Социалната мрежа Facebook пусна за изтегляне новата си чат услуга Slingshot в онлайн магазина за приложения за iOS - App Store. Часове по-късно обаче апликацията бе свалена от магазина. Според TechCrunch пускането на приложението в App Store е било грешка.
От Facebook обявиха, че умишлено са свалили Slingshot от App Store, без обаче да посочват причина за това.
„Днес по-рано по грешка публикувахме версия на Slingshot, приложение, по което работим в момента. Със Slingshot всеки потребител ще може да споделя моментите от ежедневието си с много хора наведнъж. Скоро ще е готов и сме нетърпеливи да го пробвате“, е заявил говорител на социалната мрежа пред TechCrunch.
Дали наистина става дума за недоглеждане или за маркетингов трик, за да се възбуди допълнително вниманието, остава неясно. Сигурно е обаче, че конкурентът на Snapchat наистина трябва да е бил завършен до голяма степен, щом приложението все пак е било вкарано в App Store на Apple.
Очаква се своеобразният конкурент на Snapchat да позволява редактиране на снимките и видеото, преди те да бъдат изпратени до другите потребители. Също така се очаква да има и опция, която да изтрива съдържанието, след като получателят му го е видял веднъж. Точно това е сред любимите опции на потребителите в Snapchat.
Според добре информирани източници Slingshot ще разполага и с допълнителна функция за стимулиране на комуникацията между потребителите. За да може един потребител да отключи съобщението на друг, той първо ще трябва да му изпрати друго съобщение. Ще има и бутон React, чрез който потребителят да може да върне още един отговор веднага след виждане на основното послание.
Припомняме, че Facebook се опита да придобие популярното приложение Snapchat, като предложи 3 млрд. долара, но офертата бе отхвърлена от компанията през миналата година. В следствие на това технологичният концерн не се отказва от тази пазарна ниша и реши да разработи собствен конкурент.
Същевременно главният изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг не крие, че постепенно променя мнението си за запазването на самоличността в интернет. Така например наскоро той обяви, че не смята за нужно потребителят да е с истинската си самоличност за всяко нещо в мрежата и дори не изключи вероятност Facebook да разработи подобни услуги, които да поставят акцент над анонимността.
Паралелно с това част от новата мобилна стратегия на социалната мрежа е да предлага пакет от най-различни приложения, като всяко от тях ще има различен фокус над споделянето в мрежата, например предимно за снимки, за видео или друго, писа преди две седмици Financial Times.
Още подобни новини за технологичния свят четете в Investor.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Xiaomi цели разрастване на чуждестранните пазари на фона на растящите разходи и конкуренцията
С нови проекти ще се строят Околовръстният път на Пловдив и каскадата Доспат - Въча
ЕЦБ: Еврозоната не е застрашена от системен риск, но частното кредитиране създава напрежение
Мобилното приложение за дигитални карти за градския транспорт в София тръгва тестово
Как да адресираме претенциите си при неуредици при пътуване с кораб
Real Estate Awards 2025 ще отличи най-добрите в сектора на 4 юни
Йотова пред посланици: ЕС има потенциал за стратегическа автономия и водеща роля
Христо Мутафчиев пита спешно за съкращения в театрите
Австралия с първи смъртен случай от дифтерия от близо десетилетие
Деца в неизвестност! Брат и сестра от Варна изчезнаха безследно
Става страшно: От ЦСКА изреваха мощно за касапницата в Разград
ЦСКА с голяма новина за ветераните на армейците
Нагелсман с ключов ход преди Мондиал 2026
Заяждане! Босът на Ботев Пд отхвърлил голмайстора на Локо Пд, защото бил „дебелак“
Утвърдиха решителните баражи за Европа и оцеляване в Първа лига
3х3 Sofia Open Palms LiteQuest: Световният 3х3 баскетбол пристига в София
Как четенето променя начина, по който виждате света
Най-цветното място в България оживява това лято край София
Любовен хороскоп за юни 2026
Цветове и графити: Louis Vuitton представи круизната си колекция за 2027 (+Снимки)
Задължителни подавки за Черешова задушница
5 прически с минимална поддръжка
Йотова: ЕС може да постигне стратегическа автономия и да върне лидерската си роля
Издирват се две деца от Варна, в неизвестност са от 24 май
Лавров предупредил Рубио за удари по Киев
Полицията иззе автомобил след катастрофа с пиян шофьор край Варна
КАТ спира да се крие по храстите
Благотворителен арт-базар „От деца за деца“ събира малки творци във Варна
Астробиолози предлагат използването на AI в търсенето на извънземен живот
Гъби могат да превърнат лунната почва в плодородна земя
Как Хеопсовата пирамида устоява на земетресения в продължение на хилядолетия?
Доказано: Хората наистина имат „трето око“ и ето къде се намира то
„Дронове глухарчета“ могат да картографират подземните лавови тунели на Марс
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?