IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Израел ще реагира сурово, ако сирийско химическо оръжие стигне до Хизбула

Такъв акт бил бил повод за война, заяви външният министър Либерман

Авигдор Либерман. Снимка: Reuters

Авигдор Либерман. Снимка: Reuters

Израел ще реагира незабавно и възможно най-сурово, в случай че сирийско химическо оръжие бъде предадено на ливанската групировка Хизбула, предупреди днес израелският външен министър Авигдор Либерман, цитиран от Франс прес.

Ако засечем прехвърляне на сирийски химически оръжия към Хизбула, ще действаме възможно най-сурово, каза Либерман по израелското радио.

Такъв акт бил бил повод за война, червена линия, която не бива да се преминава, това е посланието, което отправихме към европейците, американците, ООН и Русия, добави израелският първи дипломат.

Началникът на генералния щаб на израелските въоръжени сили генерал Бени Ганц вчера заяви, че режимът на Башар Асад контролира оръжейния арсенал на страната.

Сирийците засилват мерките за сигурност на оръжията си. По наши сведения досега
няма оръжие, което да е попаднало в ръцете на екстремисти, но това не значи, че такова нещо не може да се случи, подчерта той.

В изказването си по радиото Либерман омаловажи значението на вчерашния отказ на Европейския съюз на молбата на Израел ЕС да включи Хизбула в черния си списък на терористичните организации след кървавия атентат в България миналата седмица, при който загинаха петима израелски туристи.

Подобно решение от страна на 27-те изисква единодушие, което не се постига за един ден при първото обсъждане. Ние обаче получихме широка подкрепа сред европейците, каза министърът, който в последните дни имаше редица срещи с европейските си колеги в Брюксел, посочва БТА.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата