Една от двете жертви на самолетната катастрофа в Гърция късно снощи е бил свидетел в процес срещу бившия премиер Бенямин Нетаняху. Това потвърди Израел след като гръцките власти започнаха разследване.
Висшият гръцки служител по безопасността на въздушния транспорт Йоанис Кондилис заяви, че рибар, станал свидетел на инцидента край остров Самос в понеделник, твърди, че е чул две експлозии, въпреки че причината за катастрофата все още не е известна.
Двама души загинаха снощи, след като частният им самолет падна в морето близо до остров Самос, припомня БГНЕС. Държавната телевизия ERT съобщи, че мъж и жена са били на борда на самолета марка "Чесна". Едномоторният самолет е летял от Израел за Самос. Малко преди кацането на летището на острова, очевидци са видели взрив на борда. Телата на жертвите са закарани в болницата в пристанищния град Самос Питагорейо. Израелската спасителна организация Zaka заяви, че двамата пътници са граждани на Израел.
Израелското външно министерство идентифицира жертвите на катастрофата с едномоторен самолет "Чесна" C182 като Хаим и Естер Гирон, 69-годишна израелска двойка от Тел Авив. Бившият заместник-директор на министерството на комуникациите Хаим Гирон е трябвало да даде показания в съдебния процес срещу Нетаняху, съобщи израелската прокуратура пред АФП.
Сред няколко обвинения, Нетаняху е обвинен в регулаторни услуги на медийни магнати в замяна на благоприятно отразяване. Очакваше се Гирон да даде показания по обвиненията, че бившият премиер е водил преговори с телекомуникационна компания, за да осигури положително отразяване в замяна на политики в полза на компанията.
Гръцката агенция за гражданска авиация заяви, че четириместният самолет е излетял от Хайфа с частен полет и е изчезнал от радарите малко преди планираното кацане на летището на остров Самос.
Кондилис, ръководител на държавния съвет за разследване на авиационни произшествия и авиационна безопасност, заяви, че екип от специалисти ще отлети за Самос в сряда, за да инспектира останките.
"Един рибар каза, че е имало голяма експлозия, последвана от по-малка", каза Кондилис пред АФП. "Останките ще покажат дали това е така".
Кондилис добави, че останките са на около 33 метра под водата. Мястото на останките е на 2 километра южно от летището, каза Кондилис. Той добави, че се надява, че ще има повече яснота относно причините за катастрофата през следващите две седмици.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инфлацията в Германия се е ускорила рязко през март
Френският гуверньор: ЕЦБ трябва да стабилизира инфлационните очаквания
Експерт: Работодателите ще увеличават заплатите през няколко месеца и с малко
Симеон Петков: Кешът също може да е позиция на убежище, и то много добра
Защита, а не богатство мотивира новите кандидати за членство в ЕС
Защо китайските технологични компании се насочват към Хонконг
МОСВ: Язовирите са с най-високо запълване за последните 7 години
Камера уловила момента на убийството на Пейо Пеев в колата
Мико Кузманов мачка в Румъния
Ксения Коваленко
Треньорът на Босна: Ако поведем на Италия, паркираме автобуса
Джеко: Щом италианците се радват, че няма да са с Уелс, има някакъв проблем
НА ЖИВО: Индонезия – България (СЪСТАВЪТ ни)
ПСЖ, Байерн или Серия "А"? Притискат Салах при избора на нов отбор
Венера преминава в Телец на 30 март – възможни са конфликти в любовта
Високопротеинова супа с кюфтенца и зеленчуци
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Екип на ЦКБ засади 180 фиданки от бял бор в екоинициатива до Перник
Историческата драма „Константин Философ“ тръгва по Bulgaria ON AIR от 2 април
Подписахме важен документ с Украйна
Мъж преби приятелката си в Шумен
Атракция: Гейзер бликна след спукана ВиК тръба във Варна (ВИДЕО)
Варна прие кръг от Купа България по ветроходство в клас „Ял-6“
Гюров разходи министрите по ужасите на войната в Киев (СНИМКИ)
Язовир "Камчия" преля, пренасочват водата към "Цонево"
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята
Защо никой не смее да отвори гробницата на първия китайски император вече 2200 години?
Инцидент: Астронавт на НАСА загуби говора си в космоса, лекарите са в недоумение
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика