Мажоритарният собственик на "Левски" Наско Сираков кометира провалената сделка за "Левски" в дълго обръщение към феновете.
Ето както гласи то:
"Скъпи Левскари,
След днешната новина за оттеглянето на Sport Republic от преговорите за придобиване на мажоритарния пакет акции на "ПФК Левски" съм длъжен да се обърна към всички вас с някои допълнителни обяснения.
По време на Общото събрание на “ПФК Левски”, казах пред акционерите, че ако се случат някои неща, за които имаше голяма вероятност към онзи момент, клубът ще бъде изстрелян в друга орбита. Всички ние, които работим за спасяването на любимия ни клуб, както и всички Вие, многобройните ни привърженици се надявахме, че сделката със Sport Republic ще завърши с успех. В същото време, всички ние знаехме, че за тежкото наследство на клуба трябват време, важни срещи и разговори.
От страна на “ПФК Левски” и от страна на Sport Republic бяха проведени важни срещи с различни държавни институции, които протегнаха ръка и заявиха отговорно желание за подкрепа. Лично аз се срещнах с г-н Шолак, с който проведох много конструктивен разговор, при който той заяви сериозните си намерения към клуба.
Обсъдихме важни детайли за развитието на "ПФК Левски". След този разговор надеждите ми за добрия развой на сделката станаха още по-големи.
Старши треньорът Станимир Стоилов проведе разговор с г-н Шолак, както и с представители на Sport Republic, с които също обсъдиха важни за отбора и бъдещето неща.
За нас беше абсолютно ясно, че намеренията са много сериозни. Разбира се, аз не можех публично да говоря за нашите срещи и разговори, защото няколко пъти и в личен план, и публично се изиска конфиденциалност от страна на Sport Republic, за да може спокойно да се работи за финализиране на сделката.
И "ПФК Левски", и Sport Republic, и българските институции положиха сериозни усилия за успешното финализиране на сделката.
За съжаление се оказва, че любимият ни клуб носи тежести от последното десетилетие, които не могат да бъдат преодолени на този етап. При положените огромни усилия от трите страни, сделката не успя да се осъществи. Бих искал да благодаря на г-н Шолак, както и на българските институции за искреното желание всичко да приключи успешно.
Това, в най-кратък вариант, е абсолютната истина за събитията и взаимоотношенията на "ПФК Левски" и Sport Republic.
Скъпи Левскари,
Последните две години всички ние в клуба, както и всички Вие с любов и пълна отдаденост се борим за спасяването на светинята ни. Аз няма да се уморя да го правя, до пълното освобождаване на “Левски” от неговите тежести и зависимости.
Пътят е много тежък, но ние сме длъжни да продължим, заедно и обединени повече отвсякога. Не ме интересува злорадството на враговете ни, нито прибързаното им потриване на ръце, защото по-трудният път го извървяхме, но остава още, а ние знаем, че ще го направим заедно и ще успеем. Доказахме, че “Левски” няма аналог и ще е вечен. “Всяко зло за добро” е казал мъдрият ни народ.
За пореден път призовавам цялата огромна левскарска общност да бъде по-обединена, така както само тя може и да подкрепя безрезервно любимия си “Левски”.
Ще успеем, скъпи Левскари!
Ще се справим с многобройните препятствия и ще възкресим нашата светиня “Левски”!
ЛЕВСКИ Е ВЕЧЕН!
Ваш Наско Сираков
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Amazon се опитва да купи Globalstar за 9 млрд. долара, за да се конкурира със Starlink
НАСА изпрати четирима астронавти в първата пилотирана мисия около Луната от половин век
Петролът поскъпва, след като Тръмп заплаши Иран с нови атаки*
Anthropic се опитва да овладее изтичането на изходния код на AI агента Claude Code
Тръмп похвали постиженията във войната срещу Иран, но не каза ясно кога ще я прекрати
Технологични разходи за AI за 635 млрд. долара са изправени пред тест при енергиен шок
Билетите за битките на SENSHI 31 Gladiators в Пловдив са в продажба
Институциите в Ямбол разследват случая с 3-годишното дете, спасено от 8-ия етаж
Какво време ни очаква: Прогноза за почивните дни и Великден
Тръмп с иронични подмятания към Макрон на фона на напрежението в Близкия изток
Омбудсманът: 30% по-скъпо парно е непосилно за домакинствата
Шофьорът, заловен с близо 6 промила алкохол на АМ "Струма", остава в ареста
След най-дългия мач в кариерата си: Пегула стартира защитата на титлата си в Чарлстън
Италианците, които ще участват на Мондиал 2026
Ямал нападна феновете на Испания
Реал Мадрид се спаси от "Вируса ФИФА"
Топ новина! Екзотични клубове искат Сашо Димитров за треньор
Интер сменя Бастони с герой на Босна
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Силни поверия за Лазаровден
„История на българския народ“ от Петър Мутафчиев
От варненския район "Одесос" напомнят: Изтича срокът за подаване на заявления за гласуване на 19 април
Акция за почистване на екопътека "Траката" във Варна организират в събота
Нейнски: Дипломатическата нота на Иран не е заплаха, а предупреждение
Варненец със златен медал от световната купа по падъл борд
След реч на Тръмп: Цените на петрола отново скочиха рязко
Иран се готви да атакува хотели в Гърция, пълни с американски граждани?
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето