56-годишният Росен Ангелов, който се издирва за шесторното убийство в Нови Искър, е блудствал с момиченце на 11 години във вилата си в село Луково.
Това се е случило преди 10 г. - през февруари 2007 г. Спипан е с детето от двама полицаи. По-късно са го осъдили на 8 г. затвор, но не е изтърпял цялото си наказание.
Росен Ангелов е педофил-рецидивист. Два пъти е лежал в затвора за блудство с малолетни момичета, а сигналите срещу него в полицията са десетки, твърдят разследващи пред "24 часа".
Още като бил войник лежал по арестите заради незаконна търговия с чужда валута. Униформени са го хващали и да шофира пиян в София.
При обиска във вилата в Луково са открити много негови вещи и информация от компютъра, който е ползвал. Той редовно е влизал в профила на Кети Кюхова, въпреки че не са били приятели в социалната мрежа.
Харесвал е само снимките, на които Кети е сама, както и на кучето Нерон, което лично е разстрелял, но не и тези на останалите си жертви от къщата в Нови Искър.
Издирването на Росен Ангелов продължава. Все още не е открит, нито оръжието, с което се предполага, че е разстрелял Кети Кюхова, Неделчо Юнаков, децата им, възрастната Еленка Буруджиева и кучето Нерон.
Според криминалисти не е изключено Росен да се е самоубил след бягството. Не е напускал страната. Всички гранични полицаи са запознати със снимката и данните му.
А от днес командоси от специалните сили на армията, отряд "Кобра" на МВР и жандармерията се включват в издирването му. Това е било решено на съвещание в СДВР тази сутрин, на което са участвали премиерът Бойко Борисов, главният секретар на МВР Младен Маринов, началникът на отбраната ген. Андрей Боцев и екипът, който разследва шесторното убийство от Нови Искър.
Засилва се и полицейското присъствие във всички населени места от Искърското дефиле, за да се гарантира сигурността на хората, било решено още на съвещанието тази сутрин.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Политиката на Тръмп по депортация застрашава селските региони
Bloomberg TV Bulgaria и Bulgaria ON AIR излъчват церемонията Real Estate Awards 2026
Кадър на деня за 5 юли
AI компаниите се борят за властта на правителствата
Москва дава рекордни субсидии на петролните компании, докато рафинериите им горят
Китайските автомобилни марки отиват в Канада като подготовка за навлизане в САЩ
Детектор в Япония улови "ехото" от раждането на Вселената
Централна емисия
Централна емисия
ЦСКА привлече Жан-Филип Гбамин от френския "Метц"
Седмична прогноза за времето: Слънце, облаци и кратки валежи
Пощадиха звезда на САЩ! Изгониха го с червен картон, но ще играе срещу Белгия
Официално! ЦСКА с шеметен трансфер
Гуардиола поема Нидерландия?
Мистерия! ЦСКА взе четвърти нов + ВИДЕО
Еуфория!„Червена“ България полудя + ВИДЕО
Червен триумф! Льоклер зарадва Ферари, след драма с Кими Антонели
Йога за правилна стойка – 10-минутна практика при проблеми с кръста
На 6 юли имен ден празнуват Валентин и Валентина
Дневен хороскоп за 6 юли, понеделник
Поверия за ангелската дата 7/7
Седмичен хороскоп за 6 – 12 юли: Успех с парите за Козирозите
Хората, които винаги виждат най-доброто в някого, пропускат тези 4 червени флага
Българите свиват консумацията на хляб и тестени изделия, предпочитат плодове и зеленчуци
Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Руските жени отказват да раждат, нацията се топи с до 800 000 души на година
Учени предупреждават: Само климатикът не може да се справи с екстремните горещини
Съветник на Илияна Йотова спаси дете в Гърция
Времето утре ще бъде предимно слънчево
Книгата, която обясни Вселената: „Математически начала на натуралната философия“
Уловиха „шепота“ на всички звездни експлозии във Вселената
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство