На днешния 5 февруари рожден ден празнуват трима от най-популярните нападатели в съвременния футбол – Кристиано Роналдо, Неймар и Карлос Тевес. Тримата имат общо близо 800 гола досега в своите отбори – национални и клубни.
Кристиано Роналдо е роден през 1985 година на остров Мадейра, Португалия. В своята кариера е играл за 3 отбора – Спортинг Лисабон, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид. Кристиано е носител на Златната топка за 2008, 2013 и 2014 г. и Златната обувка за 2008, 2011, 2014 и 2015 година.
През септември 2015 година нападателят вкара своя гол № 500 във всички свои официални мачове на клубно и национално ниво. През същата година бе обявен и за най-добрия португалски футболист за всички времена от футболната федерация на Португалия по случай нейната 100-годишнина, като изпревари дори легендата Еузебио. До момента Роналдо има 123 мача и 55 гола за националния отбор на своята страна.
Роден е в семейството на готвачка и градинар. Баща му има симпатии към американския президент Роналд Рейгън и затова второто име на малкия Кристиано става Роналдо. Всъщност пълното му име е Кристиано Роналдо дос Сантош Авейро. През 2015 година той става и голмайстор №1 в историята на Реал Мадрид за всички времена. Зад него остават легенди като Раул, Алфредо ди Стефано, Ференц Пушкаш и Уго Санчес.
Младата звезда на Барселона Неймар е роден през 1992 година в Можи-дас-Крузис, Бразилия. Пълното му име е Неймар да Силва Сантош Жуниор. В своята кариера досега той е играл само за родния Сантос и Барселона.
Дебютира на националния отбор на своята страна още на 17 години и до днес има изиграни 69 мача и е вкарал 46 гола с екипа на „селесао“, въпреки че е само на 23. Така младият бразилец вече е на пето място сред най-големите голмайстори за националния отбор на своята страна. Пред него са само Пеле, Роналдо, Ромарио и Зико. Непосредствено зад него са такива имена като Бебето, Ривалдо, Жаирзиньо, Роналдиньо и Адемир.
Карлос Тевес е роден през 1984 година в Сиудадела, Аржентина. За националния отбор на своята страна има 76 мача и 13 гола. Тевес е ключова фигура за мъжкия национален отбор на Аржентина на летните олимпийски игри през 2004 г. Тогава той отбелязва 8 гола в 6 мача и става голмайстор на състезанието, а Аржентина печели златен медал. В своята кариера е играл за Бока Хуниорс, Коринтианс, Уест Хям, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус.
Бъдещият нападател израства в скромен и беден квартал, като дели една стая с четиримата си братя. Има отличителни белези по врата и зад едното си ухо, които са от изгаряне с вряла вода, докато е бил още дете. Всъщност заради изгарянията си малкият Карлос е лежал в болница цели 2 месеца.
В свободното си време нападателят обожава да играе голф.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Ватман хлопнал вратите под носа на пътник: "Ще се научите да идвате навреме"
Отлични финанси за четири зодии през април
Рецепта за дубайски трюфели с шамфъстък
Защо комарите хапят някои хора повече от други
Четири жени са убити при украинска атака в руската Белгородска област
ЦСКА излиза да смачка бивш на Левски
Драма в Италия: Милан и Торино си набутаха 5 гола
Провал за Зографски, не успя да влезе в първите 30
ЦСКА и Левски бият с по 3:1
Илиан Илиев каза защо не успя да спъне Левски
Еуфория на "Герена": Хулио Веласкес със силни думи за Левски
Таро карта за 22 март, неделя
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Стана ясен максималният размер на глобата, която Бербатов ще плати заради пистолета
Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски
Премахват 15 автомобила от улиците в кварталите "Младост" и "Трошево"
Иван Демерджиев е бил разпитван като свидетел по сигнал в Национална полиция
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона