Осем мъже са задържани за притежаване и разпространение на наркотични вещества при полицейска операция в курортния комплекс "Слънчев бряг" на 3 и 4 август, съобщи МВР.
С повдигнати обвинения и мерки за неотклонение до 72 часа са двама 49-годишни, от София и Несебър. Криминално проявеният и осъждан столичанин е бил задържан край ресторант в курорта, след като при проверка у него бил открит найлонов плик с около 15 грама метамфетамин. От квартирата му полицаи са иззели и плик с амфетамин. От жителя на Несебър, който е криминално проявен, служители на реда иззели 41 пликчета с кокаин, шест - с канабис, пет - с хашиш и 337 таблетки екстази. Събраните срещу двамата мъже данни за притежаване и разпространение на наркотични вещества са докладвани на Окръжна прокуратура - Бургас.
Бързи производства са започнати срещу петима мъже, трима от тях чужди граждани, на които са били наложени 24-часови полицейски мерки за задържане.
От чужденците, проверени край хотел в Слънчев бряг, полицаи са иззели 11 свивки с марихуана и три розови хапчета, вероятно екстази, чийто точен състав е в процес на изясняване. Общо 400 грама канабис, разпределени в три найлонови топки, както и саморъчно свита цигара били открити при претърсване в апартамент в курорта, обитаван от 29-годишен старозагорец, криминално проявен и осъждан.
Русенец на 38 години е бил проверен в района на автогарата. От него полицията е иззела три плика с канабис и два - с метамфетамин.
В ранните часове на 4 август е бил арестуват в Несебър 15-годишен младеж от Стара Загора, след като при проверка у него били открити наркотични вещества. Работата по този случай продължава.
Ден по-късно, служители на РУ - Приморско също засекли тийнейджър с наркотици. Около 1.30 часа на 5 август, в двора на училище в града бил проверен 18-годишен местен младеж, от когото са били иззети плик с около 12 грама марихуана, а от дома му - още 4 грама от същия наркотик.
Задържан е с полицейска мярка за срок до 24 часа, по случая е образувано бързо производство.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
"Адванс Терафонд" е продало над 1700 дка земеделски земи през април
Средната брутна заплата в България достигна 1407 евро през първото тримесечие
ОАЕ ускоряват строителството на петролопровод, който заобикаля Ормузкия проток
Мерките срещу високите цени – от стъпка в правилната посока до опасен ход
Тръмп си тръгва от Китай с обещание за петрол, стратегическа стабилност и още разговори
Южнокорейският индекс Kospi се отдръпна от рекордния си връх и спадна с над 6%
Лазар на 30 г. - кучето, което може да счупи световен рекорд
Торнадо опустоши села в Турция, има ранени и десетки разрушени домове
Инфлацията през април скочи до 6,8% на годишна база
Проверки на цени и търговци на Женския пазар в София (СНИМКИ)
Бойно "лале" обеща фойерверки на SENSHI 31 Gladiators
Гонзо е в шах: Скандалът с ТВ правата продължава
Дортмунд обяви голям договор
ЦСКА с първо лятно попълнение
Берое няма да фалира, ще получи лиценз от БФС
Мусиала се скъса да хвали новата звезда на Байерн Мюнхен
Баница „Пролетна спирала“
Магнезиев бисглицинат – сравнение с други форми на магнезий: Кой е подходящият избор?
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
5 начина да отбележим 15 май – Ден на семейството
Лесни и здравословни кюфтета с магданоз
Хитри промени в кухнята за отслабване
Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Мисията Blue Ghost 4 на Firefly премина ключов етап в проектирането си
Учени наблюдаваха как хаотична турбуленция в Млечния път изкривява светлината
Ново изображение на НАСА разкрива 6000 чужди свята из Млечния път
Учени алармират: Мощните тайфуни ще станат още по-силни и до 5 пъти по-чести
Огромен астероид, способен да унищожи цял град, се приближава към Земята
Curiosity на НАСА засне скалата, заседнала в роботизираната му ръка