От днес националният авиопревозвач свързва морската ни столица с един от най-пленителните европейски градове – Париж. Новата сезонна линия Варна – Париж – Варна стартира на 17 април и ще се изпълнява два пъти седмично – всеки понеделник и четвъртък, в рамките на летния сезон до октомври.
Първият пристигащ полет от Париж на „България Еър“ беше посрещнат тържествено на Летище Варна с воден салют – традиционен поздрав към новите маршрути. Пътниците на борда бяха приятно изненадани от топлото посрещане в морския град и вниманието към детайла от страна на летището.
Градът на романтиката, световна столица на модата и еманация на френската култура вече е само на 3 часа разстояние. За първи път директните полети от Варна кацат на международното летище „Шарл дьо Гол“ – основен хъб за връзки към стотици западноевропейски и междуконтинентални дестинации. Така жителите на Варна и региона в Северното Черноморие получават още по-удобна възможност да посетят както френската столица, така и да пътуват до редица световни точки.
Билетите по новата линия се предлагат на цени от 169 евро в едната посока, като в икономична класа са включени 10 кг ръчен багаж и малка лична чанта (дамска чанта или лаптоп), безплатна регистрация и вкусен кетъринг на борда – топъл сандвич, шоколадче, вода, кафе и избор от топли и студени напитки.
Полетите до Париж, както и сезонните директни линии до Прага и Франкфурт, които стартират през юни, ще се изпълняват с най-новите самолети от флотилията на „България Еър“ – модерните Airbus A220. Те предлагат комфортна и просторна кабина, по-широки седалки в икономична класа, по-големи прозорци и отделения за багаж, заедно с USB зареждане на електронни устройства, което гарантира още по-приятно пътуване за всеки пасажер на борда.
За резервации и повече информация за полетите от Варна до Париж можете да се свържете с Центъра за обслужване на клиенти на e-mail: callFB@air.bg, да посетите официалния сайт www.air.bg или чрез мобилното приложение на „България Еър“. Билети може да бъдат резервирани и в офисите на авиокомпанията в страната и в чужбина, както и през агентската мрежа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС предупреди САЩ да не използват сигурността като претекст за анексиране на Гренландия
Dow нарасна с близо 600 пункта до нов връх след действията на САЩ във Венецуела
Финансист: Еврозоната няма да увеличи автоматично чуждите инвестиции у нас
Lucid отчита ръст на продажбите и продукцията през последното тримесечие на 2025 г.
Кашкари от Фед: Лихвите може би са доста близо до неутралното ниво в момента
Очаква се антиамериканските настроения да се засилят след инвазията във Венецуела
Облачен и ветровит вторник с температури до 16 градуса
Хороскоп за всички зодии за 6 януари: Добри новини за Телците и Девите
Силни магнитни бури връхлитат Земята на 9 и 10 януари
Рецепта за Йордановден: Бобена чорба с пушени гърди
Късмет за три зодии след 5 януари
Ужас за Сити. Важен защитник счупи крак
Детелините върнаха Мартин О'Нийл след неуспешния експеримент
Спортът по телевизията днес, 6 януари
Мачовете по телевизията днес, 6 януари
Левски закъснява, а Лудогорец и ЦСКА не спят
Звезда напусна Реал Мадрид и благодари на Карло Анчелоти
6 януари – Честит имен ден на Йордан и Йорданка!
Таро карта за 6 януари, вторник
3 важни поверия за Ивановден
6 задължителни ястия за Ивановден
3 класически рецепти за Ивановден
Седмичен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
Идва застудяване след два дни
Само 33 процента от американците одобряват акцията на Тръмп във Венецуела
Съдът в САЩ остави Мадуро в затвора поне до 17 март
Близки на загинали при катастрофи излязоха на протест във Варна
Хванаха за ден 22-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мадуро пред съда в Ню Йорк: Аз съм невинен и почтен човек
Биолози откриха нов начин за забавяне на стареенето на клетките
Избухнала свръхнова може да е създала условията за появата на живот на Земята
2025 година постави температурни рекорди в различни части на света
Климатичните модели надценяват способността на растенията да поглъщат СО2
Риск от остеопороза: Увеличава ли откритата в костите микропластмаса опасността
Бивш ръководител на марсианската програма на НАСА: 2026 г. е ключова за бъдещето на агенцията