечни продукти в Хасковско
Символите на Великден – значението на заека, яйцата и козунака
ЦСКА ще бие Левски с 2-3 гола и Лудогорец ще стане шампион
Еуфория сред „червена“ България заради новата „Армия“
Жирона потопи „жълтата подводница“
Уникално постижение! Защитник на Левски подгонва Левски
На „Лаута“: Допинг „Митко Илиев“ за Локо Пд
Ясно е кога Гришо ги почва на корта в Монте Карло
Златен пръстен с диамант: символика и стойност
Тест: Изберете една картина и вижте близкото бъдеще
5 навика, които пазят от инфаркт
7 различни техники за боядисване на яйца
Нумерологична прогноза за 7 април
Поверия за Велики четвъртък
Косенето, озеленяването и осветлението във Варна ще се контролират от районните администрации
Астронавтите от „Артемис II“ пътуват към Земята след историческия полет около Луната
Променлива облачност и силен вятър на много места в страната днес
Варненски полицаи хванаха двама шофьори с над 2,5 промила алкохол
50-годишен крадял от два месеца парфюми от магазин във варненски мол, арестуваха го
Без ток във Варна на 7 април 2026
Екипажът на „Артемида II“ завърши историческо прелитане край Луната
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала