Ако „Голямата четворка“ на американската тежка музика (Metallica, Slayer, Anthrax и Megadeth) реши да влее двадесет години по-свежа и буйна кръв и да забива на концерти като „Голямата петорка“, то Trivium е идеалният вариант. Метъл квартетът от Орландо, щата Флорида го доказа със сърцатия си концерт в рамките на Sofia Rocks, състоял се на Националния стадион „Васил Левски“.
Вторият китарист и поддържащ вокал Кори Болю (Corey Beaulieu) обеща, че дебютният пред българска публика гиг на Trivium няма да е последен. Двуметровият татуиран бивш хокеист го направи в интервю за Dnes.bg, направено със съдействието на организатора на Sofia Rocks "Болкан Ентъртеймънт" и "Орфей Мюзик", лицензиант на Warner Music International.
- Кори, защо Trivium чак сега, на 13-ата година от създаването си и след 5 албума в актива си, заби пред българска публика?
- Дълго време нямаше подходяща дата, не само за България, но и за Балканския регион. Щастливи сме, че най-накрая дойдохме в София. Винаги е хубаво да свириш в нови градове, да преоткриваш различни държави и техните култури.
Удовлетворението да ощастливиш феновете, които са те чакали толкова дълго, е невероятно. Емоционалният заряд е различен, защото не всеки меломан може да пътува с теб по турнетата. Затова и избухването им е голямо. Убедил съм се в това от опита на човек, чиято група има стажа на пет студийни албума и е обиколила целия свят.
- Хареса ли ти подборката на групите във фестивала Sofia Rocks?
- Селекцията на организаторите беше прекрасна. С някои от групите сме свирили на други фестивали - като Heaven Shall Burn, бяхме на турне в Австралия. Със Scar Symmetry също сме забивали заедно.
- От всичките групи на фестивала в София формацията на Аксел Роуз за Guns N Roses ли беше наистина най-подходящата за водеща група?
- Израснал съм с Guns N Roses. С тази банда направих първите стъпки като музикант. Слаш пък беше моят първи китарен герой. После се учех на майсторлък и от Джо Сатриани, Ингви Малмстийн, Кърк Хамет и Дейв Мъстен от Megadeath.
Надявам се, че оригиналният състав на Guns N Roses ще изглади противоречията и ще се събере отново. Но както казват Аксел и Слаш, това може да стане, чак когато някой от двамата потропа на Небесната врата (заигравка с един от най-популярните хитове на Guns N Roses - Knockin on Heaven's Door, кавър версия на песента на Боб Дилън от 1973 г. - б. р.).
Няма да спра да се надявам, докато слушам останалите проекти на музикантите от оригиналния вариант на Guns N Roses - Аксел, Слаш, Дъф Макгагън, Изи Страдлин, че отново ще ги видя заедно.
- С коя група обичаш да делиш сцената?
- Една от любимите ми е Slayer. Разбрах, че миналия месец са направили голямо шоу на летище "София". Винаги е голям купон, когато имам възможността да свиря с група, с която съм израснал.
Пада голяма забава, когато излизам да разтоваря на по бира с китариста Кери Кинг, нищо, че си е създал репутация на темерут и сложна личност.
Щастлив съм, че съм бил на една сцена и с други мои герои - тези от Iron Maiden. Момчетата винаги свирят пред огромна публика и е прекрасно, както в емоционален план, така и за израстването на групата - да отговори на очакванията на много повече хора.
- Кой е най-големият мит около метъла и тежката музика?
- Заблудата за масова употреба на наркотици и пиянски запои. Увлеченията по забранените субстанции от групите от 70-те и 80-те години на миналия век са история.
Предпочитам да говоря за плюсовете в това да бъдеш част от хеви метъл група. Това определено е най-добрата професия - обикаляш света, имаш пълната свобода да се докажеш като творец, да правиш музика и да пишеш песни. Прекрасно е, че имам шанс да зарадвам хиляди хора и да се запозная с културата им.
- Какви са ти впечатленията от София?
- Пристигнахме доста късно и се озовах директно в леглото. Това, което видях от България, беше най-вече при пътуването от хотела до стадиона. Надявам, че ще се връщаме по-често. Обещавам.
- Кога влизате отново в студиото, за да запишете нов албум?
- Ще бъдем на турне до края на годината. През февруари започваме да смесваме новия материал. Албумът трябва да е готов през април.
- Четеш ли критичните материала за Trivium?
- Харесва ни да даваме интервюта и по този начин да правим връзката с публиката. За нищо на света обаче няма да се затюхкам, че някой е решил, че не отговаряме на очакванията.
Пишат кофти неща, само защото не харесвал музиката ни или станал накриво. Не можем да угодим на всички, но за нас е важно да ни харесат феновете. Да не ги разочароваме.
- Преди музиката да стане твое призвание, си бил отдаден на хокея на лед. Остана ли спортен запалянко?
- Няма как да е иначе! Израснал съм в един от най-спортните региони на САЩ – Нова Англия.
Фен съм на американския футбол и най-вече на „Ню Ингланд Пейтриътс“ и разбира се на хокея на лед. Обожавам „Бостън Брюинс“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Високите цени на петрола и газа тласкат света към ядрената енергия
САЩ отказват доставки на ракети Tomahawk и оставят Европа беззащитна
GameStop предлага да купи eBay за 56 млрд. долара
Решението на Китай да не се съобрази със санкциите на САЩ вещае нова ескалация
Васил Велев: Автоматизмите при заплатите трябва да бъдат отменени
Биткойнът мина прага от 80 хил. долара за първи път от над три месеца
София събира най-добрите комуникационни дизайнери между 11 и 14 юни
Йотова: България става важен регионален център за разпределение на газ
Енергийната система се променя: Повече евтин ток извън пиковите часове
Свлачището в Родопите е активно, възстановяването да започне след 3-5 месеца, заяви експерт
С най-високата инфлация в Еврозоната сме - защо цените непрекъснато растат
Експерти: Радев ще заложи на познати лица в министерствата - фенове на Русия и фенове на ЕС
Септември с много силни думи за титлата на Левски
Левски почете Гунди + СНИМКИ
Левски лапа 3 500 000 евро? Колос дойде за Майкон!
Смирненски, Дебелянов, братя Вазови...Ето защо Левски е вечен
Разкриха какво е състоянието на Фърги в болницата
Три големи имена от чужбина идват за "Мача на Надеждата" в Бургас
9 поверия за късмет на Гергьовден
Как да преобразим балкона без ремонт – стъпка по стъпка
Те струват милиони – кои са най-богатите звезди от турски сериали
Месечен хороскоп за май 2026
Експертът по рейки Виктория Цонева: Свързани сме с енергията навсякъде. Дори камъкът вибрира
Как японците превръщат 30 кв.м в оазис на спокойствието
Продължава почистването на шахти в район „Одесос“ във Варна
Гришо се срина до №170. Нов скок за варненеца Иван Иванов
Аварии оставят без вода варненски местности
24-годишен нападна друг човек и му открадна портмонето във Варна
Нарушител с тротинетка потроши полицай във Варна
Еврото поскъпва незначително спрямо долара
Европа наблюдава Земята: Четирите сателита „Сентинел-1“ вече са в експлоатация
Мистерия в Африка: Езеро превръща животните в статуи, но въпреки това в него кипи живот
Учени разкриха генетичния код на хилядолетно дърво в търсене на „ключа към безсмъртието“
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва