Жилищата в Бургас са поскъпнали с 5% през първото шестмесечие спрямо същия период на миналата година. Това отчетоха брокери на недвижими имоти по време на бизнес закуската на Imoti.net в града, която се проведе на 18 септември.
"Тази година в централната част на града, районите "Зорница" и "Изгрев", цените на имотите са с 5% по-високи, докато в "Меден рудник" са нараснали с 12% спрямо миналата година. Този скок се дължи на добрата инфраструктура в района", обясниха специалистите.
В периода от април до юни продажбите на жилища в морския град са нараснали с 11%. Купувачите са основно българи, а най-търсени са двустайните и тристайните апартаменти. Брокерите отбелязват, че все повече хора от Ямбол и Сливен решават да закупят нов дом в Бургас. Нараства и броят на семействата, които търсят имот в региона, който да използва през летните си отпуски. В Несебър сключените сделки за ваканционни жилища са скочили с 11% на годишна база.
Експертите са категорични, че през последните 5 години имотният пазар в Бургас и региона е стабилен, а броят на сключените сделки през първото полугодие на тази година е идентичен с този от 2017 г. В същото време от община Бургас отчитат 99% ръст на издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради.
"Има голям инвеститорски интерес за изграждане на жилищни сгради около Бургас. В Крайморие, например, се строят много еднофамилни жилища", коментира главният архитект на Бургас – Веселина Илиева по време на бизнес закуската на Imoti.net.
Бизнес закуската на Imoti.net в Бургас е част от "Годишни награди на Imoti.net", който насърчава добрите практики в сектора. Генерален спонсор на проекта е Банка ДСК.
През 2017 година Imoti.net, който е част от Investor Media Group, обнови дизайна и функционалността си, с което направи още една крачка напред в разграничаването между качествените и некачествените обяви за имоти. Мисията на сайта е да подкрепя коректните участници в имотния бизнес, така че потребителите на техните услуги да могат да правят правилен избор в свой интерес по всяко време. В полза на потребителите Imoti.net стартира и поредицата "Доверен брокер" със съвети за разграничаване на коректните и некоректни посредници при сделките с имоти.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
С близо 16% повече пътници са преминали през летищата в Бургас и Варна през зимата
ГЕРБ-СДС обещаха подкрепа в управлението за тежки решения с реформаторски профил
Липсата на яснота около Ормузкия проток оцвети в червено азиатските индекси
Приходите и печалбата на Rheinmetall изостават от пазарните прогнози
Португалия удвоява времето за пребиваване в страната за получаване на гражданство
Печалбата на HSBC се оказа по-слаба от очакванията след загуба, свързана с измама
Приватизацията на болницата в Горна Оряховица ядоса местните жители
Нападението с нож във Варна: Жената е с опасност за живота, мъжът е в тежко състояние
Хора с увреждания протестираха пред Столичната община
БАБХ спря над 500 тона негодни храни за два месеца
За 4 зодии животът става по-добър след 16 май - късмет, успех и нови възможности
Над 12 милиона евро печалби през април: силен месец за късметлиите на Спорт Тото и Държавна лотария
Фабрегас с голямо разкритие
Барса взима звезда от Висшата лига за 80 млн. евро
ЦСКА с нова мощна селекция, взима звезда от Сърбия
Сензация! Мъри Стоилов става треньор на ЦСКА?
Хулио Веласкес с важно решение за бъдещето на Левски
5 зодии, които ще доминират през май 2026
Д-р Димитрина Гулева: Кожата помни – както се отнасяме с нея, така ще ни се отблагодари
Рецепта за овчарски пай с агнешко и гъби за Гергьовден
Линия 3 на метрото с променено движение от 11 май до 20 юни
Яжте това за по-здрава щитовидна жлеза
5 модни издънки на Мет Гала 2026
Министър Янкулов предлага важни промени
С ново приложение варненци отбелязват проблемите в града
ГЕРБ при Йотова: Ние не можем да си позволим перманентен курс на задлъжняване
Остават два дни до първите квалификации от Световната купа в ДКС Варна
Вдъхновено от визита във Варна: Шведско училище сервира български гозби
Как се готвят българските командоси?
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
В Китай откриха останки от 28-метров динозавър на 147 млн. години
Астрофизик предложи нов метод за търсене на извънземен живот: Проучване на 300 хил. звезди
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света
Учени създадоха „жива“ пластмаса, която се разгражда напълно при подаден сигнал