BGONAIR Live

Рокаджия и зоолог: Грег Графин от Bad Religion ще посети Природонаучния музей

Вокалистът ще обменя опит с български учени

Рокаджия и зоолог: Грег Графин от Bad Religion ще посети Природонаучния музей

Калифорнийската пънк рок група Bad Religion ще пристигне за първи път в България, за да се включи в шестото издание на Midalidare Rock In The Wine Valley. Фестивалът ще се проведе от 10 до 12 юли 2026 г., а сред останалите хедлайнери са Powerwolf и Helloween.

Освен като вокалист и съосновател на Bad Religion, Грег Графин е и учен. Той притежава докторска степен по зоология от Университета "Корнел" ("Cornell University") и преподава естествени науки във висше учебно заведение.

Именно научната му кариера е причината Националният природонаучен музей към Българската академия на науките да го покани на официално посещение.

"Особено ни вдъхновява Вашата научна дейност в областта на еволюционната биология, както и приносът Ви към свързването на науката с по-широкия обществен дебат. За нас ще бъде чест да Ви посрещнем в качеството Ви на учен", пише доц. Тихомир Стефанов, заместник-директор на музея, в официалното си писмо до музиканта.

Графин е приел поканата и преди първата си среща с българските фенове ще посети музея, където ще се запознае с български учени и ще обмени опит с тях в научната сфера.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свободно време
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата