Жител на Истанбул пусна мишки в един от ресторантите на веригата за бързо хранене „Макдоналдс“ в знак на протест срещу действията на Израел в Ивицата Газа, съобщи вестник "Джумхуриет".
Към публикацията на вестника е прикачен видеозапис от мобилен телефон, на който се вижда деянието. Пускайки мишките в заведението, мъжът е казал: "Яжте не месото на мюсюлманите, а месото на тези мишки".
Миналата седмица подобни акции се проведоха в два ресторанта от същата верига в британския град Бирмингам.Междувременно от "Макдоналдс Турция" ("Mc Donald’s Turkiye") публикуваха изявление, в което е посочено, че компанията ще предостави хуманитарна помощ в размер на 1 милион долара на хората в Газа, които са жертви на войната, най-вече на жените, децата и възрастните хора, посочва в. „Джумхуриет“.
В изявлението се припомня, че компанията работи в Турция от 1986 г.
Днес в Турция ние продължаваме да допринасяме за развитието на нашата (турската) икономика с нашите 7500 служители и 260 ресторанта. Гордеем се, че помагаме за възможностите за заетост, за партньорството с местния бизнес и допринасяме за икономическия растеж. Бихме искали да подчертаем, че "Макдоналдс Турция" е търговска организация, верига от ресторанти, чиято единствена цел е да сервира чудесна храна и да осигурява отлично обслужване. Ние не сме политически активни по никакъв начин. Ще продължим да служим на Турция и да допринасяме за успеха на нашата страна (Турция), се казва в текста.
След изострянето на ситуацията в Ивицата Газа на много места в Турция се провеждат протести срещу действията на Израел и в подкрепа на Палестина. На някои места турски жители хвърлят боя и чупят прозорците на заведенията "Макдоналдс" и "Старбъкс" с искане за затварянето им заради подкрепата на САЩ за Израел.
Според съобщения в местните медии националният авиопревозвач „Търкиш еърлайнс“ няма да предлага по време на своите полети напитки на "Кока-Кола" и други американски компании като част от бойкота на държавата заради действията на Израел.
(Кореспондент на БТА Нора Чолакова)

Инвестиция, а не разход: Защо персонализираните онлайн магазини носят по-висока възвръщаемост (ROI)?
Кои качества превръщат един смартфон в надежден избор за всеки ден?
Германският износ през май неочаквано расте, продажбите за САЩ се възстановяват
Експерт: Компаниите търсят геотермални ресурси, за да произвеждат по-голямо количество еленергия
Xiaomi атакува автомобилния пазар с новата серия модели Sky Nomad
Германия се споразумя да закупи от САЩ крилати рекети Tomahawk
Жена почина на тротоар в центъра на София
Голям пожар край АМ "Струма", димът затруднява движението
Бизнесмен от Павликени е в неизвестност, изчезна безследно от паркинг
ГЕРБ предложи дигитален "портфейл" за верификация на възрастта в социалните мрежи
Самолет "Спартан" излетя от Пловдив за Рим, за да спаси 6-месечно бебе
Ман Юнайтед губи битката: Чуамени избра Реал Мадрид
Левски с новина за Светльо Вуцов
Национал на България падна от турчин в Испания
Шефовете на гранд в Германия с ключово решение
Франция - Мароко
Левски с важна информация за феновете
„Каталог на студените досиета“ от Симон Сейнт Джеймс
Защо камерата се превръща във все по-важен фактор при избора на смартфон?
Скулптурен дизайн от Stéphane Rolland за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Вероника – издръжливо и красиво цвете
Диванът променя целия хол – 10 идеи за стилен интериор
Венера в Дева на 9 юли носи късмет на три зодии
Европейският парламент подкрепи създаването на цифрово евро
Иновация: Спасяват хора в морето с дрон
Търсят Наталия и Асен в изоставени къщи и подслони край Провадия, Девня и Аврен
Дариха медицинска апаратура на Тубдиспансера във Варна
Премахват 19 дървета в "Чайка" заради поредния строеж
Почина музикалната легенда Бони Тайлър
Airbus разработва първия в света самолетен двигател на водород
ispace резервира полет със Starship на SpaceX за амбициозна лунна мисия през 2030 г.
Пълно слънчево затъмнение на 12 август 2026 г.: Какво ще се вижда от България и Европа
Hayabusa2 изпрати нови впечатляващи снимки от далечен астероид
Растенията споделят енергия чрез скрити подземни мрежи
„Пътешественик във времето“ разкри кога и как ще започне Третата световна война