Нова актуална журналистическа поредица Историите ON AIR стартира в ефира на политематичната телевизия Bulgaria ON AIR. Всяка събота, веднага след централната емисия новини от 18,30 часа, рубриката с автор Миглена Георгиева ще представя на зрителите специални репортажи по актуални теми и проблеми, разказани през призмата на обикновения човек.
Специално място в Историите ON AIR ще има и за журналистически разработки, които представят развитието на забравени проблеми през годините, както и за силни и любопитни човешки истории.

"Палитрата от въпроси, теми и проблеми, които ще показваме в Историите ON AIR, е толкова разнообразна, колкото е и общественият ни живот...", разказа авторът Миглена Георгиева.
Рубриката Историите ON AIR стартира на 2 февруари – Петльовден, празник на мъжките рожби и Сретение Господне според православния календар. Темата в първото издание ще е посветена на тези два празника и връзката между тях. Специално за зрителите няколко жени от поморийското село Козичино ще пресъздадат пищните обичаи, свързани с отпразнуването на Петльовден.
Зрителите познават Миглена Георгиева от Новините ON AIR, където тя отразява финансови теми, както и от документалните й филми посветени на 140 години от Освобождението и 110 години Независимостта на България, излъчени през 2018 година.
Нов продуцент и международен редактор в Новините ON AIR
Освен с нова журналистическа поредица, Новините ON AIR се обогатиха и с нови професионалисти в екипа си. Опитният журналист Катерина Димчева е новият продуцент в екипа на новините на Bulgaria ON AIR, а Яна Червенкова е част от международния отдел.
Катерина има 18-годишен опит в различни телевизии. Професионалният й път започва като репортер, отразяващ политически и социални теми. Преди 9 години заменя работата на терен с тази зад кадър, влизайки в ролята на продуцент на новини. Като едни от най-каляващите моменти в работата си определя извънредните емисии новини по време на земетресението в Перник, размириците в Катуница, заложническата криза в банка в Сливен, стрелбата в Лясковец, при която загина командоса Емил Шарков, както и извънредните емисии при взрива на влакова композиция в Хитрино.
Адреналинът, необходимостта от бърза и адекватна реакция, както и екипната работа в подобни ситуации, са нещата, които обича в професията.
Яна Червенкова е завършила специалност "Тюркология" в Софийски университет "Св. Климент Охридски", като първите си стъпки в журналистиката прави в печатни медии. Нейна страст са международните теми, които следи отблизо.

Wall Street затваря с ръстове, но напрегнатата седмица приключи на червена територия
К. Желев: Проблемите на автомобилната общност у нас трябва да се решават конструктивно в диалог с властта
Източният фланг на НАТО поема повече разходи за американски бази, за да успокои Тръмп?
Веселин Коларов: US Open може да постави рекорд от 100 млн. долара
"Двоен удар" по търговски център в Кривий Рих уби поне 15 души*
Държавната платформа на Украйна за дарения набра почти 4 млрд. долара
Helpbook: Нощно заграбване на плажна ивица в Кранево в полза на частен бизнес
Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
Рецепта за патладжан ветрило с домати и сирене
Спортът по телевизията днес, 22 август
Мачовете по телевизията днес, 22 август
Топ-стрелец реши къде ще продължи кариерата си в НБА
Брайтън пак отряза Ливърпул за крило
Ман Юнайтед договори халф за 70 милиона паунда
Мощен старт! Арсенал започна защитата на титлата си с бой над новак
Родените на тези дати имат потенциал да станат известни
Пуешко със зеленчуци на тиган
Таро карта за 22 август, събота - Паж на жезлите
Дневен хороскоп за 22 август, събота
Популярният менталист Lior Suchard се завръща в България
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва