Лицензионната компания, която притежава правата за ползването на името и визията на Краля на рокендрола Елвис Пресли, нареди на легендарните параклиси за "бързи сватби" в Лас Вегас да спрат да използват името, песните и визията на певеца в сватбените церемонии, съобщи Las Vegas Review-Journal.
Authentic Brands Group изпрати писма за предстоящо прекратяване на лицензите за ползване на атрибутите на певеца още в началото на май. Елвис, обаче, е толкова тясно свързан със сватбената индустрия на Вегас, че според анализатори това ще е краят на този вид бизнеси.
„Ние сме семеен бизнес, но това ще е краят ни“, разказва Кайла Колинс, управител на LasVegasElvisWeddingChapel.com и Little Chapel of Hearts със съпруга си.
Служителят от окръг Кларк Лин Гоя, която ръководи маркетингова кампания, популяризираща Лас Вегас като сватбена дестинация, смята, че заповедта параклисите да спрат да използват името, визията и песните на Елвис не може да дойде в по-лош момент за сектора.
Сватбената индустрия на града генерира два милиарда долара годишно, а Елвис е част от всяка церемония.
За първи път, за да се съобрази с новите изисквания, в един от параклисите имитаторът на Елвис вместо традиционното му облекло сложил кожено яке и дънки, пише Review-Journal.
Сватбен параклис Грейсланд, който извършва 6400 сватби на тема "Елвис" годишно, все още не е получил предупреждение да спре да ползва визията на певеца. Компанията, която държи правата на Елвис, притежава и тези на филмовата звезда Мерилин Монро, боксьора Мохамед Али, и още над 50 други звезди.
В писмото до параклисите се отбелязва, че „Елвис“, „Елвис Пресли“ и „Кралят на рокендрола“ са защитени търговски марки.
От забраната, обаче, са изключени сценичните шоута на тема Елвис в Лас Вегас, които са изключително разпространени в казината и хотелите. Според закона в щата, представянето на звездите в шоута на живо се счита за изключение от авторските права.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Иван Йончовски: С батериите България пренарежда енергийния пазар в региона
Бизнес перспективите в Германия се подобряват за първи път от началото на войната в Иран
България е втора в ЕС по концентрация на доходи сред най-богатите
Депутатите отново създават Комисия за противодействие на корупцията
„Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ иска да купи 5 компании в Швеция, Румъния и Великобритания
Бизнес доверието във Франция остава под дългосрочната си средна стойност
Над 700 екипа на "Пътна полиция" бдят за сигурността около 24 май
6 китайски зодии привличат неочаквано богатство и успех на 23 май
СГП протестира присъдата на Пепи Петров - Еврото и го обяви за издирване
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
КЗП затваря СПА комплекси и хотели без лиценз преди сезона
Радослав Кирилов: Левскар съм на 100%
Веласкес с важно решение в Левски
Гръм от "Армията"! ЦСКА гони Христо Янев, ето кой го сменя
Марота жегна Милан: Ние сме единствените в Милано с 2 звезди!
Мачовете по телевизията днес, 22 май
Голям трансфер: Левски продава звездата си в Англия?
5 съвета от лечителя Петър Димков как да живеем по-дълго
Изберете пейзаж и вижте какво ви очаква през месец юни
Женски хороскоп за юни 2026
Започнаха снимките на новия български филм „Цар на Капана“
Ъгли на уюта в дома – защо са важни и как да ги създадем
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Спипаха кьоркютук пиян чужденец зад волана край Варна
Микробус прегази жена на пешеходна пътека в курорт край Варна
За втори път: Апелативният съд отмени прекратяването на разследването за замърсяването на Варненското езеро
Театър и опера във Варна със специални цени за 24 май
Стартира нов директен маршрут от Летище Варна до Варшава
Извадиха тялото на българин от руините на рухнала сграда в Германия
В сетния миг се провали изстрелването на най-голямата ракета в света – Starship V3 на Мъск
Отслабването на океанските течения може да удари Европа
НАСА обяви програмата си за постоянна база на Луната – над 80 изстрелвания и кацания
Китайски учени осъществиха безжично предаване на енергия
Слънцето изхвърли енергия към Меркурий: Ще достигне ли бурята до Земята?