Снощи тръгна дълго рекламираното шоу на Николаос Цитиридис, което само по себе си е събитие за родния телевизионен ефир. Защото в този часови пояс дълги години властваше единствено Слави Трифонов. И никой не посмя за тези години да излезе в пряка конкуренция с него.
Разбира се, това се случи единствено заради факта, че Трифонов напусна bTV и си направи собствена телевизия.
Очаквано, още преди първия ефир на Цитиридис заваляха коментари, като хейтът и надеждата вървят ръка за ръка. Българинът силно люби и мрази и средно положение рядко има.
На драгия телевизионен зрител трудно може да се угоди. Иска нови лица, но когато се появят започват анализите за провал, защото не се залага на утвърдени имена.
Е, имаме новото лице - Николаос. Гръцките му корени веднага родиха фолклора, че след турските сериали ни превзема византиец. А сравненията със Слави Трифонов са неизбежни, което изправя новият водещ пред трудна задача. В социалните мрежи веднага се появиха категорични оценки - "Не става!". Колко от тези, които лепват тази оценка си спомнят Трифонов с плитката в началото на неговата кариера? И ставаше ли тогава?
За да се оцени Цитиридис ще трябва да мине време, да му се дадат поне първите 100 дни. Той даде добра заявка - има чувство за хумор и самоирония, остава и сценаристите на шоуто да доизградят неговия образ. Млад е, трябва да се справи и с неминуемия хейт, който за нашите ширини си е нещо в реда на нещата. Пък и няма как да се хареса на всички.
Това, което направи впечатление в първото издание е, че форматът наподобява този на Трифонов. Не че Трифонов го е измислил - това си е стандарт на вечерните токшоута извън нашите предели, където шоубизнесът е в пъти по-развит.
Всъщност родният шоубизнес е най-голямата спирачка за подобни предавания. Големите звезди у нас са малко, а тези с чувство за хумор и импровизация още по-малко. Такъв е актьорът Юлиан Вергов и не случайно той е чест гост във всички телевизии. Съвсем наскоро той бе избран за първи гост и в БНТ в новото шоу на Дони. Такъв е и Рачков, но те няма да са всяка вечер.
"Шоуто на Николаос" също ще разчита на бенд, акцентът пак ще е с основен гост. Своя рубрика ще има познато лице - Славена Вътова. Бившата Мис България обаче ще трябва сериозно да се доказва на новото поприще, защото досега не е успяла като жури в "България търси талант" да попадне в графата "любимци на публиката".
Всъщност най-голямото признание за Цитиридис дойде от самия Слави Трифонов. Независимо, че сравни новия си конкурент с лекарството против хемероиди Цикатридина, видимо взима насериозно новия играч.
Шоуменът и политик покани в своето студио Димитър Рачков, което изненада мнозина и доскоро се смяташе за ерес. Защото се съдеше с клана Халваджиян, а снощи нарече Маги "приятелю". Слави дори анонсира в социалните мрежи своя гост преди самото му излъчване, което не е практика. Мнозина пророкуват, че затоплянето на отношенията между Слави и Халваджиян може да прати "Господари на ефира" в телевизия "7/8". Дали ще се случи ще покаже времето.
Звездите идват и си отиват, легендите остават, изстреля снощи Маги Халваджиян в скайп разговора със Слави. Телевизионната "война" за рейтинги в часовия пояс след 22:30 часа започна. Новото лице срещу утвърденото. Комикът срещу вече политика.
За зрителите остава надеждата, че конкуренцията ще роди по-добро качество. За Византиеца ще е по-трудно, защото ще му тегне сянката на Слави, а и тази на... Али Реза.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Финансист: Еврозоната няма да увеличи автоматично чуждите инвестиции у нас
Lucid отчита ръст на продажбите и продукцията през последното тримесечие на 2025 г.
Кашкари от Фед: Лихвите може би са доста близо до неутралното ниво в момента
Очаква се антиамериканските настроения да се засилят след инвазията във Венецуела
Само 33% от американците одобряват удара на САЩ срещу Венецуела
Десет риска, които могат да преоформят световната икономика през 2026 г.*
Късмет за три зодии след 5 януари
Домашна разядка от сирене и печени чушки
Следпразничен рестарт: Как да се върнем в ритъм без стрес
Късна емисия
Звезда напусна Реал Мадрид и благодари на Карло Анчелоти
Гърция се класира за четвъртфиналите на Юнайтед Къп
Вижте кошмарните статистики на Аморим в Ман Юнайтед
Мач на Реал Мадрид в Европа ще е пред празни трибуни
Левски се чуди как да изгони бек
Драма в Африка и Египет е на 1/4 финал
3 важни поверия за Ивановден
6 задължителни ястия за Ивановден
3 класически рецепти за Ивановден
Седмичен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
3 вкусни мезета за Йордановден
Лесна питка за Бабинден
Идва застудяване след два дни
Само 33 процента от американците одобряват акцията на Тръмп във Венецуела
Съдът в САЩ остави Мадуро в затвора поне до 17 март
Близки на загинали при катастрофи излязоха на протест във Варна
Хванаха за ден 22-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мадуро пред съда в Ню Йорк: Аз съм невинен и почтен човек
Биолози откриха нов начин за забавяне на стареенето на клетките
Избухнала свръхнова може да е създала условията за появата на живот на Земята
2025 година постави температурни рекорди в различни части на света
Климатичните модели надценяват способността на растенията да поглъщат СО2
Риск от остеопороза: Увеличава ли откритата в костите микропластмаса опасността
Бивш ръководител на марсианската програма на НАСА: 2026 г. е ключова за бъдещето на агенцията