Управата на северната белгийска провинция Фландрия забравила да промени часовниците при преминаването от лятно към зимно време вчера. Това пишат местните медии, които се позовават на сигнали на граждани, лутащи се по неосветеното околовръстно на столицата Брюксел.
“По наша информация изглежда, че Регион Фландрия е забравил да премине към зимно време”, пише ежедневникът “Дернер йоре”.
В Белгия, където магистралите се осветяват през тъмната част от денонощието, шофьорите са свикнали на лампите и управлението ги затруднява, ако те не са включени.
Осветлението се управлява автоматично и водачите забелязали, че вместо в 18 ч. вечерта, то се включило чак в 19 ч., когато било отдавна тъмно.
Според пресата вината е на областната управа, която е пропуснала преминаването от лятното към зимно време в 3 ч. сутринта вчера.
Междувременно днес в австрийския град Грац транспортните министри от ЕС ще обсъждат предложената от Европейската комисия отмяна на преместването на часовниците два пъти годишно.
Австрийското председателство на ЕС търси компромис, след като се оказа, че страните от Бенелюкс предпочитат да не се бърза с решението. Европейската комисия предложи всяка държава сама да реши към коя от трите часови зони в ЕС да се върже, като отпадне само въртенето на стрелките.
От проучване на Брюксел става ясно, че мненията за запазване само на зимното или само на лятното време в ЕС, се разминават. Северните страни предпочитат да останат постоянно на зимното, докато южните предпочитат лятното.
Онлайн допитване, организирано от българското правителство показа, че българите намират за по-удачно у нас за постоянно да се премине към лятното часово време. 51% от около 17 000 участвали са предпочели лятното часово време, а 38 на сто - зимното.
Еврокомисията иска държавите да оформят позиция до края на годината, за да може отмяната на сезонното време да влезе в сила от следващата пролет.

Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Спортът по телевизията днес, 22 юни
Мачовете по телевизията днес, 22 юни
Белгия пак се издъни, Иран едва не разплака „червените дяволи“
ПО МИНУТИ: Белгия – Иран 0:0
Каспер Рууд вдигна тридневна сватба в Майорка + СНИМКИ
Ямал: Планът беше да вкарам и... да си почина
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 – 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път