С широка усмивка и разтворени обятия Джоди Фостър прегърна режисьорката Ребека Злотовски на премиерата на „Vie Privée“ в Кан, където филмът получи бурна 8-минутна овация. Публиката скандираше името на Фостър, но актрисата многократно сочеше към Злотовски, сякаш настоявайки, че аплодисментите са за режисьорката и това е нейният момент.
"Vie Privée" е нестандартен мистериозен трилър за психотерапевтка, която започва да подозира, че самоубийството на една нейна пациентка всъщност е било убийство. Е, представете си нещо като „Only Murders in the Building“, но с доза френска меланхолия и интелектуален привкус, защото така го описват критиците и публиката.
Публиката на прожекцията бе истински бляскава – знак за уважението, което Фостър е заслужила в индустрията. Гаел Гарсия Бернал и Алехандро Гонсалес Иняриту позираха за снимки преди прожекцията, а Скарлет Йохансон мина по червения килим със съпруга си, Колин Джост. До нея бе и 95-годишната Джун Скриб – звездата на режисьорския ѝ дебют „Eleanor the Great“. Присъства и носителят на "Оскар" Ейдриън Броуди („The Brutalist“), както и Джеймс Франко, чиято кариера бе разтърсена от обвинения в сексуален тормоз.
„Vie Privée“ отбелязва първия френскоезичен филм на Фостър от 2004 г. насам, като тогава тя участва в „A Very Long Engagement“.
„Исках отдавна да направя пак френски филм, защото не съм снимала такъв от много време. За мен всичко опира до правилния материал. Не исках да правя някаква раздутa френско-американска ко-продукция. Като актьор ми трябва история. А много френски филми, които обичам, са по-скоро поведенчески – просто следим някого три дни. Това не е моето. Аз се интересувам от наратив, от изграждането на герой, който движи сюжета. Този проект отговаря на всичко това“, сподели актрисата пред Variety преди премиерата.
Джоди Фостър е редовен гост на фестивала в Кан през цялата си дългогодишна кариера. През 2021 г. бе удостоена с почетна "Златна палма", а нейни филми като „Taxi Driver“ (носител на "Златна палма" през 1976 г.), режисьорският ѝ трилър „Money Monster“ (с Джордж Клуни и Джулия Робъртс) и драмата с Мел Гибсън „The Beaver“ също са дебютирали в Кан. Фостър владее свободно френски – като дете е учила в "Lycée Français de Los Angeles".
„Vie Privée“ съчетава елементи от различни жанрове – психологически трилър, характерова драма и дори нотки на комедия. Сценарият е дело на самата Злотовски, която е позната с филми като „Grand Central“ и „Planetarium“. Освен Фостър, в лентата участват и Даниел Отьой в ролята на бившия ѝ съпруг, както и Виржини Ефира като загадъчната пациентка, чиято смърт отключва неортодоксалното разследване на героинята ѝ. Разпространението в Северна Америка ще бъде поверено на Sony Pictures Classics.
След години, в които се отдръпна от екрана, Фостър е отново в центъра на прожекторите – номинирана бе за "Оскар" за поддържаща роля в "Nyad" (2023) и спечели „Еми“ за участието си в четвъртия сезон на "True Detective: Night Country" (2024).
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.„Избирам внимателно. Не ме интересува просто да играя заради самата актьорска игра. Трябва нещо наистина да ме грабне“, казва тя.

Володимир Зеленски: Докато имаме пари и оръжия, ще отговаряме на руските удари
SOFIX с 0,35% седмичен ръст до 1 223 пункта
Изборите в Унгария може да сложат край на ерата на Орбан и да променят мястото ѝ в Европа
Българският стартъп за женско здраве Womeno се готви за борсов скок
Европейските борси затвориха със спад при опасенията за пропукване на примирието в Иран
Щерю Ножаров: БНБ трябва да се въздържа от резки движения подобно на ЕЦБ
Мълния удари товарен самолет при излитане край Варна
Мощен знак от Вселената за 4 зодии на 10 април
Рубио благодари на Гюров за ключовата помощ на България в Близкия изток
Граждани питат, кандидат-депутати отговарят: Как ще се реформира съдебната система
МЗ: 101 са заболелите от морбили в България
Избори 2026: Правосъдие и сигурност - партиите с червени линии за ВСС и Сарафов
Напрегнат Везенков в София, но Олимпиакос подчини Апоел
В Реал Мадрид се готвят за бой над Байерн
Илиан Илиев каза как успя да спре Лудогорец
НА ЖИВО: Левски – Арда 0:0, червен картон за гостите
Хьогмо мрънка и се оправдава. Още вярва, че Лудогорец ще е шампион
Ман Сити продава звезда за 40 млн. паунда
Дневен хороскоп за 10 април, петък
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
„Стоичков – Имало едно време в България“ е официалното заглавие на филма за Христо Стоичков
5 забрани на Разпети петък
Тръмп: Оптимист съм за мирно споразумение с Иран
Светкавица удари самолет край Варна
Етно-джаз концертът „Посока" на Калина Андреева гостува във Варна
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
ВАС отказа да спре делото за освобождаването на Андрей Гюров от БНБ
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната
Скрит фрагмент под Калифорния може да предизвика разрушителни земетресения