Музата на Александър Маккуин - Анабел Нийлсън е открита мъртва на 49-годишна възраст в дома си в Лондон.
Няма данни за следи от насилие и полицията не смята смъртта на модела за подозрителна. Предполага се че жената е починала от инфаркт, предават от BBC.
Анабел Нийлсън е родена в аристократично семейство. През 1990 г. се запознава с модния дизайнер Александър Маккуин и искрата между тях пламва веднага.
Чрез него се запознава и с Наоми Кембъл и Кейт Мос, с която стават много близки приятелки.
Самата Мос публикува снимки в Instagram, с които изразява съкрушението си от тъжната новина. Двете са като сестри, а в интервю за Daily Mail дамата споделя за огромната подкрепа, която има помежду им.
"Обичам я като сестра. Караме се за глупави неща, после се целуваме. Споделяме дрехи, тайни.. всичко. Да, Кейт Мос е икона, но за мен е просто Кейт. Славата никога не е била проблем по между ни".
Александър Маккуин се самоубива през 2010 г., а Нийлсън не успява да преживее смъртта му до последния си ден. Моделът споделя, че не минава и ден, без да се сети за своята любов.
"Той беше мой брат, приятел, сродната ми душа. Хората дори ме наричаха г-жа Маккуин", казва музата на дизайнера пред Daily Mail.
Анабел Нийлсън преодолява зависимост към хероина и се бори с депресията. През 2013 г. претърпява сериозен инцидент по време на конна езда, когато е изхвърлена от животното. В пръстта жената започва да се гърчи и не може да движи краката си. Анабел влиза в болницата със сериозни травми – разкъсани нерви на десния крак и таза. Силата на духа, обаче, я изправят обратно на крака.
"Казах си, че трябва да стана и го направих. Болката беше ужасяваща, но се страхувах, че никога повече няма да мога да ходя", споделя модела.
През 2014 г. Нийлсън участва в риалити предаването "Дамите на Лондон", като през това време се изявява и като писател на детска литература. Книгите и засягат проблеми като дислексията, както и хиперактивността при децата. Самата тя страда от тези заболявания и не завършва своето основно образование. Нийлсън напуска училище, когато е на 16. Тормозена е от съучениците си, а жестоките думи я преследват цял живот.
"Исках децата да не се чувстват изолирани като мен и да знаят, че това е нещо нормално". Моделът получава покана за Центъра по дислексия и креативност към Йелския университет, за да говори за книгите си.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Минният, банковият и технологичният сектор изведоха европейските борси до ръст в сряда
SOFIX се понижи минимално в сряда
Цените на жилищата в София забавят ръста си, купувачи и продавачи преразглеждат поведението си
Мъск загуби делото срещу OpenAI, но Алтман може би изгуби Wall Street
Заплатата и професионално развитие – базови фактори за младите при избор на работодател
Какво спира притока на инвестиции в аутомотив сектора в България?
Централна емисия
Божанов: Управляващите ограничават правото на опозицията за контрол
Новата вълна: Защо престъпниците вече не разбиват врати, а профили
Море от фенове изригна на "Васил Левски" за финала между ЦСКА и "Локо" (СНИМКИ)
Централна емисия
Топ трансфер! Българин подсили шампион
Лошо за България! УЕФА готви революция
Шок! Баща не пусна желан от Байерн на Мондиал 2026
Лудогорец? Гранд отмъква испански треньор под носа на разградчани
Тъжна вест! Напусна ни огромна легенда, създала големи шампионки
Майкъла отсече: Последен шанс, Левски ни пребиха два пъти
Психотерапевтът Милица Бельовска: Тийнейджърите не искат лекции, а разбиране
Поверия за празника на св. св. Константин и Елена
Филмовият проект „Дълговете на инспектора“ на Теодора Маркова спечели награда в Кан
Трикове как да подобрите съня чрез дизайн на спалнята
5 фатални грешки, които допускате в отношението си към партньора
Maserati GT2 Stradale направи своята ексклузивна премиера в София
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Как се промени светът след последната титла на Арсенал през 2004 година
Българските работещи са най-недоволни в региона
Интензивни валежи и риск от наводнения до 25 май
Вицепремиерът Иво Христов ще организира "Евровизия 2027" в България
Откриха нов вид „усмихнат“ паяк в Хималаите
Разгадана е мистерията около произхода на вулкана Етна
Гърбат кит постави абсолютен рекорд с епично пътешествие до Австралия
Разкриха тайните на Великата китайска стена: Намериха скрити артефакти
„Джеймс Уеб“ предизвиква науката: Вселената може да е два пъти по-стара
НАСА променя плановете си за мисията „Артемида 3“ и отлага кацането на Луната