В навечерието на очакваното положително решение за присъединяването към еврозоната, A1 застава с открита позиция, водена от отговорност и ангажимент към клиентите: преходът към еврото няма да бъде използван като повод за вдигане на цени.
В последните седмици в публичното пространство се засилват политически и медийни спекулации, че бизнесът ще се възползва от валутната промяна, за да оскъпи стоки и услуги. Това поражда разбираеми притеснения у хората – страхове, че приемането на еврото ще доведе до скрити увеличения и повишени разходи. A1 категорично заявява, че няма да бъде част от такава практика и призовава бизнеса да действа прозрачно, честно и в интерес на клиентите.
А1 поема недвусмислен ангажимент: с влизането на България в еврозоната цените на всички услуги на компанията ще бъдат автоматично преизчислени по официалния курс от 1.95583 лв. за 1 евро – без надценки и без скрити увеличения.
Съгласно националния план за въвеждане на еврото, цените на стоките и услугите ще се изписват едновременно в евро и левове 12 месеца след 1 януари 2026 г. Това ще даде време на хората да свикнат с новата валута и ще ограничи възможностите за злоупотреби.
Призив към бизнеса в България
С приемането на еврото бизнесът в България е изправен пред избор – да действа отговорно или да търси краткосрочна изгода за сметка на доверието. Вярваме, че отговорните компании не търсят полза от несигурността, а застават до хората, които разчитат на тях всеки ден. Призоваваме българския бизнес да не прикрива ценови промени зад курсови преизчисления. Да не използва валутната промяна като възможност за печалба, а като шанс да докаже, че коректното отношение не е изключение, а стандарт.
Апелираме към българския бизнес да ни последва, като също поеме ангажимент, че ще премине към новата валута съгласно официално утвърдения курс и правила, без допълнителни начисления в ущърб на потребителите.
„Ролята на бизнеса е да бъде опора за хората, особено при големи трансформации като тази. Ако искаме доверие – трябва да го заслужим с действия. Честното и прозрачно поведение ще бъде най-ценният принос към доверието в новата валута и в икономическото развитие на България. Като отговорна компания, A1 гарантира коректност в процеса на въвеждане на еврото. Няма да има увеличение на месечни такси, планове или услуги поради валутната промяна“, категоричен е Александър Димитров, главен изпълнителен директор на А1.
Яснота и предвидимост за потребителите
А1 последователно доказва, че поставя интереса на клиентите си на първо място. През изминалата година компанията първа в сектора предложи на клиентите си да прекратяват договорите си без неустойка при индексация – стъпка, която утвърди нов стандарт за свобода и лоялност в телеком услугите. В началото на 2025 г. А1 единствена обяви, че няма да повишава месечните цени на основните услуги, въпреки увеличените разходи и пазарните настроения. Днес компанията отново заявява своята позиция на отговорен лидер, като гарантира, че преминаването към еврото няма да се използва като повод за повишения в цените на услугите.
А1 се подготвя активно за въвеждането на новата валута вече повече от година – с двойно обозначени цени в договорите и фактурите. В допълнение, компанията работи в тясно сътрудничество с хиляди бизнес клиенти, за да ги подкрепи в процеса на адаптация към новата валутна реалност.
Еврото е инструмент за интеграция и устойчив растеж
Присъединяването на България към еврозоната ще повиши доверието на инвеститорите, ще улесни международните разплащания, ще намали трансакционните разходи за бизнеса и ще предостави на потребителите по-голяма прозрачност при сравнение на цените в целия ЕС. Това ще създаде по-стабилна, конкурентна и предвидима икономическа среда. Като водеща технологична компания, A1 възприема този преход не само като валутна промяна, а като възможност да допринесе за икономическата модернизация на страната и още по-високо ниво на обслужване за своите клиенти.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
САЩ няма да участват в срещата на Г-20 в Южна Африка заради "избиваните африканери"
Wall Street изтри загубите с надежда за решение на кризата с блокираната администрация
Ванс ще е кандидатът за президент на републиканците за следващия мандат, според Рубио
Киев обеща да "направи всичко" да ограничи руския петрол в Европа, Орбан получи дерогация от САЩ
Цените на храните в света са намалели за втори пореден месец през октомври
България е сред страните в ЕС с най-голям спад на стойността на земеделската продукция
Архангеловден е: Какви са традициите и забраните
Рецепта за крем карамел с тиква по японски
Три зодии започват нов етап на успех след 8 ноември
Късмет и любов за три китайски зодии от 10 до 16 ноември
"Блуждаеща планета" поглъща околната материя рекордно бързо
Бивш треньор на Лудогорец разкритикува Мота и изрази готовност за завръщане в Разград
Лъвът Левски се готви за скок
Олимпиакос надви Партизан в края, Реал взе Ел Класико с тройки
Сабаленка и Рибакина ще спорят за титлата във Финалния турнир в Рияд
Орела за грешника за Добруджа: Тази глупост граничи с не знам каква простотия!
Рибакина е на финал на Мастърса при жените
Нумерологична прогноза за 8 ноември
Днес отбелязваме Архангеловден
Дневен хороскоп за 8 ноември, събота
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Уран преминава в Телец на 8 ноември – старото отпада от живота ни
Фрути акценти в маникюра – модерни за всеки сезон (+снимки)
Внимание! Една маневра може да унищожи скоростната кутия
Радев призова за освобождаването на Никола Саркози
23-ма пияни или дрогирани водачи спипа МВР за ден
Катерачна боулдър среща за Купа „Одесос“ ще се проведе във Варна
Ограничават визите за руснаци в ЕС
Защо е важно за правата ни да имаме задължително писмена жалба?
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години