Президентът на САЩ Доналд Тръмп иронизира глобалното затопляне, в момент когато северните и източните части на страната са обхванати от изключително студена вълна, с температури до минус 40 градуса по Целзий, съобщиха Франс прес и Асошиейтед прес.
"По източното крайбрежие новогодишната нощ може да стане НАЙ-СТУДЕНАТА в историята", написа Тръмп в Туитър. "Навярно бихме могли да използваме малко от това добро старо глобално затопляне. За да се предпази от него нашата страна, но не и никоя друга страна, се готвеше да плати ТРИЛИОНИ ДОЛАРИ. Обличайте се топло!", добави президентът, който е в имението си Мар-а-Лаго във Флорида, където прекарва празниците.
Тръмп неколкократно е изразявал скептичното си отношение към климатичните промени, наричайки глобалното затопляне "измама", създадена от китайците, за да навредят на американската индустрия, припомня АП.
Туитът на Тръмп предизвика лавина от реакции на интернет потребители и учени, които се опитаха да обяснят на американския президент какво представляват климатичните промени, отбелязва БТА.
"Климатичните промени са нещо много реално, дори да е студено навън пред "Тръмп тауър" в момента", отговори в Туитър директорът на Академията на науките в Калифорния Джон Фоули. "По същия начин, винаги има глад по света, макар че вие сте хапнали един Биг Мак", добави той.
"През 2017 година имаше приблизително три рекордни жеги в Съединените щати за всяко рекордно застудяване", написа депутатът демократ от щата Вашингтон Прамила Джейпал. "Времето не е същото нещо като климата. Президентът би трябвало да може да разбира това. Не е трудно", добави тя.
Според Световната метеорологична организация (СМО) към ООН 2017 г. се очаква да бъде най-топлата година, регистрирана някога по цялата планета, отбелязва Франс прес.

Петролният шок и напрежението в Близкия изток тласкат американските индекси надолу*
Ангел Траков: Стойността на горивото засегна автомобилните превозвачи, влияе на инфлацията
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо, по-умно и по-персонализирано
Европа е опасно неподготвена за влошаващите се горски пожари
Как банките реализираха прехода към еврото стъпка по стъпка
Брутално насилие: Арестуваха осем души за малтретиране на капибара
Масови проверки на пътищата: Връчиха 4 990 фиша и 425 акта
Борисов: Пенсиите могат да стигнат до 763 евро след реформите
Шифрин с победа №110 в кариерата си
Нов скандал за уредени мачове
Бивш на Лудогорец каза дали може да стане голмайстор на Висшата лига
Национал на България падна в Гърция
Елма Пазар
Халанд не обича да чете, но дари книга за... 135 000 долара
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
„Пролетна супер седмица“ стартира в Практикер
3 важни поверия за Благовещение
„Дневникът на Големия лош вълк“ от Бен Милър
Гюров: Прилагаме политика на "нулева толерантност" към изборни нарушения
Йотова иска от КЗК пакет от мерки за цените на горивата
9 морски мини в наши води са унищожили Военноморските ни сили от началото на войната с Украйна
Борисов: Пенсиите могат да стигнат до 763 евро след реформите
Проверяват и подготвят противорадиационните укрития във Варна
Опера и канцонети на концерта на Пласио Доминго в ДКС във Варна
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога
Meta инвестира $135 млрд. в „персонален свръхинтелект“ през 2026 г.
Нова метафора за квантовата механика: Вселената не се разклонява, а се разцепва на фрагменти
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение