По предварителни данни бившият сътрудник на ЦРУ Едуард Сноудън не е на борда на самолета, излетял от Москва за Хавана, предаде ИТАР-ТАСС, позовавайки се на източници от летище "Шереметиево".
Агенция Интерфакс цитира източник от силовите структури на руската столица, според когото Сноудън не се е качил в самолета.
Ройтерс цитира стюардеса, която казва, че Сноудън не е в самолета и мястото му е заето от друг пътник.
Бившият консултант на ЦРУ Едуард Сноудън, който направи шокиращи разкрития за извършваното от САЩ електронно следене, представлява голям интерес за руските тайни служби, които вероятно вече са го разпитали, заявиха по-рано експерти в Москва, цитирани от Франс прес.
"Руските служби за разузнаване и контрашпионаж имат да зададат много въпроси на толкова добре информиран човек. Нямам съмнение, че това ще стане", заяви снощи за Интерфакс източник от службите. "Сигурен съм, че Сноудън ще има добре запълнена вечер и безсънна нощ", добави източникът.
"Сноудън представлява голям интерес за ФСС (руската Федерална служба за сигурност, наследник на КГБ). Той може да даде информация за техническите аспекти на прехващането на данни", заяви експертът по въпросите на сигурността Павел Фелгенхауер. "Разбор в присъствието на технически специалисти би отнел дълго време", уточни Фелгенхауер, според когото е възможно тези разговори с руските тайни служби да протекат в бъдещата приемна страна на Сноудън.
Сноудън, когото САЩ искат да екстрадират, се очакваше днес да замине от транзитната зона на летище "Шереметиево" в Москва за Куба, а оттам вероятно към Еквадор, където е поискал политическо убежище. Още през почивните дни се появи информация, че Сноудън е напуснал Хонконг, където се укриваше, след като разпространи данни за мащабно следене и подслушване на световните интернет и мобилни комуникации от Агенцията за национална сигурност на САЩ.

Wall Street затваря с ръстове, но напрегнатата седмица приключи на червена територия
К. Желев: Проблемите на автомобилната общност у нас трябва да се решават конструктивно в диалог с властта
Източният фланг на НАТО поема повече разходи за американски бази, за да успокои Тръмп?
Веселин Коларов: US Open може да постави рекорд от 100 млн. долара
"Двоен удар" по търговски център в Кривий Рих уби поне 15 души*
Държавната платформа на Украйна за дарения набра почти 4 млрд. долара
Helpbook: Нощно заграбване на плажна ивица в Кранево в полза на частен бизнес
Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
Рецепта за патладжан ветрило с домати и сирене
Спортът по телевизията днес, 22 август
Мачовете по телевизията днес, 22 август
Топ-стрелец реши къде ще продължи кариерата си в НБА
Брайтън пак отряза Ливърпул за крило
Ман Юнайтед договори халф за 70 милиона паунда
Мощен старт! Арсенал започна защитата на титлата си с бой над новак
Родените на тези дати имат потенциал да станат известни
Пуешко със зеленчуци на тиган
Таро карта за 22 август, събота - Паж на жезлите
Дневен хороскоп за 22 август, събота
Популярният менталист Lior Suchard се завръща в България
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва