Националният отбор на България по волейбол за жени постигна втора поредна победа в Лигата на нациите. В среща от 13-ия кръг, играна в китайския град Нинбо, българките надиграха световния шампион Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23).
В първия гейм двата тима показаха напълно равностоен волейбол, но в края му сръбкините бяха по-концентрирани и със серия от 5:1 точки успяха да го спечелят с 25:21, въпреки че нашите момичета водеха.
Втората част започна малко по-добре за западните ни съседи, които до средата на гейма имаха преднина от 2-3 точки. Състезателките на треньора Иван Петков попаднаха в трудна ситуация, изоставайки с 15:19, но тогава те намериха ритъма в играта си и преобърнаха хода на срещата. България спечели 10 от следващите 12 разигравания, за да изравни резултата в геймовете.
Това даде сериозно самочувствие на българките и след 25:17 в третия гейм те поведоха с 2:1.
Четвъртият гейм започна фантастично за българския тим, който поведе с 8:0 точки. Сърбия намали изоставането си до 9:13, но с това три поредни точки България се оттегли на втората техническа пауза с преднина от 7 точки при 16:9. До края на двубоя българките нямаха трудности да запазят аванса си, въпреки финалния щурм на съперника, който отрази 4 последователни мачбола.
За Сърбия загубата е пета поредна. В класирането сръбкините заемат 10-о място с 15 точки. България е на предпоследното 15-о място със 7 точки.
Нася Димитрова и Мирослава Паскова завършиха с по 15 точки за България в мача, а Гергана Димитрова прибави 14. За Сърбия Катарина Лазович и Милица Кубура бяха най-добри с по 16 точки, докато Мая Савич и Сара Лозо прибавиха по 11.
В сряда предстои предпоследната среща за България в турнира, в която момичетата на Иван Петков срещат домакина Китай. Сърбия пък ще играе с Германия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?
Европа губи енергийната битка за изкуствения интелект
Президентът на Латвия номинира опозиционен политик за премиер
Дара след историческата победата на "Евровизия": Не мога да разбера сън ли е или реалност
Облекчение и ново начало за 2 зодии до края на май 2026
Спортът по телевизията днес, 17 май
Мачовете по телевизията днес, 17 май
Свитолина срази Гоф и грабна титлата в Рим
Почивка? Ето какво мислят в Левски
Стилияна Николова триумфира с титлата на Държавното
Тунчев каза от какво е най-радостен след здравия пердах над Локо Пд
15 модни трика, които всяка жена трябва да знае
Седмичен хороскоп за 18 - 24 май: Ракът да внимава с парите
Рецепта за персийски тутманик
Любовен хороскоп за 18 – 24 май
Дневен хороскоп за 17 май, неделя
Пролет 2026: Стил и лекота с роклите на Fashion Days
Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации
Осмоъгълни звезди и зловещо извънземно послание се крият в секретните файлове на ФБР