Около 50 000 лева ще заработи фолкпевицата Галена от участие на... круизен кораб.
Изпълнителката ще се качи на борда на един от най-големите плавателни съдове в света, като ще пропътува разстоянието от Маями (САЩ) до Бахамите. Така Галена ще се превърне в първата родна чалгарка, която извива глас на екзотичния остров в Карибско море.
Тя ще пее на кораба от 20 до 24 ноември, като на борда ще бъде в компанията на съпруга си Галин. Интересен момент е, че на круиза ще има и български семейства, които с интерес очакват да чуят фолкпевицата. Ще присъстват и стотици чужденци, които ще могат от първа ръка да се запознаят с българския попфолк.
Галена е поканена лично от организаторите на плаването, като ще се включи в специална музикална програма, пише "България днес".
Лайнерът "Карнивал Виктори" е пуснат във вода през 2000 г. и е един от най-големите плавателни съдове, които кръстосват океаните. Теглото му е 101 509 тона, дълъг е цели 272 метра, а ширината му е 35 метра.
Екипажът е от 1100 души и може да се грижи за 2754 гости - максималния брой пътници, които може да поеме огромният кораб.
Екзотично и различно ще бъде задокеанското турне на Галена. Досега нито един български изпълнител не е правил толкова разнообразен и уникален по рода си музикален тур. Първо певицата ще стъпи в Канада за своя единствен концерт там - 17 ноември в Торонто. На следващия ден тя ще прекоси Мичиганското езеро, за да пее пред българите в Чикаго, а веднага след това ще отлети за Флорида. Следва пътуването до Бахамите и прибиране обратно в Маями.
Финала на това вълнуващо турне Галена ще сложи отново в Чикаго, където я очакват многобройните й почитатели. Веднага след концерта певицата лети обратно за България, за да бъде част от големия концерт за 16-ия рожден ден на телевизия "Планета" на 28 ноември в зала "Колодрума" в Пловдив.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Илия Груев е Футболист №1 на България
Лечева: Надявам се тази срамна страница от историята на БОК да приключи
Йотова: Ако не знаем историята си, няма как да покорим бъдещето
Внимание, шофьори: Сняг и мъгла на "Петрохан"
Пролетен риск: Как да се пазим от срещи с кафявите мечки
Десподов е детрониран! Груев е Футболист №1 на България
Мъри Стоилов е „Треньор №1 на България“ за 2025 г.
Ман Сити триумфира с Карабао Къп, младок разплака Арсенал
Левски, Лудогорец и ЦСКА грабнаха призовете по постове
Перлата на Лудогорец е най-добрият чужденец в Първа лига
Локо Пд обърна драматично Ботев във Враца
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 - 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Войната в Иран коства 53 млрд. долара на най-големите авиокомпании в света
В помощ на гражданите: Скопие намали ДДС за горивата
Динамично време в края на март: Идва много дъжд и мокър сняг
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната