Салма Хайек се оказа поредната жертва на Харви Уенстейн. Това призна самата актриса пред "New York Times".
"В продължение на години той беше моето чудовище", заяви звездата от "Десперадо" и отбеляза, че е почувствала, че всичко е свършило и вече е оцеляла.
"Скрих се от отговорността да говоря с извинението, че достатъчно хора вече са участвали в осветяването на моето чудовище. Не смятах, че гласът ми е важен, нито мисля, че ще има значение", отбеляза тя.
Хайек споделя, че дълги години се е чувствала горда, че може да прости, но фактът, че се е срамувала да опише подробностите на онова, което е простила, я е накарало да се замисли дали този проблем наистина е решен за нея.
"Когато толкова много жени се изявиха и описаха какво точно им е направил Харви, трябваше да се преборя със страха си и да приема, че моята история, която е толкова важна за мен, е капка в океана на скръб и объркване".
Звездата заявява пред изданието, че се е вдъхновила от момичетата, които са имали смелостта да говорят, особено в общество, избрало президент, обвинен в сексуален тормоз и насилие от много жени.
Салма Хайек разказва за пътя й като ученичка до мексиканска сапунена звезда и ролята й в "Десперадо". По онова време Уенстейн се е превърнал в магьосник на нова вълна в киното с оригинално съдържание, което движи и основния поток.
В същото време е било немислимо мексиканската актриса да се стреми към място в Холивуд. Среща се с продуцента по-отблизо по време на снимките на филма за Фрида Кало през 2002 г.
По това време го познава бегло, покрай приятелството й с режисьора Робърт Родригес. Всичко, което Салма знае за Харви е, че притежава забележителен интелект и, че е лоялен приятел и семеен мъж.
Сега актрисата си дава сметка, че е възможно приятелството й с Куентин Тарантино и Джордж Клуни всъщност да са я спасили от изнасилване. Актрисата получава минимален хонорар за артисти плюс 10%. Също така се сдобива и с договор с Miramax да снима още няколко филми за компанията, за да затвърди статута си на водеща актриса.
"Не ме интересуваха парите. Бях толкова развълнувана да работя за Харви и тази компания. Наивно смятах, че съм сбъднала мечтата си. Имаше шанс за мен. Бях никой, а някой ми бе казал "Да". Не предполагах, че ще стане мой ред да кажа "Не".
"Не", за да му отвори вратата по всяко време на нощта, в хотела, където се появявал неочаквано, на местата, където снима филми, с които дори не се занимавал, за да му направи масаж, да си вземе душ с него...
Още новини за звездите четете в Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Най-слабото място на бизнеса у нас са процесите и координацията между екипите
Атаката срещу газово находище в Иран оцвети в червено европейските борси
Освен скъпото гориво: Още един удар по шофьорите на дизелови коли
Движение без усилие: Алтернативи на традиционните тренировки
ЕС въвежда нови забрани на пазара на употребявани автомобили
Децата със строги родители имат проблеми във връзките си като възрастни
Рецепта за пилешка кавърма по селски
Мачовете по телевизията днес, 19 март
Всички резултати от Шампионската лига. Ето и двойките на 1/4 финалите
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Мощен Ливърпул разнебити Галатасарай, идва ред на ПСЖ
Байерн мушна само 4 на Аталанта и подпечата екшъна с Реал
Левски лети към титлата: Хулио Веласкес готви изненада
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?