Президентът на Славия - Венцеслав Стефанов, отново похвали футболистите на "белите" за спечелената купа на България. Във финала миналата сряда Славия победи Левски с 4:2 след дузпи със само български играчи в своя състав.
"Момчетата се раздадоха, давайки урок на всички специалисти. Има Господ. Той бави, но не забравя. Във финала играхме без бекове. Харесва ми, когато Славия напада и играе атакуващо, но целта оправдава средствата с този млад отбор. Беше игра на нерви. Имах и съмнения преди финала, защото бях информиран за някои неща. Футболът у нас не започва с Левски и няма да свърши с Левски. Ние нямаше какво да губим срещу тях. Трябва да имаш уважение към противника и към този, който те е създал, а и те е бил за купата, където те хване. Възползвахме се от това, че Левски играе трудно срещу нас за купата. Благодаря на моя колега и приятел Младен (Михалев). Ще продължим по същия път с български футболисти", коментира Стефанов на пресконференция.
Президентът на Славия говори за трансферната политика на клуба, както и за участието в Лига Европа. "Зависи от офертата и от желанието на самия футболист. Ясно е, че няма незаменими хора. Към Андреа Христов има интерес от няколко страни. До 10-15 дни трябва да се знае. Вече имаме набелязани нови футболисти. Треньорите ще преценят. Защитата беше слабото ни звено през сезона. Ако се налага привличане на опитен състезател, ще бъде в защита. В Лига Европа отново ще дадем шанс на млади играчи", добави Венцеслав Стефанов.
В момента на стадион "Славия" тече ремонт на терена и "белите" се надяват през новия сезон повече да не играят на националния стадион "Васил Левски". "До края на юли или началото на август теренът трябва да бъде готов. Първите мачове може би ще ги изиграем на националния стадион, защото трябва да решим проблема и с осветлението. Той е финансов. Всичко зависи от трансферите", каза още президентът на Славия.
Стефанов коментира и раздялата с кенийския защитник Абуд Омар.
"Разбиваше атмосферата в клуба. Закъсня с 10 дни за подготовката, но му простихме, въпреки че някакви хора му мътеха главата. Заслужаваше да бъде уволнен дисциплинарно, но не искам да правя проблеми на никого. Добър футболист е, но е лош човек. Когато дойде от Гърция, не беше взимал пари от поне шест месеца", завърши Стефанов.

Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Как шумът от трафика разрушава живота на животните?
Късна емисия
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Световното по снукър остава в "Крусибъл" още дълго време
Валенсия надви Олимпиакос след голяма драма в Евролигата
Черно море разби Левски
Лукаку аут за Белгия
Лехечка срази Фриц в Маями
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога