Българското общество иска обновяване на политическите партии, които вече съществуват, а не революции. Иска да може да накаже някого без това да доведе до появата на генерално нови политически партии. Това обяви политологът и политически психолог проф. Антоанета Христова в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Според нея ген. Румен Радев е бил единственият възможен кандидат, който "от една страна играеше с легитимната политическа власт, а от друга е несистемен".
"Вчера на върха на успеха Радев много повече се разгърна. Усещането е, че той много бързо ще се автономизира от хората, които помогнаха за неговото избиране. Трябва да се отчете и, че той дойде в резултат от личният си бунт срещу системата", посочи още Христова.
Според нея е важно да се проследи как Бойко Борисовще отреагира на натрупаното недоволство спрямо управлението на ГЕРБ, като то може да бъде овладяно позитивно и цикълът да бъде спрян.
"Вотът беше в резултат на многото грешки, направени от Борисов в последните месеци, изборът на Цецка Цачева не беше съобразен с профила на кандидата, който хората очакваха от ГЕРБ. Трябва да се отчете и, че през последните месеци се появи силен лидер наБСП", коментира Христова.
Вижте целия разговор във видеото на Bloomberg TV Bulgaria
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.