А1 получи престижното отличие "True Leader" за 2024 година в тринадесетото издание на инициативата на ICAP CRIF Bulgaria. Признанието се присъжда на водещи български компании, които едновременно покриват набор от критерии за устойчиво развитие и имат лидерска позиция в икономическия сектор, в който се развиват. Сред ключовите бизнес показатели са висока доходност, увеличаване или запазване на броя на служителите, финансова стабилност и лидерската позиция в технологичния и телекомуникационния сектор през изминалата година.
"Признанието True Leader е знаково за нас, особено в годината, в която отбелязваме 30 години от създаването на компанията. То е отражение на пътя, който А1 извървя – от мобилен оператор до най-голямата технологична компания и водещ системен интегратор в страната. Признанието отбелязва и усилията, които високоспециализираният екип на компанията влага, за да изграждаме и поддържаме най-бързата мобилна мрежа в Европа. Високите стандарти в създаването на технологични решения с дългосрочна стойност за нашите клиенти, партньори и за обществото са наша основна цел, а чрез нейното изпълнение допринасяме за цялостното икономическо развитие на страната", коментира Илияна Захариева, директор "Корпоративни комуникации" в А1.
За поредна година А1 затвърждава позицията си като най-голямата ICT компания в България и лидер в системната интеграция, според класацията К100. Компанията е и начело на DigitalK 101 като водещ доставчик на телекомуникационни и ICT услуги за бизнеса у нас.
Основен фактор за това устойчиво лидерство е последователната стратегия на А1 за развитие на партньорства с глобалните технологични лидери и предоставянето на широк набор от решения за корпоративния сектор – от софтуер и инфраструктура като услуга до комплексна системна интеграция. Над 400 сертифицирани експерти и повече от 3000 професионални сертификата в различни технологични направления гарантират високото качество и надеждността на услугите за бизнес клиенти.
Телекомуникационната инфраструктура на А1 продължава да бъде сред ключовите двигатели за развитието на дигиталната среда в страната. 5G ULTRA мрежата на А1 осигурява гигабитови скорости и ниска латентност, достигайки до 88% от населението, включително всички населени места с над 3000 жители, основните пътни артерии и популярните туристически райони. Максималните измерени скорости в 5G мрежата на А1 надхвърлят 2,3 Gbps. 4G мрежата покрива повече от 99,5% от населението, като максималната измерена скорост на сваляне достига 1100 Mbps.
Устойчивите резултати са пряко отражение на инвестициите на А1 в иновации, технологично развитие и мрежова инфраструктура, както и на ангажимента на компанията да създава реална стойност за своите клиенти и партньори. По този начин А1 продължава да играе ключова роля в дигиталната трансформация на България и да утвърждава лидерската си позиция в сектора.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница
Приходите на Foxconn за първото тримесечие скачат с близо 30%
Иран разреши танкери на "братски" Ирак да преминават през Ормузкия проток
Митрополит Киприан и Старозагорската опера с мащабен концерт за Великден
Обедна емисия
Регионален форум обсъди съдбата на заетите във въглищния сектор
Великден в Раковски: Вярващи си пожелаха мир и здраве
"Бъди един от нас: Дари кръв - спаси живот": Старт на кампанията за доброволно кръводаряване
Цветница: Тълпи в храмовете, молитви за здраве и вяра
Разрив в Барса? Флик коментира гневния Ямал
Малена Замфирова вече гледа с оптимизъм към бъдещето
Босът на Берое беснее: Дузпа за нас, червен картон за ЦСКА!
ЦСКА срещу Барса? Стоичков води голям отбор на новата "Българска армия"
Бомба! Турски гранд брои милиони на Левски за Майкон
Мачовете по телевизията днес, 5 април
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Запрянов е категоричен: Не сме във война с Иран, НАТО ни пази
Великден в Йерусалим премина при засилена охрана и ограничения
Нова наредба въвежда ясно разграничение между "енергийно бедни" и "енергийно уязвими" групи
КНСБ предлага спешни мерки срещу поскъпването на живота
Тагарев: Идеята за мир в Украйна се приватизира от партийни цели
Проф. Кантарджиев със съвети срещу заразяване с морбили
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация