Министърът на младежта и спорта Весела Лечева беше гост в предаването "Арена спорт" по БНТ, където където коментира актуални теми за българския спорт.
Тя заяви, че решението за съдбата на комплекса "Червено знаме" няма да бъде взето от нея, а след дискусия с широк кръг специалисти.
„Комплекс „Червено знаме“ е гнойна рана за София и за българския спорт. Необходимо е експертите да кажат своето мнение по отношение на това, дали да се изгради напълно нов комплекс, който да включва всички тези спортни обекти или да се направи основен ремонт в рамките на сегашните съоръжения. Важно е да има сериозна концепция за бъдещето на този обект и да бъдат защитени изцяло интересите на спорта“, каза Лечева.
Тя уточни, че в централния бюджет няма заделени 50 милиона лева, каквито уверения имаше.
"Капиталовите разходи за спортни съоръжения, разписани в бюджета, са в рамките на 15 милиона лева. В тази сума са включени и допълнителни средства за залата в Бургас", посочи легендата в спортната ни стрелба.
Министърът на младежта и спорта беше попитана и за идеята на своя предшественик Радостин Василев да бъдат дадени 100 милиона лева на футболните клубове. Лечева беше категорична, че няма предвидени подобни средства. "Има разработена наредба от три точки, което ми се вижда крайно недостатъчно за изразходването на 100 милиона лева", добави спортният министър.
Весела Лечева беше попитана и за Българския спортен тотализатор. „Спортният тотализатор има специална мисия – да подпомага развитието на физическото възпитание и спорта. Неговото управление трябва да е в професионални ръце, трябва да акумулира повече приходи, а разходите да са ефективни“, коментира тя.
Спортният министър увери, че продължава ежедневните си срещи с представители на различни федерации.
"Най-важно е състезателите от федерации, в които има конфликти, като тези в щангите, да не страдат. Радвам се, че те постигат успехи, спортът е в подем отново, превъзмогнаха всички тежки проблеми, но личностните конфликти в ръководството пречат. Трябва да намерим подход към състезатели и треньори, за да не бъдат ощетени и да участват във важните състезания, които са и олимпийска квалификация", е позицията на министъра.
Весела Лечева иска новата стратегия за физическото възпитание и спорта да не мери само медалите, а процента на ангажирани деца в спорта. "За мен всяко българско дете трябва да може да упражнява поне три спорта, за да може да избере любимия си, който да стане негово хоби, или в който да потърси професионално развитие", завърши Лечева.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Бесънт обяви план за спиране на достъпа на Иран до световната икономика
Европейските борси започнаха седмицата без промяна в очакване на икономически данни
„Одисея“ си върна първото място в българския боксофис
Вносът на земеделска продукция ще бъде подлаган на засилен данъчен контрол
Коя е първата листната компания за хуманоидни роботи в Китай
Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми
58-годишен мъж е в неизвестност след пороите в Пещера
Работиш на пълен ден, но не живееш нормално: Каква трябва да е минималната заплата?
Безлов за заглушителя в "Драгалевци": Има противоречиви съобщения
Йотова с преднина, а ГЕРБ - "големият отсъстващ": Кой има шанс за балотаж?
Жалко! Сърбия разгроми „лъвиците“ ни на Европейското
Тодор Симов: Горд съм с футболистите
Ботев Враца най-накрая победи, чутовна грешка закопа Ботев Пд
Нюкасъл брои 50 млн. паунда за играч на Ман Сити
Ясна е съдбата на селекционера на Ирак
Лудогорец със специално съобщение за легенда
Гадание по кръга на Нострадамус
Дневен хороскоп за 25 август, вторник
Театър „София“ открива 60-ия си юбилеен сезон
Женски хороскоп за септември 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите
Икономисти: След сравнително високата дефлация през юни цените отново тръгват нагоре
И с парно, и на ток сметките ще са по-високи тази зима
Експерт предупреждава за финансова криза: Признаците са невъзможни за пренебрегване
Дунав пресъхва, а Европа не действа