Гръцкият премиер Алексис Ципрас обмисля промени в своя кабинет, след като мине бурята от срещата на върха в Брюксел, твърди атинският в. "Та неа", като се позовава на източници от близкото обкръжение на министър-председателя.
Ципрас все още не е взел окончателни решения, всичко зависи от развоя на въпроса за постигане на споразумение с кредиторите. Той обаче е подготвил план за действие и инициативи, които поне на първо време ще имат за цел да осигурят гласуване в парламента на мерките, които кредиторите искат от него, отбелязва изданието.
Смята се, че засега Ципрас все още се въздържал да отстрани двама членове от кабинета - Панайотис Лафазанис, министър на производственото преструктуриране, околната среда и енергетиката, и Димитрис Стратулис, втори министър на социалното осигуряване, за това, че те предлагат Гърция да завърне към драхмата, тъй като с тях е невъзможно да приложи програма, продиктувана до голяма степен от Европа, за да може страната да остане в еврозоната.
Промените обаче няма да се сведат само до двамата представители в правителството, произтичащи от фракцията "Лява платформа" в партията СИРИЗА, тъй като още не е известно по какъв начин те биха реагирали, ако бъдат сменени.
Не е изключено промените да засегнат и хора от други министерства, като например от икономическия екип на кабинета, и по-специално заемащите постове втори министри и заместник-министри. Възможно е също правителствени представители да бъдат преместени на други постове, пише още в. "Та неа", прогнозирайки, че вероятно Ципрас ще изчака да види какво ще е поведението на набелязаните за смени министри и депутати как те ще гласуват поисканите от кредиторите нови мерки.
/БТА/

Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти
"Всеки е сам за себе си" в битката на Европа и Азия за природен газ
Времето днес: Слънце и жега - температурите стигат до 37 градуса
Какво да не правим на църковния празник на 27 юни
Практични съвети за драстично намаляване на градския разход
Рецепта за италианския кекс чамбела с праскови
Музика се носи в село Маноле денем и нощем: "Полицаите си затварят очите"
3 растения, които никога да не садите в двора си
Испания победи Уругвай с 1:0 и спечели група „Н“, сензационният Кабо Верде продължава на осминафиналите
Удар! Англия изгуби двама титуляри заради контузии
Договорен! Милан чупи трансферния си рекорд за Рамош
Лудите цифри зад хеттрика на Дембеле
Дембеле и Франция попиляха резервите на Норвегия
Червен картон на бивш футболист на Левски отвори пътя на Сенегал към 5:0
Нумерологична прогноза за 27 юни
7 мита за бременността след 35
Любовен хороскоп за 29 юни – 5 юли
Таро карта за 27 юни, събота
Дневен хороскоп за 27 юни, събота
Кутмач (бял мъж) – традиционна рецепта за Петровден
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Богомил Николов за Бюджет 2026: Да го мислят децата ни
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък