На 6 май своя 54-ти рожден ден празнува един от секссимволите на съвременното кино – Джордж Клуни. Знаменитият актьор е роден в американския град Лексингтън, щата Кентъки, през 1961 година.
През своята кариера досега Клуни е носител на редица награди, сред които "Еми", "БАФТА", "Златна камера", две награди "Оскар", три награди "Сателит" и четири награди "Златен глобус".
В своята кариера той е участвал в много филми и сериали, по-известните от които "От здрач до зори", "Миротворецът", „Тънка червена линия“, "Перфектната буря“, "Сириана", "Бандата на Оушън", "Потомците“, "Гравитация", "Един прекрасен ден" и сериалът "Спешно отделение".
Ето какво може би не знаете за един от най-популярните съвременни актьори:
Баща му Ник Клуни е известен американски телевизионен водещ.
Джордж Клуни харесва бейзбола и дори като малък е тренирал. В крайна сметка се насочва към актьорската кариера след като не успява да си уреди място в бейзболния „Синсинати редс“.
Първата си роля в телевизията получава на 17-годишна възраст. Голямата му популярност обаче идва в средата на 90-те години с ролята на доктор Дък Рос в сериала „Спешно отделение“.
Джордж Клуни се жени през 1989 година за актрисата Талия Балсам, с която има 4-годишен брак, който приключва през 1993 година. След над 20 години живот на ерген, той се жени повторно за Амал Аламудин през 2014 година.
Клуни е изключително близък с актрисите Мишел Пфайфър и Никол Кидман. Когато е един от най-известните ергени сред актьорите, той се обзалага с двете на по 10 000 долара, че няма да стане баща преди да навърши 40. Когато двете губят облога и изпълняват условието, Клуни им връща парите с двоен облог, че това няма да се случи и преди да навърши 50.
През 2006 година списание "Пийпъл“ го избира за "Най-секси мъж" на планетата.
Актьорът цели 11 години има за домашен любимец декоративното прасенце Макс. То умира през 2006 година.
Обожава американският анимационен сериал "Саут парк" и често го гледа.
Фен е на баскетболния Далас Маверикс. Освен това обожава и бирата.
Има вила на езерото Комо в Италия и обожава да прекарва свободното си време там.
Привърженик е на американския президент Барак Обама и го подкрепя открито по време и на двете кандидат-президентски кампании.

Руска военна драма е сред фаворитите за главната награда на фестивала в Кан
Затъналата в проблеми химическа индустрия на Германия върви към хаотичен спад
Иван Василев: Електронното управление у нас олицетворява неработещата администрация
Зеленски: Предложението за асоциирано членство на Украйна в ЕС е несправедливо
Френски министър: Китай няма да спечели нищо, ако унищожи европейската индустрия
Времето, предлагането и геополитиката обуславят трендовете на пазарите на суровини
Обедна прогноза
Демерджиев: Предстои кадрова чистка заради укриването на прокурорския син Васил Михайлов
Извадиха 17-годишно момче от Шемшево от буйните води на Янтра
3 зодии ще се сблъскат с големи трудности между 25 и 31 май 2026 г.
Байерн Мюнхен – Щутгарт
Джокович с болезнено признание
Чудо на чудесата! Клуб от Първа лига благодари на два от съперниците си заради феърплей
Вили Вуцов "изуми" с коментар за ЦСКА
Наказания пратиха Българския лъв на първа редица
Отстраняват ДР Конго от Мондиал 2026?
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Любовен хороскоп за 25 – 31 май
„Картие. Мечтата за диаманти“ от Софи Вияр
Нумерологична прогноза за 23 май
Киноа с грах, моркови и зелени зеленчуци
Пожарникари, полицаи и водолази спасиха 17-годишен край Търново
Какво ще бъде времето в неделя?
12 музея, 13 галерии и 22 пространства за култура ще са отворени за посещение в Нощта на музеите във Варна
Демерджиев: Няма информация за жертви след наводненията
Атанас Стоилов: Свлачището до Кранево поставя под риск свързаността на България
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята
7 скрити заплахи: Какво се случва с човешкото тяло в космоса
Разсекретените файлове за НЛО: Учен коментира липсата на доказателства