В 35-годишната история на Symphony Hall в Бирмингам едва ли често са виждали вечер като тази - едновременно кино, емоция и чиста градска гордост. Залата избухна от "Brummie" ентусиазъм - онази типично бирмингамска гордост, която не се обяснява, а се усеща.
Зад всичко стоеше просто едно мото: "By order of the Peaky Blinders." ("По заповед на Острите козирки.")
Поводът - световната премиера на "Peaky Blinders: The Immortal Man" ("Остри козирки: Безсмъртният мъж"). В центъра на всичко бе Стивън Найт, "рицарят" на Бирмингам и човекът, който създаде историята, и актьорът от Корк, който завинаги ще носи лицето на Томи Шелби - Килиън Мърфи.
Взаимното уважение бе кристално ясно. Двамата си размениха похвали на сцената.
"Имате човек, който е невероятен", каза Найт за Мърфи, а Мърфи нарече Найт "писател на върха на играта си", цитира ги ВВС.
Преди прожекцията двамата минаха по червения килим заедно с режисьора Том Харпър. Стивън Найт бе с характерната си плоска шапка, Килиън Мърфи усмихнат и очевидно на своя територия, макар в реалния живот да не е родом от града.
След прожекцията аплодисментите се повториха - този път спонтанно. Когато финалните надписи тръгнаха, залата избухна в продължителни ръкопляскания и възгласи.
Найт сподели пред публиката, че от Netflix са му казали, че "нещо като два милиарда души" ще гледат филма, и че първото, което ще видят, ще бъде надписът "Бирмингам". Това предизвика най-силната реакция за вечерта.
Килиън Мърфи, който играе Томи Шелби от 2013 г., отдаде почит на феновете, превърнали сериала в световен хит. Той припомни, че сериалът "Peaky Blinders" е започнал като "малко шоу по BBC Two в неделя вечер", а после постепенно е станал глобален феномен благодарение на публиката.
"Чувствам огромна благодарност", каза Мърфи.
Говорейки за Найт, той добави, че да работиш с такъв автор толкова дълго време е "нещо, което се случва веднъж в живота".
На премиерата присъства и актьорът Пакки Лий, познат като Джони Догс, а режисьорът Том Харпър подчерта, че феновете са "двигателят, който ни доведе дотук". Изпълнителният директор на Netflix Ан Менса нарече "Peaky Blinders" "наистина глобален феномен" и каза, че сериалът има "невероятно влияние върху попкултурата". Тя определи новия филм като "епичен и напълно незабравим".
Филмът връща носителя на "Оскар" Килиън Мърфи в ролята на лидера на бандата Томи Шелби, като сюжетът го показва да се връща в града по време на Втората световна война.
"Peaky Blinders: The Immortal Man" тръгва в избрани кина от петък за две седмици, а след това ще бъде достъпен в Netflix от 20 март.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Космосът може да е следващата голяма възможност за застрахователите – ако могат да оценят риска
Нискокачественото AI съдържание води до когнитивен упадък и склонност към насилие сред децата
Изтъняващите оръжейните запаси на САЩ засилват съмненията дали могат да сдържат Китай и Русия
Кадър на деня за 29 август
Турският пазарен регулатор затегна правилата за хедж фондовете
Eni работи с Венецуела за съживяване на енергийния ѝ сектор
Централна емисия
33-годишна жена пострада, след като АТВ я затисна край Смолян
Централна емисия
Пушек над АМ "Тракия": Пожар край Пазарджик мобилизира огнеборци
Трагедия край Ахтопол: Двама млади туристи се удавиха на неохраняем плаж
Юлиян Попов: Дунав няма да пресъхне, но спадът му по места е безпрецедентен
Божинов гост за 100-годишнината на Фиорентина + СНИМКИ
Български национал стана герой за новак в Бундеслигата
Младок грабна страхотна първа титла в снукъра
Никъде не искам да ходя! Ландо удължи договора си с Макларън
ЦСКА уволнява Христо Янев, Вальо Илиев става треньор
Съперник на Левски в Лига Европа закъса със селекцията
Дневен хороскоп за 30 август, неделя
Родените на тези дати, са склонни да постигат повече успехи
Седмична нумерологична прогноза за 31 август – 6 септември
Любовен хороскоп за 31 август – 6 септември
Нумерологична прогноза за 29 август
Зимнина в края на август: Какво задължително да сложим в буркани
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Песков: Русия не вижда перспектива за подобряване на отношенията с ЕС
Българин вкара исторически гол в Бундеслигата
Полицията във Варна хвана сериен крадец на коли
Тежка катастрофа с двама пострадали близо до българо-турската граница
Повишение на нивото на река Дунав е отчетено в почти целия български участък
Хороскоп за 30 август 2026