Владислав Николов е кандидатът, който измести чрез преференция бившия председател на парламента Цецка Цачева. Вече се вижда като депутат.
"Мисля, че като са дали толкова хора глас за теб, не можеш да ги предадеш, а и като са толкова много тези хора не мисля, че някой ще го направи", коментира Владислав Николов пред Нова тв.
Момчето от Червен бряг, така нарича себе си другият новоизбран депутат Пламен Тачев, който също се нареди пред Цачева.
"Аз също казвам, че съм в ГЕРБ от 1981 година, откогато датира приятелството ми с Бойко Борисов, от тепиха. Ние с г-н Борисов сме били всичко, което могат да бъдат едни мъже в живота, а приятели, бизнеспартньори. Животът ни срещна в школата на МВР, факултет, Пожарната", коментира Пламен Тачев.
Всъщност за Тачев това ще е четвърти мандат в Народното събрание. Той не планира да й отстъпи, а от ГЕРБ са категорични, че няма да се намесят.
Разместване заради преференциите не подмина и БСП. Чавдар Велинов е под номер 10 в листата. Същият е и номерът на левицата в бюлетината. И много хора са отбелязали и двете цифри. Сега на 70 ще стане депутат. И е категоричен - не би отстъпил мястото си.
Синдромът 10 - 10 размести листата на Левицата в още няколко градове в страната. Удар в десетката направи Георги Стоилов от Русе. На 36 години с две висши образования. В момента не работи, но има реален шанс да новото му работно място да е в парламента. БСП в Русе трябва да получи поне два депутатски мандата.
Феноменът 11/11 пък праща в следващия парламент бившия кмет на Пловдив Спас Гърневски. Той беше 11-ти в листата на ГЕРБ, която се яви на изборите под номер 11 в общата бюлетина. Така щастливите единици пратиха Спас Гърневски веднага след водача Бойко Борисов и изместиха от второто място Менда Стоянова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Хороскоп за 23 март: Печалби в бизнеса и предизвикателства за зодиите
Любовен хороскоп за всички зодии за периода 23-29 март
Рецепта за лазаня "Болонезе" с телешка кайма и моцарела
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Спортът по телевизията днес, 23 март
Мачовете по телевизията днес, 23 март
Артета: Ще използваме загубата като мотивация
Героят О'Райли: Чувството е изумително!
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната