SpaceX, собственост на Илон Мъск, планира да инвестира 15 млрд. долара във Виетнам. Целта е да се направи опит да се повиши привлекателността на държавата като инвестиционна дестинация за най-големите компании в света.
По време на визита си в Ню Йорк тази седмица президентът на Виетнам То Лем се е срещнал с Тим Хюз от SpaceX, който е казал, че “високо цени“ потенциала на Виетнам за “сателитния интернет план“ на компанията, предаде VNA, цитирана от АФП.
“Правителството “обмисля инвестиционното предложение“, обяви Лем.
Хюз – старши вицепрезидент по глобалните бизнес и правителствени въпроси в SpaceX, е заявил, че фирмата цели да инжектира 15 млрд. долара в страната в близко бъдеще.
Ханой е помолил SpaceX “тясно да се координира с релевантните виетнамски агенции и партньори за приключване на инвестиционните процедури“. Комунистически Виетнам, който за дълго време беше евтина дестинация за производство на дрехи, обувки и мебели, се стреми към бързо изкачване в глобалната верига за доставки.
Лем проведе срещи с шефове от Google, Apple, Meta и IT фирмата Supermicro по време на посещението си в Ню Йорк. Американски и виетнамски бизнеси подписаха редица сделки по време на това пътуване, включително в областта на полупроводниците, изкуствения интелект (ИИ) и авиацията.
Каран Бхатия от Google, който ръководи правителствените въпроси и публичната политика, е казал на Лем, че технологичната фирма желае повече изследвания и сътрудничество с Виетнам при разработването на ИИ и киберсигурност. Лем заяви, че приветства предложението на Google, подчертавайки, че би донесло практически ползи и за двете страни.
Лем също се срещна с президента Джо Байдън по време на Общото събрание на ООН, две години след като двете държави сключиха сделка за задълбочаване на отношенията и сътрудничеството в областта на стратегическите доставки в условията на нарастваща конкуренция от страна на Китай. / БГНЕС
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Eurostar стартира директна линия Лондон-Антверпен в средата на декември
Ат. Пеканов: Средствата за въглищните региони са осигурени, но в по-малък размер
Защо Украйна взе на мушка "руския Amazon" Wildberries?
Испания започва да дразни останалата част от Европа
Ще бъде ли апетитът на Китай за петрол достатъчен, за да поддържа цените?
ГЕРБ ще сезира Конституционния съд заради бюджета за 2026 г.
Допълнителни линейки и медицински екипи тръгват към Черноморието от 1 август
Никола Цолов продължава да води в генералното класиране на Формула 2
Обедна емисия
Емоционално! Посланието на агитката на Левски към Любо Пенев трогна фенове по целия свят
Сектор Г със силно послание към отбора на ЦСКА
Арсенал взима талант с български произход
Интер с офанзива за капитана на Тотнъм
ЦСКА или Карабах? Тотален обрат за крайния победител
Слабак отървава ЦСКА от нежелан
Скандинавският интериор – минимализъм и топлина (практични идеи)
Поверия и обичаи за църковния празник на 27 юли
Знаци от вселената, че скоро ще срещнете нова любов
Бърза салата с кисело мляко и краставица
Десерти без захар, които са невероятно вкусни
Седмична таро прогноза за 27 юли - 2 август
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Предупреждават за опасно време в понеделник и вторник
Военноморският духов оркестър прави безплатни концерти във Варна
Ива Ереминова взе титлата на скокове във вода във Варна
Откриха жена, която се изгуби в планината
Никола Цолов запази лидерството във Формула 2 след старта в Унгария
Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти