На фона на растящите цени за енергия проучване, поръчано от "Ресидео" (Resideo Technologies, Inc.1), показва, че в Източна и Централна Европа повече от половината от потребителите са много притеснени за растящите цени на енергията. Проучването е проведено от OnePoll през септември-октомври 2022 г. Анкетирани са 1000 собственици на жилища, живеещи в Полша, Румъния, Словакия, Унгария и Чехия.
По-голямата част от собствениците на жилища в държавите от Източна и Централна Европа, в които се провежда проучването - Полша, Румъния, Словакия, Унгария и Чехия, са загрижени или силно загрижени за ситуацията, предаде БТА.
На въпроса какво правят към момента, за да намалят сметките за енергия, проучването показва, че потребителите в Унгария (30 процента), Румъния (24 на сто) и Полша (18 процента) са най-склонни да намалят температурата в дома като основна стъпка за намаляване на разходите за енергия.
За сравнение 16 процента от запитаните в Чехия и 15 на сто от хората в Словакия биха намалили температурата в дома като основна стъпка за овладяване на сметките за енергия. 22 процента от анкетираните в Словакия казват, че биха регулирали температурата на отоплението през деня.
На въпроса към кого биха се обърнали за съвет, за да намалят сметките за енергия, анкетираните в Унгария (55 процента) са най-склонни да се обърнат към професионален монтажник, специалист в отоплението. В Румъния (36 на сто), Словакия (32 процента), Чехия (21 на сто) и Полша (15 процента) само такава част от собствениците на жилища биха се обърнали към професионален монтажник за съвет как да намалят сметките си за енергия.
Окуражаващото за всички, които предоставят услуги, свързани с отопление и охлаждане, по-голямата част от потребителите в Румъния (76 процента), Унгария (75 на сто), Чехия (70 процента), Словакия (69 на сто) и Полша (65 процента), биха се свързали с професионалист, за да инсталира система за управление на отоплението.
По-голямата част от потребителите в Румъния (76 процента), Унгария (75 на сто), Чехия (70 процента), Словакия (69 на сто) и Полша (65 процента) биха се свързали с професионалист, за да инсталира система за управление на отоплението, сочат още данните от проучването.
Resideo е водещ световен производител и дистрибутор на технологично базирани продукти и решения.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кризата в Близкия изток хвърля сянка върху веригата на доставки при автомобилите
BYD: България е ключов пазар в дългосрочната ни стратегия
Украйна и Саудитска Арабия се разбраха за сътрудничество в отбраната и инвестиции
Правителството обяви мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
Кризата в Близкия изток отново помрачи настроенията на борсите в Европа
"Телематик" ще разпредели 0,18 евро междинен брутен дивидент
Мехмед Дикме: Народът е отвратен от политиците - гражданите виждат спекулата, корупцията
Калфин: България е в началото на много тежка ценова криза
Централна емисия
Масови акции срещу купуването на гласове – ще получат ли ефективни присъди задържаните
Иван Анчев: Ще заловим Васил Михайлов, обществото вярва на МВР за изборите
Испания – Сърбия
Селекционерът на Сенегал преди спаринга с Франция: Знаем, че сме африкански шампиони
Почетният президент на Байерн с призив заради хомосексуалността
Алкарас сбъдва своя голяма мечта
Иран падна от Нигерия, иранските играчи с любопитен протест
„Шамар“ за Джокович
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„София и хвърчащото креватче“- гледайте премиерната постановка на 29 март
Дневен хороскоп за 28 март, събота
5 навика, които подкрепят хормоналното здраве след 40
Проф. Михаил Боянов: Който има инфаркт е късметлия, който има инсулт – не
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Утре вечер въртим стрелките на часовника
Кабинетът обяви пакет от мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
91 процента от левовете вече са изтеглени от БНБ
Слагат подписа на Тръмп на доларови банкноти
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури