Повечето икономисти очакват още една година на несигурност във Великобритания, като мнозина прогнозират по-слаб растеж, дори ако страната одобри окончателно споразумението за Брекзит преди излизането си от ЕС през март. Това съобщи днес в. "Файненшъл таймс", цитиран от ДПА.
По-голяма част от анкетираните от вестника 81 икономисти очакват забавяне на бизнес инвестициите и потребителските разходи през тази година, независимо дали премиерът на Великобритания Тереза Мей ще успее да убеди парламента да подкрепи споразумението за напускане на ЕС, което тя договори с Брюксел, пише БТА.
Най-доброто, което Великобритания може да очаква, е текущия темп на растеж от около 1,5 процента, "дори ако икономиката отчете скромно възстановяване заради споразумението с ЕС", според годишното проучване на "Файненшъл таймс".
Вестникът отбелязва, че по-голяма част от експертите са отказали да дадат категорична прогноза за годишния растеж заради несигурността от изхода на проведените от Мей преговори с ЕС и икономическите последици от Брекзит.
"Имайки предвид политическите сблъсъци (...). перспективата може да варира от мрачна до катастрофална, но кой знае?", посочва икономистът Даян Койл от университета в Кембридж.
Брекзит ще бъде лош или катастрофален за британската икономика тази година, очаква Нина Скеро, ръководител на отдела за макроикономика на Центъра за икономически и бизнес проучвания в Лондон.
В новогодишното си обръщение вчера Тереза Мей призова законодателите да подкрепят споразумението й с ЕС за Брекзит и да позволят на страната да сложи край на сегашното политическо разделение.
По-голямата част от депутатите, включително мнозина от членовете на нейната Консервативна партия, се противопоставят на споразумението.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Западните сили се надпреварват да върнат производството на взривни вещества у дома
Трусовете в Близкия изток заличиха част от оптимизма на Wall Street
Кадър на деня за 28 юли
Сам Алтман: Може да се наложи умишлено да забавим развитието на AI
УЕФА обмисля бойкот на турнирите на ФИФА
Тръмп и Зеленски обсъдиха противовъздушната отбрана на Украйна
Край на трудностите за 4 китайски зодии на 30 юли 2026 г.
Тръмп обеща на Зеленски производство на ракети Patriot в Украйна
ЦСКА 1948 елиминира с дузпи "Спартак" (Търнава) в Лигата на конференциите
Гърция се бори с нов голям пожар: Цяла нощ гасиха огъня на Парос
Очакват ни температури до 40 градуса в следващите дни
Край на сагата: Лудогорец продава Станич на Олимпиакос!
ЦСКА - клубът на ръководните рокади
Днес Левски играе за слава и много повече пари
При успех в Румъния днес: Левски купува нов таран
Левски цака безпощадно със Силната карта
Днес става ясна съдбата на Левски в Европа
3 рецепти от детството, които обожаваме
Заговезнишка питка за Богородични заговезни
Перименопауза в 30-те - какво лекарите невинаги обясняват ясно
Пълнолуние във Водолей на 29 юли: Нови възможности, но и риск от спорове
Таро карта за 29 юли, сряда - Четворка пентакли
“Жертвени макове“ от Стефка Станчева
Миофасциалният рилийз намалява сковаността и подобрява движението
Гените за психични разстройства са свързани с различни видове мислене
По-полезни ли са по-оранжевите пред по-светлите кайсии?
Лятната ваканция и здравето на децата: Защо липсата на режим крие рискове и как да помогнем на детето
Инжекционен контрацептив е свързан с риск от менингиом
Първи форум по медицинска етика у нас организира МУ–Плевен
Днес излиза третото класиране за прием в гимназиите
Тръмп проведе конструктивни разговори с Нетаняху и Зеленски
Какво време ни очаква през август
Инфлуенсър разцепи Ferrari SF90 наполовина и побърза да се "похвали" в интернет
Инспекцията по труда погва работодателите по морските курорти
Тръмп с поредна порция заплахи към Иран, прицели се по ядрен обект