От: Елена Пенева
След като зрителите избраха 12-те участници, които да се борят за титлата “Музикален идол на България”, в понеделник те им се отблагодариха с първия си концерт наживо, пред публика. Шоуто беше в Зала 2 на НДК и свободни места нямаше. И шоуто почти нямаше слабо място.
Като начало, сцената имаше приятен декор – изграден, за разлика от този в American Idol – вертикално. Първо излезе многоуважаваното жури, което напоследък ходи все по-достолепно. Но, както се разбра и след появата на водещите, това достолепие дава все повече материал за весели шеги и закачки с тях.
Всъщност, закачките по едно време станаха не особено весели и играта загрубя, защото липсата на самоирония на Слави – без значение дали е изиграна, за да се спази ролята на “лошото ченге” - стана малко плашеща.
Вчера някак ми се стори, че егото на Слави е стъпило с два крака върху чувството му за хумор. Дългия за пореден път малко се поцепи, когато трябваше да отговаря на ироничните шеги на водещите и да импровизира отговори на техните непрекъснати нападки. Които всъщност се въртяха около обичайното.
Възрастта на шоумена беше под прицел поради поставената задача за концерта на бъдещите идоли – те трябваше да изпълнят песен от годината, в която са родени. Като стана дума за чувство за хумор, това на Андрей и Иван става все по-брутално.
Поне аз обожавам тънката ирония, която се прокрадва покрай дебелашките шеги, идиотски смешки и клоунади. Поради което двамката са ни любими, но това е друга тема.
Журито беше убедено, че задачата няма да затрудни никого. Оказа се обаче, че макар да не е трудно, е доста объркващо. Няколко кандидати например направиха серизона грешка при подбора на песента си.
От друга страна, за публиката това е супер, защото само една балада може да разкрие пълния потенциал на един глас. А 12 балади и малко повече чувства могат съвсем спокойно да доведат до групово самоубийство, или поне голямо подсмърчане. А всички в залата бяха настроени за голямо парти и съвсем адекватно подкрепяха тези кандидати, които се справиха най-добре.
Задачата на идолите беше много по-сложна, отколкото в предните им концерти. Сега заедно с тях имаше цял оркестър и беквокали (Ку-ку бенд, чиито аранжименти бяха наистина добри). С тях певците трябваше да се сработят напълно и едновременно с това – да откроят своите качества и да покажат защо гласът им е водещ.
Също така, освен вездесъщият зрител, който гласува за тях, и журито, което ги оценява и критикува, този път те бяха пред публика – а тя може да им даде тройно повече енергия и сила, но и може да не ги подкрепи и те да усетят това в най-неподходящия момент.
Напрежението у кандидат-идолите, журито и публиката се отпуши с изпълнението на супер талантливия Пламен Пътов – невероятен пич, който освен визуалната си прилика с Хари Потър притежава и нечовешки добра техника на пеене, магнетично присъствие и подобаващо самочувствие.
След изпълнението на 19-годишния “водолей” от Велико Търново, се изредиха и останалите – кой от кой по-добър.
За мен най-впечатляващи на първия си концерт бяха чувствената Преслава Пейчева, абсолютният ми любимец – Теодор Койчинов и сладката Валентина Димитрова, която пее с няй-яката и изтънчена лекота и топлота, която съм чувала.
Фаворитка на журито, публиката и мен на вчерашния концерт обаче беше Невена Цонева. С изпълнението си на “Мой стих” на Нели Рангелова, тя обра овациите и похвалите на всички.
Журито беше единодушно, че това е най-доброто изпълнение за вечерта и аз предполагам, че гласуващите зрители ще се съгласят с него.
Изборът им беше продиктуван и от това, че Невена изпя българска песен – нещо, на което незнайно защо журито адски много държи.
Концертът завърши с шумните ръкопляскания и поставянето на новата задача. А тя е на концерт в понеделник кандидатите да изпълнят по един евъргрийн.
В четвъртък пък, в извънредно предаване, ще стане ясно кой от кандидатите е спечелил най-малък вот и съответно – ще отпадне от състезанието.
Така че, ако се вълнувате за някой от бъдещите идоли – ще трябва скоростно да го подкрепите, или най-малкото по 5 минути вечер да стискате палци – в смисъл, че всичко е в наши ръце. Също като в живота...
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Music Idol-ски вълнения
На концерт- като на концерт, на състезание - като на състезание
27.03.2007 | 14:35 ч. Обновена: 21.09.2025 | 10:35 ч.
0
Новини
-
Веласкес отряза Сампдория, иска от новите жажда за игра
-
Времето утре: Горещо, на места интензивни валежи с градушки
-
За първи път света: Лекари от "Майчин дом" спасиха бременна с разкъсана аорта
-
"Калашниците": Васко е наш брат, но ни напусна
-
Родилка почина в частна болница в Сливен, има ли лекарска грешка?
-
България може да изгуби Нургюл Салимова заради скандалите в шаха
-
Почина проф. Александър Янчулев, първият демократично избран кмет на София
-
Тайна държава от ЕС не хареса първата българска възпоменателна монета от 2 евро, блокира я
-
Васил Филипов, който се вряза в автобус на "Челопешко шосе" има наранявания на гръбначния стълб
-
Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море, а не в Персийския залив
-
Неуспешен опит за преминаване на река: Руски военни използват импровизиран понтон
-
Христо Мутафчиев към шефката на НДК: Абе, моме проста! Кой ти даде поста?
-
"Калашниците": Васил Филипов не е част от нас, нямаме нищо общо с този случай
-
ГЕРБ-Варна: Незаконен строеж в сърцето на Морската градина расте пред очите на общината
-
И Радев потвърди: Военната помощ за Украйна спира, дали сме достатъчно
-
Западни медии ни пращат в руска орбита заради оръжията за Украйна
-
Тайна държава от ЕС не хареса първата българска възпоменателна монета от 2 евро, блокира я
-
Денков и Мирчев за стопирането на оръжията за Украйна: Стратегическа грешка
-
Зеленски убеден: Русия губи не само инициативата, но и войната, ден след ден...
-
Бюджетната комисия даде "зелена светлина": Задлъжняваме с нов дълг за 3,8 млрд. евро
-
Убийствена цена: 18 евро за салата от домати и краставици в Созопол
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата

Новите данни за инфлацията в САЩ помрачават настроенията на Wall Street*
BNP Paribas: IPO-тата на технологични компании в САЩ подхранват апетита и в Европа
Лято 2026 - свободни места за летния сезон в България все още има
Потребителските цени в САЩ са достигнали най-високото си ниво от три години
Платформа на БАН отваря вратите за българския бизнес с готови AI модели
България в индекса „Богатството на народите“: Икономиката расте, но държавата е слаба
МВР хвана десетки пияни и дрогирани шофьори само за ден
Обвиниха 7 души и 2 компании за огромния пожар със 168 жертви в Хонконг
Нургюл Салимова: България може да изгуби талантите си, включително и мен
Украйна: България не ни дава безплатна военна помощ
НИМХ обяви жълт код за интензивни валежи за 16 области в четвъртък (+КАРТА)
Над 1300 литра нелегален алкохол са иззети при акция край Петрич
Славия започна лятната подготовка с пет нови попълнения
Стана ясно кога Левски и ЦСКА ще спорят за Суперкупата на България
Бивш кандидат за акциите на Локо Пловдив става собственик на друг пловдивски клуб
Звезди на Челси се появиха в новия клип на Мадона
България отново без съдия в елита на УЕФА, Кабаков и Гидженов остават в Категория 1
Жозе Моуриньо се сбогува с Бенфика и се завръща в Реал Мадрид
Експлозия от десени за лято 2026 (+Снимки)
Погрижете се за домашния уют с шест ТОП сезонни оферти от HomeMax
Коста Каракашян завършва юбилейния пети сезон на Karakashyan & Artists с наградени спектакли и международни участия
Най-доброто упражнение за гърба това лято не е във фитнеса
Летен хороскоп за всяка зодия
Маги Джанаварова и нейната „Лудост“
Ударен от дрон кораб пристига във Варна
Американските самолети се връщат в България
Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
Цветелин Чунчуков удължи контракта си със Спартак Варна
Директорът на "Евровизия": За нас е много вълнуващо, че конкурсът идва в страна, в която досега не е бил
В Слънчевата система може да е имало още две планети гиганти
Започнаха първите изпитания на „еликсир на младостта“ върху човек
Край Шанхай заработи първият подводен център за данни, захранван от вятър
Планетата е заплашена от екстремни горещини и хаос
Тези места гъмжат от хищници със зъби: Регионите, където акулите атакуват най-често
НАСА обяви екипажа на „Артемида III“: Четирима астронавти, сред които и първият европеец