Магазинът за приложения на Microsoft Windows Phone Store вече надмина границата от над 300 000 приложенията, обяви компанията на сайта си. Всеки ден към тях се добавят няколкостотин нови програми, става ясно. Според Microsoft броят на разработчиците, които пишат софтуер за Windows Phone, е нараснал значително, пише ZDNet.
“Сега имаме над 300 000 приложения за Windows Phone и Windows Phone Store ще продължи да расте", цитира The Next Web говорител на Microsoft. “Само през миналата година наборът от приложения за Windows и Windows Phone е нараснал с 94 процента, а броят на активните разработчици се е увеличил с 50 процента".
В края на миналата седмица говорителката на Microsoft Джули Морган потвърди чрез Twitter, че броят на приложенията минава 300 000. Освен това тя предполага също, че изборът на приложения дори е по-голям с пускането постепенно на универсални приложения за Windows и Windows Phone.
Универсалните апликации са част от плана на Microsoft да събори бариерите между Windows за настолни компютри, мобилни телефони и таблети. В бъдеще разработчиците ще имат на разположение единна платформа за Windows и Windows Phone, с която те могат да създават приложения за двете операционни системи, които се основават на същата кодова база. Компанията също така иска да слее магазините за приложения за Windows и Windows Phone. Това би могло да увеличи в краткосрочен план значително броя на приложения, които потребителите ще могат да избират.
Според The Next Web броят на мини програмите в Windows Phone Store през юни 2012 г. е възлизал на 100 000 приложения. През декември 2012 г. техният брой вече е 150 000, а година по-късно - 200 000. Така се оказва, че за последните седем месеца разработчиците са направили над 100 000 нови приложения за Windows Phone Store.
Приложенията са от ключово значение за успеха на мобилните операционни системи. Въпреки че Windows Phone е хвален за иновативността и лесните за използване функции, липсата на някои приложения може да накара потребителите да се откажат от покупка на смартфон с Windows Phone. Според анализ от WPCentral най-важните приложения вече са достъпни и в мобилния пазар на Microsoft. В сравнение с App Store на Apple, която позволява на потребителите да избират между 1,2 милиона приложения обаче, асортиментът все още е по-скоро скромен.
Още технологични новини четете в Investor.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

ЕС все още не може да намери решение за своите фискални правила
Последната усмивка на Виктор Орбан преди изборите?
Кадър на деня за 11 април
Големите банки в САЩ навлизат в сезона на отчетите с повече несигурност
Петзвезден хотел в Пакистан посреща делегациите от САЩ и Иран
Microsoft се отдръпва от премахването на въглерод от атмосферата
Три зодии откриват нова надежда за бъдещето на 12 април
Централна емисия
Централна емисия
Скрити процеси в океана изпускат метан и ускоряват затоплянето на Земята
Виктория Томова разби французойка в Германия
Байер чукна Дортмунд с 1:0
Бивш на Лудогорец с нов фурор във Висшата лига
ЦСКА мачка Левски с голове от Бразилия
Топ клубове идват за Ето’о! „Хиени“ си заплюха още двама от ЦСКА и трио на Левски
Каляри докосва спасението си след бой в Сардиния
Рецепти за дроб сарма
Дневен хороскоп за 12 април, неделя
Задължителни ястия за Великден
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 април
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Няколко пострадали при пътен инцидент край Варна
Видимо почерпен 34-годишен варненец потроши автобусна спирка
Мъж нахлу с пистолет във фризьорски салон във Варна и отмъкна оборота
Калфин: Стратегията на Иран е да нанесе максимални щети на целия свят
Доналд Тръмп с важна информация за Ормузкия проток
Черно море спечели турнира Трявна къп
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера