Летище София, Терминал 2. Това беше епицентърът на трусовете от първата вечер на Loud Festival, който събра над 7 000 фенове на "тежката" музика .
Началото на фестивала положиха Tristania.
Още с първите акорди, бандата начело с прекрасната Мариангела Демургас, обяви, че няма да говорят глупости, ами ще направят един доста здрав, тежък и стегнат сет. Това си беше и самата истина, макар и все още хората да не бяха концентрирали погледите си към сцената.
Това, че беше все още светло не попречи на норвежците да ни разходят из тъмните си мелодии.
Бандата сподели, че за първи път са тук и наистина са много щастливи, не пропуснаха да кажат, и че ще бъдат сред публиката във втория ден на фестивала.
След 40-минутен сет Tristania отстъпиха сцената на колегите си Lacuna Coil. Те направиха доста по-мелодичен сет, като отново женските вокали на Кристина Скабия, която също като Демургас е италианка, се разнесоха из парка на летището.
Нейният глас, поднесен с този на колегата й Андреа Феро, определено бяха едно от нещата, заради които феновете забравиха за калта, в която бяха нагазили и се наслаждаваха на майсторското изпълнение на всяко едно парче.
Истинското начало, обаче, може би поставиха Behemoth. С качването си на сцената, с балсамирани лица и полска сериозност, прекалено ясно ни предадоха посланието си. А именно, че мъртвешкият полъх ще ни отнесе главите. Блек дет метъл бандата може да се похвали със солидна биография и наистина виртуозни и безкомпромисни изпълнения на живо.
След тях на сцената се качиха отново по-лека в звученето си банда. Американската прогресив-метъл група Symphony X продължи доколкото можа с темпото, което полските им колеги зададоха. В средата на сета си, вокалът благодари на феновете и им пожела "Лека нощ". Това беше някакъв своеобразен бис, който може би Ръсъл Алън се опита да направи, но все пак не се получи много обещаващо.
Нито от страна на бандата, нито пък връщането им, което би трябвало да е под умопомрачителни викове от страна на публиката. Това по-никакъв начин не се отрази на доброто им изпълнение и на настроението, което оставиха след себе си.
Като обявяване на истинско бедствено положение стартира и хедлайнерът на вечерта. Хеликоптери и сирени се разнесоха из въздуха, а на сцената излязоха добре познатите ни W.A.S.P.
Шестото им гостуване у нас доказа, че бандата е една от любимите на българските фенове на тежката музика.Те направиха доста здрав сет, като изпяха едни от най-големите си парчета, докато феновете се наслаждава и на кадри от клиповете на бандата, прожектирани на две видеостени, които бяха изнесени на сцената специално за тях.
Американската метъл група завърши първия ден на Loud Festival като изля пълната си мощ върху феновете, които пазеха последните си сили именно за тях.
Първият ден на Loud Festival премина с доста добра организация, а днес на сцената на феста ще се качат Asphyx, Meshuggah, Soulfly, Annihilator и хедлайнерите Slayer.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Глобалният капацитет на въглищни електроцентрали расте през 2025 г.
Доналд Тръмп показа как ще изглежда новата бална зала на Белия дом
Силата на средата: Защо самостоятелните инвеститори губят по време на криза?
Производството в САЩ расте през май с най-бързия си темп за последните четири години
Молбите за помощи при безработица в САЩ намаляват на фона на устойчивия пазар на труда
ВЕИ изпреварват газа и това вече е тенденция, не само реакция на високите цени
Искри в парламента заради новите правила за работа на депутатите
Как и защо се стигна до смяната на шефовете на БЕХ и БАБХ (ВИДЕО)
Централна прогноза
Символична глоба вместо затвор: Как се стигна до обрата по делото срещу Пепи Еврото
МАЕ предупреждава за риск от нов енергиен шок през лятото
Червена България е в екстаз: Новата ера на ЦСКА започна
Как Плешивата Мамба се превръща отново в големия жокер на Тъндър
Винисиус е аут от Реал Мадрид
Валтер Папазки изригна: ЦСКА ще бъде на върха в България!
Гръм от Англия: Ливърпул уволнява Арне Слот
Национал на България със загуба в Италия
5 топ прически с минимална поддръжка
3 зодии с финансов успех в седмицата 25 – 31 май 2026
11 правила за дълъг живот от Петър Дънов
Тест: Какво послание има за вас Вселената
10 празнични десерта за 21 май
3 зодии с огромен късмет в сезона на Близнаци
НСИ:1/3 от учителите у нас са над 55 години
Над 100 деца взеха участие във втората демонстративна регата „Млад гребец“
Какво време ни очаква в петък?
Спипаха петима варненци с дрога
Внимание! Зарядно на тротинетка запали къща
Варна посрещна "златните момичета" (СНИМКИ)
Слънцето изхвърли енергия към Меркурий: ще достигне ли бурята до Земята?
SpaceX е готова за Уолстрийт: Състоянието на Мъск може да скочи до 1 трилион долара
Откриха огромни залежи на литий в Апалачите: Стигат за 500 млрд. смартфона
Из разсекретените документи в САЩ: 13 изтребителя са преследвали едно НЛО
Psyche получи гравитационен тласък от Марс: Увеличи скоростта си с 1600 км/ч (снимки)
Луната, звездният куп „Ясли“ и трио планети красят небето на 21 май