Пребит до смърт, увит в найлон, натикан в битон и хвърлен във водите на река –- такава е предисторията на Венцислав Иванов Маринов, чийто труп беше открит край Нареченски бани.
Камери издават подробности за случилото се с бизнесмена. Записите са предадени от роднини на мъртвия, дни след изчезването му, съобщи на брифинг директорът на ОДМВР - Пловдив - старши комисар Атанас Илков.
Близките му сами отиват в заведението на третия ден, след като нямат връзка с Венцислав. Те са знаели за неговите бизнес взаимоотношения с бащата и сина Боюклиеви.
Роднините намират камерата и я взимат. "Тъй като тя е с определени кодове, я отнасят в София на човек, който може да отвори записа и да се покаже какво се случва на него", каза Илков.
Окръжният прокурор Румен Попов поясни, че камерата е била свалена от стената, където обикновено стои, а мястото е било замазано със строителни материали, за да се заличат следите от нея. Роднините са попаднали на нея, в стопанска постройка, където била изхвърлена сред строителни отпадъци.
На 26 март, благодарение на записите и разследването, е установено, че около 17:00 часа на 21 март възникнал скандал първоначално между Венцеслав и бащата в заведението, което се стопанисва от тримата. Започва ръкопашен бой, след който Венцислав е повален на земята и с удари е приведен в безпомощно състояние.
Бащата и сина Боюклиеви го издърпват в съседно помещение, където е бил държан завързан за краката, докато синът нанасял удари с твърд предмет по главата и тялото му. В резултат от ударите мъжът получава три черепно-мозъчни травми, от които е настъпила смъртта му.
Последвали са действия за прикриване на следите, между които увиване на главата с найлонова торба и привързване на тялото със завеса от заведението. След това тялото също е било увито и привързано с найлон и сложено в бидон.
Бидонът е бил затворен с метален капак от шахта и изхвърлен в река Чепеларска, на около 5 км от Нареченски бани, в посока Смолян. Трупът е бил открит, след извършените действия на пожарната служба, Криминална полиция - Пловдив и ГД "Полиция".
Установено е и заличаване на следите с изгаряне на дрехи и изхвърляне на част от материалите, с които са си служили бащата и синът. Следите от кръв по пода са били отстранени с кислол.
От Прокуратурата направиха уточнение и за това, че убитият не е дължал пари, а е имал съмнения, че се злоупотребява с паричните средства и обороти, които се реализират в търговския обект.
Задържани са извършителите на жестокото убийство на софийския бизнесмен, съобщи Румен Попов: "Можем да твърдим, че убийството е разкрито и убийците са задържани. Това са баща и син Севделин и Марин Боюклиеви, на 47 и 26 години", съобщава Bulgaria ON AIR.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Чаят заплашва електропреносната мрежа на Великобритания на Световното по футбол
Цената за превоз на контейнери от Азия за Европа е скочила с 50% от началото на войната с Иран
САЩ и Иран все така не могат да постигнат мир в навечерието на 100 дни от началото на войната
Шефът на „Роснефт“: Затварянето на Ормуз е опит да се измени енергийният пазар в полза на САЩ
Технологичната Marvell и производителят на електроника Flex са новите членове на S&P 500
Като вълните в морето: Ще помогне ли еврото на „развълнуваната“ икономика на Исландия
Пожар избухна в депо за гуми край Варна
Река Черна отново преля и наложи евакуация на част от жителите на Тича
Задържаха мъж, заплашил с нож кондукторка и ранил шофьор на автобус в Бургас
Буря с градушка и силен вятър връхлетя Монтана (+ВИДЕО)
Йотова: Най-отговорната ни мисия е да оставим мирен свят на децата си
Скандал? Мбапе и Канте не се поздравяват! (ВИДЕО)
Анчелоти: Неймар подновява тренировки другата седмица
Бивш на ЦСКА ще пази за новака в елита
ЦСКА е без аналог в България
Съдията ощетил брутално ЦСКА срещу Лудогорец вече няма да свири в Първа лига
Левски започва да плаши, уреди трети трансфер
Маслени сладки за Летен Тодоровден
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 юни
Комплименти, които манипулативните хора използват
Любовен хороскоп за 8 – 14 юни
Дневен хороскоп за 6 юни, събота
Нумерологична прогноза за 6 юни
Във Варна утре е обявен жълт код за валежи
„Бурята“ на Виктор Бодо открива международната програма на „Варненско лято“
Димитър Гърдев за взрива на дрон в Румъния: Опасността е реална
Коста Стоянов: Няма как кмета на Варна да не е знаел за случващото се в "Баба Алино"
Три торнада удариха едновременно Литва при брутална буря
Премахват незаконната ограда на селището в Баба Алино пред погледа на земеделския министър
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
The Exploration Company с успешен тест на системата за приземяване на капсулата Nyx