Investor Media Group – медийната група с най-разнообразното портфолио от медии на пазара, достигна нов рекорд в историята си. През юли пазарният дял на медийната група, част от която е флагманът на икономическите и финансовите новини Investor.bg и световно признатият бранд в бизнес журналистиката Bloomberg – Bloomberg TV Bulgaria, продължава да нараства и достига 58%, което е рекорд за групата до момента и ръст от 11% на годишна база (по данни на Gemius).
Впечатляващи ръстове и увеличаване на броя уникални потребители отбелязват почти всички платформи от Investor Media Group. През юли бизнес порталът Investor.bg регистрира покачване в трафика с 8% на месечна и 103% на годишна база. Над 879 хиляди потребители са избрали да се информират за най-важното от бизнеса и финансовия свят от Investor.bg, което определя на бизнес медията 19% пазарен дял и убедително лидерската позиция в сегмента през този месец в условията на силно конкурентна среда.
Значителен ръст в трафика на годишна база отбелязва и сайтът Automedia.bg- най-разпознаваемата българска онлайн медия, специализирана в сферата на автомобилната индустрия. След като в продължение на месеци посещаемостта на Automedia.bg се покачваше постоянно, през юли водещият автомобилен сайт, част от Investor Media Group, достигна и впечатляващ рекорд.
Най-големия ръст в историята си Automedia.bg регистрира през юли, когато новините за индустрията и всичко интересно около последните и най-горещи модели автомобили, са достигнали до 530 хиляди уникални потребители, което е покачване с 13% спрямо предходния месец и повече от два пъти (180%) на годишна база. Само за последните 12 месеца медията успява да увеличи с 9 на сто и пазарния си дял, достигайки 11%.
Основен източник на трафик за Automedia.bg са директните посещения, което е доказателство както за доверието, което потребителите гласуват на сайта и новините в него, така и за авторитета и качеството на марката.
Ръст от 3% на месечна и 8% на годишна база регистрира и Dnes.bg – една от най-четените новинарски онлайн медии в страната. Повече от 1,11 милиона са читателите, които са се доверили на новините в Dnes.bg през юли.
Голяма покачване на трафика си регистрира и спортния уебсайт Gol.bg. С 20 на сто на месечна база и 32% на годишна е ръстът на потребителите, които са избрали да проследят новините от футболните и спортни първенства през уебсайта. В началото на юли Gol.bg премина през редизайн и стартира нов респонсив и още по-функционален сайт.
Любимата онлайн медия на съвременната жена Az-jenata.bg, която тази година празнува 18-ия си рожден ден, също продължи да привлича нови уникални потребители, продължавайки тренда на плавен ръст и достигайки поредния си рекорд. През юли посетителите на сайта са достигнали 737 хил., което е най-високият брой до момента и ръст от 2% на месечна и 49% на годишна база. За последните 12 месеца чрез интересните си авторски статии Az-jenata.bg увеличава пазарния си дял с 5 на сто, достигайки 16%.
Впечатляващите резултати са поредното доказателство за високата потребителска оценка и доверие, което потребителите гласуват на медиите в Investor Media Group и за качественото журналистическо съдържание в тях. В отговор на COVID-19 кризата Investor Media Group реализира част от годишните си събития в нов мултиплатформен онлайн формат, поставяйки на фокус актуалните и важни теми, пред които бизнесът и обществото са изправени.
През есента предстои и втора серия онлайн събития, с които медийната група ще отговори на нуждата на зрителите и читателите си от качествена и навременна информация и експертни анализи и прогнози от водещи имена в страната и света.

Войната може би ще се окаже добра за инвестициите в акции
Рекорден туризъм, рекорден данък: Виена рискува да „убие кокошката със златните яйца“
Ще се превърне ли AI в най-добрия консултант по покупка на автомобил?
Черна гора и Албания напредват по пътя към ЕС
Слабото представяне на „Великолепната седморка“ започва да се превръща в проблем за Wall Street
Apple заведе дело срещу OpenAI за кражба на търговски тайни
От свидетелство за съдимост до трафик на хора: За какво българите в чужбина търсят консулите ни
Шофьорът на ТИР-а от "Тракия" е обвинен в причинена смърт по непредпазливост
Използван ли е AI в дадена песен - въвеждат система за разпознаване
Пазарът на недвижими имоти в България: Цените се увеличават, сделките намаляват
Рецепта за манастирска яхния с картофи и ориз
Новите в Левски под лупа: Сержиньо впечатли, а останалите не оправдаха очакванията срещу Борац
Звезда на Аржентина хвали съдиите на Мондиал 2026
Шок във футбола: Играч от Мондиал 2026 почина едва на 25 години
Левски може да осъществи милионен изходящ трансфер
Изтощително прибиране за футболистите на Дери Сити след мача с ЦСКА
Левски пусна в Шампионската лига защитник с клауза от 100 милиона евро
Какво означава, ако сънувате Луната?
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 юли 2026
„Изтрити от лицето на земята“ от Джо Спейн
Любовен хороскоп за 13 – 19 юли 2026
Италианска шоколадова торта с череши и рикота
Нумерологична прогноза за 11 юли
Хороскоп за 12 юли 2026
Тъжна вест! Почина футболист, играл на Мондиал 2026
Синът на Хаменей заплащи с отмъщение заради смъртта на баща си
ФИФА продава тревата от финала на Мондиал 2026
Млад шофьор се стресна от камера за скорост и се обърна с колата
Дизелът тръгна нагоре, бензинът запазва цена
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара