Дългоочакваната първа поява у нас на шесткратния носител на награда Грами - Skrillex, най-после ще се състои. Обяви го и самият той в официалния си сайт - датата е 15 юли, а мястото – паркът на летище София до Терминал 2. Обещанието му е за пълно двучасово шоу в стила на най-големите фестивали по света.
Месец преди неговата изява обаче в София ще гостуват още 3 от най-големите имена в света на електронната музика, добили широка популярност у нас в последните няколко години.
За парти в една вечер се събират Chase & Status, Sigma и Sub Focus. То ще бъде на 18 юни в Интер Експо Център.
След две участия на фестивала SPIRIT of Burgas, Chase & Status са решили, че е време да видят и светлините на нощна София. MC Rage ще реди римите зад микрофона по време на диджей сета на британците, а в сетлиста очакваме да чуем и парчета от новия албум на известното дуо, включително и току-що излезлите сингли “Control” и NRJ.
Набралите широка популярност у нас Sigma ще се появят на сцената малко след като издадоха пореден сингъл, този път с Take That. Между няколкото фестивала в Европа, дуото ще мине и през София в компанията на вокалистката на Artful Dodger – Zoe Kypri. Песните, с които добиха световната си слава - "Nobody to Love", "Changing" (feat. Paloma Faith) и "Coming Home" (с Рита Ора), са продадени в над 2,5 милиона копия и са част от плейлистите на най-големите музикални радиа и телевизии през последната година.
Финалът за вечерта ще сложи не по-малко популярният у нас Sub Focus. Той стартира кариерата си на Jungle дръм енд бейс сцената и вдъхновяващ се от продуценти като The Prodigy, Chemical Brothers и Daft Punk, Sub Focus постепенно се превръща в една от най-ярките звезди на електронната сцена. "X-ray" е първото парче, което кара големите лейбъли да му обърнат внимание, а ремиксът на "Smack My Bitch Up" му носи турне на три континента и договор с легендарния лейбъл RAM records.
Билетите и за двете събития са в продажба в мрежата на Eventim.bg, бензиностанции OMV, The Mall, билетен център НДК.

Разходите по държавните заеми в Европа растат, но какво означава това за домакинствата?
Инвестициите в бизнес имоти в ЦИЕ достигат почти 6 млрд. евро през първото полугодие
JD Sports снижи прогнозите си, тъй като потребителите харчат по-малко за маратонки
Очаквани данъчни промени в Китай охлаждат разходите на богатите купувачи за луксозни стоки
Monte dei Paschi одобри двойна оферта за Banco BPM и Banca Generali
Новата формула за минималната заплата – положителна, но твърде сложна
ЦСКА се самоуби в Крит и падна тежко от ОФИ в Лига Европа
Гараж за автобуси пламна в столичния квартал "Орландовци"
Магнитни бури връхлитат Земята на 20 и 21 август
Търсят доброволци за лов на съкровища в пресъхналия Дунав
Кошмар за ЦСКА в Крит: ОФИ разби „червените“ с 3:0
Чайките отказаха оферта от "Анфийлд" за крило
Нов проблем на "Армията": Сенси и Брахими аут за ЦСКА
ОФИ Крит – ЦСКА 3:0
Проблем за Арсенал преди началото на сезона в Англия
Ван дер Ваарт чака дете от секси хандбалистка + СНИМКИ
Таро карта за 21 август, петък - Асо жезли
Дневен хороскоп за 21 август, петък
10 рецепти за разядки
Тест: Дървото на желанията
5 зодии с положителни промени до края на август 2026
Цветни и абстрактни – маникюри за зодия Дева (+Снимки)
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Психология за родители: Тръгването на ясла или градина – как да подкрепим детето при адаптацията
С фото изложбата „Всеки нов живот заслужава шанс“ Майчин дом отбелязва 50 години неонатология
„Гардиън“: Румен Радев се оглежда за мястото на Виктор Орбан в ЕС
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Еврокомисар: Трудни дни за електроснабдяването в Европа