Заради пандемията от COVID-19 Христо Стоичков се задължа доста по-дълго в Маями. Но сега носителят на "Златна топка" отново е в България. В интервю за ТВ+ той призна, че му е било изключително трудно в началото на пандемията, но сега не се притеснява и се предпазва от вируса по всякакъв начин.
"Пандемията навсякъде е една и съща, няма никакво разминаване, но трябва да имаш ред и дисциплина. Трябва да слушаш наставленията на докторите, професорите, доцентите. Естествено пазя се, защото все пак телевизията в Маями е с над 3 хиляди човека. Общо взето се справихме досега, да чукнем на дърво. Нямаме проблеми, правят ни тестове, досега съм направил пет. Всички в семейството са добре, аз съм добре, колегите ми в телевизията са добре. Това, че не се прибирам в България, не значи, че не мисля какво става и какви са събитията, но съм по-далеч", заяви Стоичков.
Той сподели, че не може да възприеме какъвто и да е спорт да няма публика: "Трудно e. Аз мисля, че за нито един спортист независимо дали е футбол, лека атлетика, бокс, щанги, плуване, не е добре да няма публика. За мен спорт без публика е невъзприето. Няма как да го възприема, защото знам какво е да играеш пред пълни трибуни, да те подкрепят хората, да се радват. Независимо дали си вкарал гол или не, да подкрепят отбора. Това са много важни неща, но сега трябваше да се адаптираме в тази нова обстановка. Да се надявам, че сега оттук нататък ще има малко повече публика на стадионите, ще има малко повече топлина от тези празни трибуни. Макар и 5 хиляди или 10 хиляди, все пак да има някакъв стимул за футболистите, когато излязат да играят, да чуят някой глас."
Преди известно време Христо Стоичков направи коментар, че според него вирусът е измислен отдавна за да ни контролира.
"Не може един човек като Бил Гейтс преди пет години да каже, че 2020 г. ще има голяма пандемия. Тези хора знаят за какво става въпрос, подготвени са за тази пандемия. Няма кой да ме убеди и да ми докаже обратното на тези твърдения. Самият той излиза и го казва кога ще свърши този тежък период - през 2021 г. Е, как ти го знаеш, пък другите професори и специалисти по този въпрос не го знаят? Всички тези, които излизат и говорят, малко да вземат да почетат! Били големи професори, доценти били, фелдшери и подобни! Малко да почетат откъде идва тази зараза. Чувам всеки какво говори и затова сме на това дередже! Имаме един щаб, в който са големи професионалисти, дали Мутафчийски, Кунчев. Хората са ги избрали те да казват какво трябва да правим. Не може ние да се разминаваме и един, и втори, и трети. Един казал едно, друг казал нещо друго. Ако ти не уважаваш този човек, който ти казва данните всеки ден какво се случва в България, какво трябва да се направи и нямаш уважението към този човек, какво искаш да правим? Аз как се пазя, как пазя моето семейство? Защото знам за какво става въпрос. Значи другите може да не се пазят, а аз трябва да се пазя! Така не става тази работа!", обясни той.
В отговор на въпроса дали гледаме последният сезон на Лео Меси на "Камп Ноу", Камата отговори: "Мисля, че нещата са много глобални в това отношение. Самият Меси, когато излезе след това и каза, че са много проблемите в Барселона, които трябва да се решат, не само в отбора, защото клубът е голям, има и други спортове, които са на високо ниво. Но може би това, че от 2015 г. досега Барселона не са ставали европейски шампиони. Смениха се много футболисти, но нещо не беше както трябва в тази покупка на играчи. Може би вината е в самия президент, може би е в спортния директор, защото трябва да се мисли не само как да се купят, а дали ще вършат работа. Не винаги големите пари, които се плащат за такива големи трансфери гарантират, че футболистът ще издържи на тази психика, затова, че е сменен с един и идва на негово място, трябва да попълни тази дупка, да запълни неговото отсъствие, да играе още по-добре и да побеждава. Видяхме, че нито Дембеле е на ниво, нито Гризман показа, каквото трябва, нито Коутиньо. За тези трима футболисти отидоха над половин милиард евро, изключвам това, което получават като заплати. Оттам дойде и бедата, както и че в крайната защитата нямаме подходящи хора, които да заменят Пике, Жорди Алба или Ленгле. Това са много глобални неща в един отбор. Не може да чакаш само на един Лионел Меси всеки мач да го решава или на Луис Суарес. В съвременния футбол не може да играеш десет за един, трябва да играе един за десет."
Стоичков се възмути и на хората, които твърдят, че Меси няма характер: "Тези, които твърдят, че няма характер, да си пият по една хубава студена ракия, да ядат салата и да не мислят за футбол! В продължение на 20 години е бил и е, а сега казваме, че няма характер. Има шест "Златни топки", ама няма характер! Има шест "Златни обувки", ама няма характер! Десет шампионски титли има, ама няма характер! Тези пишат на компютъра, а не знаят как да го напишат."
Според камата липсата на награда "Златна топка" тази година може да се окаже голяма грешка.
"Мисля, че "Франс Футбол" направи много голяма грешка. Какъв ти е аргументът да кажеш, че тази година няма "Златна топка"? Защо да няма? Как има Шампионска лига, как има Лига Европа, как има "Златна обувка"? Значи не искат да го направят. Истината е, че не искат да се харчат, защото било пандемия. Това може да го обясняваш във Франция на който си искаш! Значи показваш, че нямаш желанието и най-малкото уважението към този спортист! После искаш да се снимаш с нас! Няма как да стане!"
"Досега не съм чул нито един от кандидатите каква платформа, каква блок маса ще направят. Ще видим - кой каквото предложи, по-напълнена маса да има", заяви Стоичков относно наближаващия Конгрес на БФС.

Турската инфлация изненадва с по-рязко от очакваното забавяне
Airbus се опира на опита си с хеликоптери, за да разработи дроновете на бъдещето
Активността в сектора на услугите в Китай се е разширила с по-бавен темп през март
SpaceX се стреми към оценка от над 2 трлн. долара с IPO-то си
Петролът продължи да поскъпва с неяснотата около бъдещото развитие на войната в Иран*
Microsoft ще инвестира 10 млрд. долара в Япония за четири години
Шофьор е в тежко състояние след катастрофа на влизане в Кърджали
Фактори, влияещи на повишението на цените на парното и топлата вода
Трагедия в Ню Йорк: Бебе е убито при стрелба
BA.3.2 "Цикада": Новият Ковид вариант се разпространява по-лесно сред децата
Често срещана грешка с еър фрайъра може да увеличи риска от рак
Най-малко 7 ранени при дерайлиране на влак в Русия
Huawei GT Runner 2 с приятни изненади за участниците и гостите на Sofia Half Marathon 2026
Лудогорец се надъхва за титлата
Контузия на Лука стресна Лейкърс при срамна загуба
Има ли кой да спре Левски към титлата? Историята е категорична!
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Трансферна бомба: ЦСКА продава Лапоухов за 4 млн. долара
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
3 домашни десерта за Цветница
Поверие за късмет на Цветница
Българска изба с рекордни отличия от френския елит
Във Варна отбелязват Международния ден на космонавтиката
КЗП започва засилени проверки по пазарите за Великден
Голяма авария оставя к.к. "Чайка" без вода днес
Условията за туризъм в планините не са подходящи
Спипаха двама с наркотици във Варна
Влак дерайлира у нас заради паднала скална маса
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението