Ламборгини, Ферари, Ролс-Ройс, Бугати... Преди дни край Женева, Швейцария, се състоя търга, за който всички автомобилни фенове си мечтаят. Но колите попаднаха там заради... пране на пари.
През февруари синът на президента на една от най-богатите на нефт страни Екваториална Гвинея, Теодоро Нгуема Обианг, бе обвинен в множество измами. За да не бъде тикнат в затвора, той се споразумя с прокурорите и се съгласи автомобилите му да бъдат продадени, за да се помогне на страната му.
Заедно с тях бе конфискувана и яхта, но тя навярно е била прекалено ценна за Обианг, тъй като той се съгласи да плати 1,1 милиона паунда за разноски по делото и тя му бе върната.
Колите в колекцията на Теодоро Нгуема Обианг са наистина ценни. Сред тях е и доста рядко Lamborghini Veneno Roadster, което се продаде за цена 50% по-висока от тази, дадена на предварителната оценка. Новият собственик на красивото Ламборгини, което е едно от само девет автомобила, произведени за 50-тата годишнина на компанията през 2014 г., похарчи 8,28 милиона франка, пишат от Reuters. Купувачът остана анонимен, а Ламборгинито е карано едва 325 километра.
Сред перлите на аукциона, организиран от аукционна къща „Бонъмс“, са Ферари LaFerrari, вдъхновено от Формула 1, което се очакваше да се продаде за 2,1 милиона франка. Изключително бързият Aston Martin One-77, който се продаде за 1,55 милиона франка. Bugatti Veyron EB 16.4 купе и McLaren P1 купе, Ферари F12tdf, произведено през 2015 година от което има само 799 автомобила, почти всички, от които се продават преди да слязат от производствената линия. Интерес привлече и Koenigsegg One:1, кола, която успява да достигне почти 400 км/ч максимална скорост. Тя бе продадена за 4,6 милиона франка.
Но не всички коли на търга са сглобявани след 2014 година. Сред лъскавите автомобили можеше да се открие и модела Rolls Royce Silver Spur от 1998 г.. Въпреки че се нуждае от лек ремонт, той бе продаден за 82 250 франка.
Още по-ретро бе Aston Martin Lagonda от 1956 година. В него са се возили Фреди Меркюри, Арета Франклин, Нина Симоне, Дейвид Бауи, Ролинг Стоунс и много други, тъй като е било собственост на Клод Нобс, , управителят на прочутия джаз фестивал в Монтрьо.
Неговият наследник и партньор Тиери Амсалем присъства на търга и си тръгна от него с бяло Bentley Azure за 112 125 франка. То е изминало едва 1300 километра.
Общо 25-те супер коли на Теодоро Нгуема Обианг бяха продадени за близо 27 милиона франка.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Тръмп заплаши Иран с удари по електроцентрали и мостове във вторник
Италия въвежда ограничения за авиогоривото на някои летища поради недостиг на доставки
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Ремонти по "Цариградско" и "Самоковско шосе" от 6 април в София заради Giro d’Italia
Затвор за българин след сексуално нападение над непълнолетна във Великобритания
"Черно море" отстъпи на "Славия" с 1:3 у дома
Удар срещу изборната търговия в Монтана: Арести и масови проверки
Илиан Илиев: Нямаме поставени цели
Ясен е шампионският поток в Първа лига
И гол-шедьовър не помогна на Черно море срещу Славия
Лошо: Състоянието на Мирча Луческу се е влошило
НА ЖИВО: Добруджа - Левски 0:0
Синя еуфория за Вечното дерби: Феновете на Левски купуват билетите като топъл хляб
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Черно море изненадващо загуби с 1:3 домакинството си на Славия
За 24 часа дизелът у нас поскъпна с още 3 цента
Малена Замфирова: Най-лошото мина
Отец Михал: Около 1000 жители на Варна празнуват днес Великден
Папата осъди войната в Иран: Нека онези, които разпалват войни, да изберат мира
Костадинов с нова атака по Лора Крумова: Дори ChatGPT казва, че лъже
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация