Нивото на стреса рефлектира върху качеството на сексуалния ни живот. По същия начин ни влияят и степента на интимност между нас и любимия, самочувствието ни, желанието ни да експериментираме и начинът, по който комуникираме. Удоволствието от секса се определя от още много неща, едно от които е часът на половия акт. Кое е най-подходящото време за секс?
Сексуалните желания на мъжа и жената по условие не са еднакви. Според сексолога Петер Плац часовете между 9 и 16 ч. са най-благоприятни за сексуален акт. Ето и по-подробно описание на дневния сексуален режим при мъжете и жените:
Веднага след събуждане
Комбинацията между хормоните на съня и ниската температура на тялото правят този час не много подходящ за секс от страна на жените. При мъжете в този момент пък хормоните кипят.
9 ч.
Подходящ час за страсти – нивото на хормоните в женската ендокринна система е в своя пиков час, а мъжкият тестостерон е наполовина по-висок в този момент, отколкото е през остатъка от деня. С две думи – можете да очаквате голямо удоволствие.
Между 10 и 12 ч. сутринта
Това е времето, в което жената би изпитала най-голяма наслада от орален секс, а у мъжа постепенно започва да спада желанието за секс, но до един момент, който е около 11-12 ч.
Между 12 и 16 ч.
Жените вече са навлезли в подробностите от ежедневието и съзнанието им е заето с други мисли. Мъжете пък от своя страна пък си мечтаят за прелюдии, секс игри и малки страсти без непременно да се стига до сексуален акт.
16 ч.
Това е другият идеален момент за игри под завивките. Единствената разлика е, че жените този път са предразположени към повече забавления за по-дълго време, отколкото мъжете.
Между 22 и 24 ч.
Колкото и да не ни се вярва, нощта не е най-подходящото време за секс. Особено ако е след обилна вечеря. Жените може да станат по-романтични, но не и превъзбудени. В този момент най-сладко е да се масажирате един друг и да разменяте ласки.
Между 24 ч. и 6 ч. сутринта
И жените, и мъжете си почиват по това време. Има жени, които признават, че точно в моментите, когато са полузаспали, са изпитали най-запомнящите си оргазми. Това добре... стига и мъжът да е буден!
Още интересни статии прочетете в Az-jenata.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Илияна Йотова назначи новия състав на ЦИК
Новината за примирието между САЩ и Иран засили оптимизма на борсите в Европа
"Пейсера" е учредила дъщерно дружество за краудфъндинг платформата си
Европейската алтернатива на системите Patriot намира все повече купувачи
SOFIX се задържа на ниво над 1250 пункта
И след референдума имиграцията ще продължи да разделя Швейцария
Крушарски: Ще объркаме сметките на "Лудогорец", "Левски" и ЦСКА
Гвардейският оркестър на "Шествието за семейството": Традиция или нарушение на закона?
Идея за промяна: Зелени зони за бързи коли и нов подход срещу уличните гонки
Йотова: Нападението срещу посолството ни в РСМ е удар по международния ред
Млади между работа и образование: Как се променя отношението към висшата диплома?
Радикални промени! Десподов остана без треньор
Арда стартира с каре нови попълнения и махна трио
Черно море стартира подготовка, Илиев ще търси доста нови
НА ЖИВО: Испания – Кабо Верде 0:0
ЦСКА надъха мощно феновете
Греда! Много титулуван гранд прецаква Левски
„Ламингтън“ (Lamington) – австралийски пухкав сладкиш
Само на 35 години почина Едже Ъртем, която играе Ъшъл в „Шербет от боровинки“
Дневен хороскоп за 16 юни, вторник
Maserati отбеляза 100 години от емблемата Тризъбец
Какво символизира щурец в дома?
Postbank отбеляза 35 години в България с грандиозно събитие, което събра световен тенис, бизнес елит и хиляди гости
Все повече деца се пристрастяват към телефоните от ранна детска възраст
България търси повече туристи от Германия, Австрия и Швейцария с по-добри хотели и повече полети
Зеленски: Предложих среща на Путин, той отказа
Бури и градушки удрят България преди голямото затопляне
МВнР остро осъди подпалването на коли на посолството ни в РСМ
Варна: Проверяват как три горски имота в „Кору чаир“ са станали урбанизирана територия
Учени откриха най-древната вода на Земята: Каква е на вкус?
Роботизираният влекач LINK е готов да спаси телескопа Swift от падане в атмосферата
Мъртво море, едно от чудесата на планетата, изчезва с плашеща скорост
Китайски изследователи разкриха слабостите на американската лунна програма
Пробив в науката: Възстановяване на митохондриите обръща признаците на стареене
Космическата агенция на Великобритания обяви ново финансиране: Какви са проектите