В последния ден от кастингите на MasterChef Андре Токев също даде своята златна престилка. Той я връчи без колебание на 21-годишния пловдивчанин Димитър Тончев. Той изучава изкуствен интелект във Великобритания и е категоричен в любовта си към науката.
Димитър сподели, че харесва молекулярната кухня и експериментира на база познанията си за химичните процеси при обработка на продуктите. Той спечели адмирациите на енциклопедиста в кухнята със своя авангарден прочит на сладолед в "тако" вафлена коричка и сфера от портокалов сок.
Chef Токев оцени безспорната комбинация от интелект и талант, които се изявяват в експлозия от вкус и техника според най-новите тенденции в света. А хоби-готвачът обясни участието си в MasterChef с решението, че "този живот няма да го изживя без да отворя поне един ресторант".

Журито раздаде и последните бели престилки на кандидатите за титлата MasterChef и 100 000 лева.
Графичната дизайнерка Десислава Чапова получи поздравления за своя деконструиран пай с крем от манго и италиански меренг, както и за отношението си към хляба с квас като към "второ дете".
Икономистът Богдан Богданов оправда идването си от Брюксел с перфектен телешки стек със скариди, сос паризиен и чипс от сладък картоф. Страстният любител на барбекюто и сочните стекове накара дори избягващата животински продукти Chef Силвена Роу да си "оближе пръстите".
Писателят и убеден веган Георги Жеков развълнува не само дамата в журито на MasterChef със своите зеленчукови лимецови мъфини с авокадова разядка, философията си за здравословното хранене като лекарство и практикуването на екстремни спортове.
Престилки спечелиха „бито руто маки“ вариацията на суши на Мина Михайлова, филето от елен с печена земна ябълка на шампиона на България по хвърляне на диск Владимир Девизиев и мъфините с тиквички и кифличките със сирене и кашкавал на винарката Ани Шмит.
Управителят на ресторант Теодора Бонева влезе в кухнята на MasterChef с категоричната заявка, че не е дошла за малко и успя да я потвърди с рецептата си за скумрия на тиган с по-различна картофена салата и японска майонеза.
37-годишният копирайтър Ивайло Спасов сервира на Chef Андре Токев, Chef Петър Михалчев и Chef Силвена Роу „хипстърска“ чиния с хрупкав лаврак и „таратор“ със сусамов тахан, която му спечели "радикална промяна в живота".
Запалената фенка на MasterChef, която успя да разтопи сърцето на самурая в журито - Венислава Миразчийска, спечели мечтаната престилка с филе от лаврак с тиквичка, сушен домат и песто. Тя призна, че се е подготвяла усилено за състезанието, като приятелят й засичал вкъщи време 1 час.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

БДЖ представи първия от новите влакове "Шкода"
Този път централните банки няма да се притекат на помощ
Как войната в Близкия изток се отразява на доставките на лекарства?
Лагард: Рискът от инфлация сочи в посока нагоре
ЕЦБ иска от банките да оценят как войната в Иран влияе на клиентите и дейността им
Как Съветът за мир на Тръмп скара Гюров и Пеевски - Йотова каза кой ще реши казуса (ВИДЕО)
51-ото НС: Реални резултати или дълбоко нагазване в политическата криза?
Неправилно лечение убива 10-13% от пациентите с инсулт в България
Централна прогноза
"Мяра": Шест партии влизат в парламента, "Прогресивна България" печели убедително изборите
Сано повежда нов протест срещу сметките за ток: Това е геноцид
Лучо каза фаворит ли е ПСЖ срещу Ливърпул в Шампионската лига
Расистки скандал със звезда на Ливърпул
Тудор с добра новина за Тотнъм
След 2 години: Резерва на Ливърпул отново ще играе за „адзурите“
Любопитно! Меси с много изненадващ ход
Категорична оценка: Звездно трио няма място в ЦСКА
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Варна се включва към новосъздадения хъб на Мисията срещу рака
Варна приема в неделя шахматния турнир "Мемориал Теодоси Костадинов"
Тренировки на открито и високи стандарти в SENSHI лагера във Варна
Окръжен съд–Варна отчита висока ефективност
Възстановяват маршрута на автобусна линия №7 от утре
Тъжна вест! Чък Норис почина на 86 години
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас