Новият собственик на Левски Наско Сираков сподели, че ще бъде мажоритарен собственик с 51% от акциите на клуба. 35% от акциите отиват при баскетболния специалист Тити Папазов.
"Днес съм наистина изключително развълнуван. Ако нервнича в един момент, моля, да ме извините. Първо искам да изкажа огромна благодарност на феновете. Ако не бяха те, може би нямаше да има такава пресконференция. Това, което направиха нашите привърженици, е без аналог в световната история. Преди две седмици обясних решението си да взема акциите. Приемам Левски като кауза. Кауза да бъде спасен. Това е най-тежкият момент в 106-годишната история на този клуб", започна Сираков.
"Дълговете на клуба са общо 23 млн. 948 хиляди лева. След жеста, който направи г-н Спас Русев. Преди 20 минути подписахме споразумение с Главболгарстрой за 5 години. Прекратява се делото срещу Левски и подписахме 5-годишно споразумение без никакви лихви. След 5 години ще бъдат потърсени дължимите парите от компанията. Дотогава клубът ще може да си стъпи на краката. Това е около 7 млн. Също така 7 млн. лева са задълженията към Националната лотария и Нове холдинг, но те са с падеж 2023 година", разясни легендарният нападател.По думите му ситуацията в клуба не е чак толкова тежка.
"Реално в момента най-големият проблем са парите, които дължим от началото на годината досега - на футболисти, администрация и треньори. С всеки един от тях ще започна разговори след тази пресконференция. Ясно е, че този златен дъжд, който е валял досега, е приключил. Всеки един трябва да прояви уважение към институцията Левски. Когато е имало пари, всичко е плащано на секундата. Сега трябва да стегнем коланите. Разбира се, че ще огледаме много внимателно всеки един пост, където имаме хора. Има какво и как да се направи в тази насока".
"Според бившите собственици не са имали такава експертиза, която имам аз по спортно-техническите въпроси. Скъпоплатени чужденци, които да са извън групата и да бъдат резерви, е прекалено голям лукс за всички отбори. При нас може да се окаже смъртоносно", добави легендата.
Той обеща, че ДЮШ ще е една от насоките, в които ще се обърне сериозно внимание.
"Не е нормално Левски и ЦСКА да играят при такива условия. За материалната база съм говорил с всички фенски организации. Не съм обещал титли и купи, защото с толкова задължения, колко са тук, и с тази материална база не е нормално да имаме такива амбиции. Сигурен съм, че Левски ще си стъпи на краката и ще печели титли и купи. Левски трябва да бъде синоним за коректност", заяви Наско Сираков
Какво още каза новият собственик на Левски четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Джон Кери: Войната в Иран никога не трябваше да започва
БНБ очаква забавяне на икономиката и по-висока инфлация тази година
Потребителското доверие в САЩ се подобрява, но остава близо до историческия минимум
Мадяр: Унгария ще изпълни критериите за присъединяване към еврозоната до 2030 г.
Standard Chartered: В последните 4 години има повече причини да се купува злато
Тръмп иска още милиарди, за да плати за войната в Иран
МС започна спешни срещи за справяне с безводието и ВиК кризата
В "Money.bg" на 27 юни от 16:30 часа: Възможен ли е прогресивният данък върху имотите?
Тройното убийство в Угърчин - извършено по особено жесток начин, обвиняемият остава в ареста
Шишков за катастрофата на "Тракия": Мантинелата не е била подменена по правилата
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Прокуратурата проверява пътя край Мало Бучино заради катастрофата с камион
Лудогорец представи новите екипи + ВИДЕО
Клоп критикува Германия на Мондиал 2026
Добра квалификация за Никола Цолов в Австрия
Жозе Моуриньо ще превърне Винисиус Жуниор в суперзвезда
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Gol.bg приготви: Ето какво предстои за Левски
Кутмач (бял мъж) – традиционна рецепта за Петровден
Какви промени очакват всяка зодия през юли 2026
Трапезата за Петровден на 29 юни
Дневен хороскоп за 27 юни, събота
Модата обича Наоми Осака
Умни решения за повече пространство в малък хол
Юли ще е по-топъл от предишни години
Радев: Държавата и Българската православна църква споделят обща мисия за духовното здраве на нашия народ
Иван Шишков: За всяко незаконно строителство ще последва реакция
Увеличават се случаите на морбили в страната, във Варна са 3
Засилени проверки на водните атракционни по Черноморието
Най-тежката мярка за неотклонение за 27-годишен варненец, ограбил възрастна жена
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
За първи път откриха древна човешка ДНК по стените на пещера
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините